Timothy Garton Ash

Historyk, pisarz, profesor studiów europejskich na Oxford University, Professorial Fellow Isaiah Berlina na St. Anthony’s College w Oksfordzie oraz Senior Fellow w Hoover Institution na Stanford University. Autor dziewięciu książek o tematyce politycznej oraz historii współczesnej. Pisze eseje i felietony na temat spraw międzynarodowych w Guardianie, jest również stałym współpracownikiem New York Review of Books i innych czasopism. Laureat Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody im. Orwella przyznawanej w Wielkiej Brytanii za pisarstwo polityczne.


Eamon Gilmore

Były Wicepremier i Minister Spraw Zagranicznych i Handlu w rządzie Irlandii, specjalny wysłannik UE ds. procesu pokojowego w Kolumbii, adiunkt na Wydziale Prawa na Dublin City University. Był jednym z najdłużej urzędujących posłów w parlamencie irlandzkim, zasiadał także w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Niedawno przyznano mu honorowy doktorat z prawa na  NUI Galway, jego macierzystej uczelni, rząd Francji przyznał mu również tytuł Legion d’Honneur.


Joseph Pistrui

Profesor zarządzania w biznesie w IE Business School z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Najpierw przez 11 lat pracował dla Bristol-Myers Squibb w USA, a następnie przez kolejnych 14 lat pracował z międzynarodowymi organizacjami takimi jak AstraZeneca, BBVA, Bosch, BT, Citi Group, DT, Financial Times, HSBC, Microsoft, Rio Tinto, Royal Dutch Shell, Siemens, Thomson Reuters, Unilever, Vestas. Jego wkład polegał na wyjątkowej umiejętności łączenia praktyki w zarządzaniu z szerokim wachlarzem teorii zarządzania.


Hermann Simon

Hermann Simon jest przewodniczącym rady nadzorczej Simon-Kucher & Partners Strategy & Marketing Consultants z biurami w Amsterdamie, Atlancie, Barcelonie, Pekinie, Bonn, Bostonie, Brukseli, Kolonii, Kopenhadze, Dubaju, Frankfurcie, Hamburgu, Istambule, Londynie, Luksemburgu, Madrycie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco, Santiago de Chile, Sao Paulo, Singapurze, Sztokholmie, Sydney, Tokio, Toronto, Wiedniu, Warszawie i Zurychu. Profesor Simon jest ekspertem w dziedzinach strategii, marketingu i ustalania cen. Współpracuje z wieloma klientami z całego świata. Został wybrany najbardziej wpływowym niemieckojęzycznym myślicielem w dziedzinie zarządzania, zaraz po śp. Peterze Druckerze.

Zanim jeszcze poświęcił się całkowicie doradztwu w zakresie zarządzania, Simon był profesorem administracji biznesu i marketingu na uniwersytetach w Moguncji (1989-1995) i Bielefeld (1979-1989). Był również profesorem wizytującym w Harvard Business School, Stanford, London Business School, INSEAD, Uniwersytecie Keio w Tokio i Massachusetts Institute of Technology. Od 1995 do 2009 był dyrektorem generalnym Simon-Kucher & Partners.


Guy Standing

Guy Standing jest profesorem School of Oriental and African Studies, University of London, członek Academy of Social Sciences. Wcześniej był profesorem bezpieczeństwa ekonomicznego na University of Bath i profesorem ekonomii pracy na Monash University, był również dyrektorem programu bezpieczeństwa społeczno-ekonomicznego w Międzynarodowej Organizacji Pracy ONZ. Jest współzałożycielem i honorowym współprzewodniczącym Basic Income Earth Network. Napisał między innymi A Precariat Charter: From Denizens to Citizens (2014); The Precariat: The New Dangerous Class (2011), Workafter Globalization: Building Occupational Citizenship (2009) oraz Basic Income – A Transformative Policy for India (2015).


Pedro Videla

Profesor na Wydziale Ekonomii w IESE Business School. Uzyskał tytuł magistra i doktora ekonomii na University of Chicago, uzyskał również tytuł inżyniera handlu w dziedzinie ekonomii na Universidad Católica de Chile. Specjalizuje się między innymi w makroekonomii, gospodarce międzynarodowej i wchodzących gospodarkach. Profesor Videla pracował jako konsultant przy projektach realizowanych przez Bank Światowy, MFW, UE, Inter-American Development Bank oraz USAID. Wykładał gościnnie na wielu uniwersytetach na całym świecie, w tym Reykjavik University (Islandia), Nile University (Egipt), Lagos Business School (Nigeria), CEIBS (Chiny), Universidad de los Andes, (Chile) i Wharton School (USA).

 


[box_header]

GOŚCIE SPECJALNI POPRZEDNIEJ EDYCJI

[/box_header]

thomas

Patrick Barwise

Profesor Zarządzania i Marketingu London Business School, zasiadał w jury Most Ethical Company

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Patrick Barwise jest emerytowanym profesorem zarządzania i marketingu w London Business School oraz visiting senior fellow w wydziale mediów i komunikacji w London School of Economics. Dołączył LBS w 1976 roku – początku kariery w IBM, i publikował powszechnie na temat zarządzania, marketingu i mediów. Jego książka o komunikacji marketingowej zatytułowana Simply Better: Winning and Keeping Customers by Delivering What Matters Most (Po prostu lepszy: pozyskiwanie i utrzymywanie klientów poprzez dostarczanie tego, co najważniejsze), współautorem której jest Sean Meehan (IMD, Lausanne), zdobyła Berry-AMA Book Prize w 2005 roku przyznawany przez American Marketing Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu) i została przetłumaczona na siedem języków. Ich druga książka – Beyond the Familiar: Long-Term Growth through Customer Focus and Innovation (Więcej niż znany: Długoterminowy wzrost gospodarczy poprzez skupienie na klientach i innowacji) została opublikowana w 2011 roku. Patrick Barwise pełnił funkcję visiting fellow w Instytucie Reutersa na Oxford University, był także Prezesem Which? – czołowego brytyjskiego stowarzyszenia konsumentów. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach handlowych i podatkowych, ma na swoim koncie dwa udane startupy biznesowe: firma badająca rynki online Research Now (sprzedana e-Rewards w 2009 roku) oraz Verve, specjalistyczny produkt dotyczący sfery brand community (samowykształcona zbiorowość oparta i skupiona wokół marki) online.

[/toggle]


thomas

Chris Lowney

Ekonomista i pisarz, były jezuita i dyrektor zarządzający banku J.P. Morgan.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Chris Lowney – były Jezuita, pracował jako Dyrektor Zarządzajacy banku JP Morgan & Co w Nowym Jorku, Tokio, Singapurze i Londynie. JP Morgan & Co jest laureatem nagrody America’s Most Admired Companies przyznawanej przez czasopismo Fortune. Po odejściu z JP Morgan w 2001 roku został autorem czterech książek, w tym bestsellerowej Heroic Leadership (Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat.), która była nr 1 w rankingu bestsellerów CBPA i została przetłumaczona na kilkanaście języków. Jego najnowsza książka o Papieżu Franciszku została wydana w 2013 roku i nosi tytuł Pope Francis: Why He Leads the Way He Leads. Obecnie Chris Lowney jest prezesem zarządu w Catholic Health Initiatives (CHI) – drugiej co do wielkości amerykańskiej organizacji non profit zajmującej się opieką zdrowotną, która posiada ponad setkę szpitali oraz aktywa przekraczające 21 mld dolarów. Wykładał w kilkudziesięciu krajach na konferencji poświęconych przywództwu, procesom decyzyjnym, etyce biznesu. Jest absolwentem Fordham University, posiada pięć tytułów honoris causa.

[/toggle]


Paddy Miller

Paddy Miller

Profesor, Szkoła Biznesu IESE, Barcelona.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Autorytet w dziedzinie zarządzania innowacją w organizacjach globalnych. W swoich badaniach dotyczących innowacji, Paddy przyjmuje podejście długookresowe do analizy przemian organizacyjnych zachodzących wraz z zakorzenianiem się innowacji w kulturze. W książce Innovation as Usual, której jest współautorem, opublikowanej przez Harvard Business Review Publishing w roku 2013, określa atrybuty Architekta Innowacji.

Zgodnie ze swoim podejściem, Paddy aktywnie zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem kadry kierowniczej, zachodzącym w trakcie przemiany w organizację kreatywną. Prowadził długotrwałe badania z udziałem kierowników wyższego szczebla oraz ich zespołów. Paddy jest wziętym mówcą, wykładającym w ramach programów kształcenia kadr kierowniczych – jest wykładowcą programów oferowanych przez szkoły biznesowe na uniwersytetach Harvarda, Michigan, Macquarie oraz Virginia. Występował podczas World Business Forum oraz World Innovation Forum, jak też na wielu innych konferencjach wysokiego szczebla. Jest także Profesorem Zarządzania Zasobami Ludzkimi na IESE w Hiszpanii.

Paddy jest autorem i współtwórcą wielu książek i artykułów, które pojawiły się w różnego rodzaju publikacjach, od Financial Times po Harvard Business Review. Jego analizy przypadków były nagradzane podczas licznych forów międzynarodowych. Przyznano mu również nagrodę American Academy of Management za jego pracę dotyczącą zespołów rozproszonych globalnie. Jego książka, zatytułowana Mission Critical Leadership, została wydana przez McGraw-Hill w roku 2001. Wraz z zespołem naukowców, profesor Miller regularnie bloguje na tematy związane z kreatywnością w organizacjach na portalu “The Innovation Architect”.

WYKSZTAŁCENIE
* Ph.D. z Zarządzania, IESE, Uniwersytet Nawarry
* MBA, Uniwersytet Kapsztadzki, Republika Południowej Afryki
* BA, Uniwersytet Południowej Afryki

[/toggle]