thomas

Patrick Barwise

Profesor Zarządzania i Marketingu London Business School, zasiadał w jury Most Ethical Company

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Patrick Barwise jest emerytowanym profesorem zarządzania i marketingu w London Business School oraz visiting senior fellow w wydziale mediów i komunikacji w London School of Economics. Dołączył LBS w 1976 roku – początku kariery w IBM, i publikował powszechnie na temat zarządzania, marketingu i mediów. Jego książka o komunikacji marketingowej zatytułowana Simply Better: Winning and Keeping Customers by Delivering What Matters Most (Po prostu lepszy: pozyskiwanie i utrzymywanie klientów poprzez dostarczanie tego, co najważniejsze), współautorem której jest Sean Meehan (IMD, Lausanne), zdobyła Berry-AMA Book Prize w 2005 roku przyznawany przez American Marketing Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu) i została przetłumaczona na siedem języków. Ich druga książka – Beyond the Familiar: Long-Term Growth through Customer Focus and Innovation (Więcej niż znany: Długoterminowy wzrost gospodarczy poprzez skupienie na klientach i innowacji) została opublikowana w 2011 roku. Patrick Barwise pełnił funkcję visiting fellow w Instytucie Reutersa na Oxford University, był także Prezesem Which? – czołowego brytyjskiego stowarzyszenia konsumentów. Brał udział w wielu międzynarodowych projektach handlowych i podatkowych, ma na swoim koncie dwa udane startupy biznesowe: firma badająca rynki online Research Now (sprzedana e-Rewards w 2009 roku) oraz Verve, specjalistyczny produkt dotyczący sfery brand community (samowykształcona zbiorowość oparta i skupiona wokół marki) online.

[/toggle]


thomas

Chris Lowney

Ekonomista i pisarz, były jezuita i dyrektor zarządzający banku J.P. Morgan.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Chris Lowney – były Jezuita, pracował jako Dyrektor Zarządzajacy banku JP Morgan & Co w Nowym Jorku, Tokio, Singapurze i Londynie. JP Morgan & Co jest laureatem nagrody America’s Most Admired Companies przyznawanej przez czasopismo Fortune. Po odejściu z JP Morgan w 2001 roku został autorem czterech książek, w tym bestsellerowej Heroic Leadership (Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat.), która była nr 1 w rankingu bestsellerów CBPA i została przetłumaczona na kilkanaście języków. Jego najnowsza książka o Papieżu Franciszku została wydana w 2013 roku i nosi tytuł Pope Francis: Why He Leads the Way He Leads. Obecnie Chris Lowney jest prezesem zarządu w Catholic Health Initiatives (CHI) – drugiej co do wielkości amerykańskiej organizacji non profit zajmującej się opieką zdrowotną, która posiada ponad setkę szpitali oraz aktywa przekraczające 21 mld dolarów. Wykładał w kilkudziesięciu krajach na konferencji poświęconych przywództwu, procesom decyzyjnym, etyce biznesu. Jest absolwentem Fordham University, posiada pięć tytułów honoris causa.

[/toggle]


Paddy Miller

Paddy Miller

Profesor, Szkoła Biznesu IESE, Barcelona.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Autorytet w dziedzinie zarządzania innowacją w organizacjach globalnych. W swoich badaniach dotyczących innowacji, Paddy przyjmuje podejście długookresowe do analizy przemian organizacyjnych zachodzących wraz z zakorzenianiem się innowacji w kulturze. W książce Innovation as Usual, której jest współautorem, opublikowanej przez Harvard Business Review Publishing w roku 2013, określa atrybuty Architekta Innowacji.

Zgodnie ze swoim podejściem, Paddy aktywnie zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem kadry kierowniczej, zachodzącym w trakcie przemiany w organizację kreatywną. Prowadził długotrwałe badania z udziałem kierowników wyższego szczebla oraz ich zespołów. Paddy jest wziętym mówcą, wykładającym w ramach programów kształcenia kadr kierowniczych – jest wykładowcą programów oferowanych przez szkoły biznesowe na uniwersytetach Harvarda, Michigan, Macquarie oraz Virginia. Występował podczas World Business Forum oraz World Innovation Forum, jak też na wielu innych konferencjach wysokiego szczebla. Jest także Profesorem Zarządzania Zasobami Ludzkimi na IESE w Hiszpanii.

Paddy jest autorem i współtwórcą wielu książek i artykułów, które pojawiły się w różnego rodzaju publikacjach, od Financial Times po Harvard Business Review. Jego analizy przypadków były nagradzane podczas licznych forów międzynarodowych. Przyznano mu również nagrodę American Academy of Management za jego pracę dotyczącą zespołów rozproszonych globalnie. Jego książka, zatytułowana Mission Critical Leadership, została wydana przez McGraw-Hill w roku 2001. Wraz z zespołem naukowców, profesor Miller regularnie bloguje na tematy związane z kreatywnością w organizacjach na portalu “The Innovation Architect”.

WYKSZTAŁCENIE
* Ph.D. z Zarządzania, IESE, Uniwersytet Nawarry
* MBA, Uniwersytet Kapsztadzki, Republika Południowej Afryki
* BA, Uniwersytet Południowej Afryki

[/toggle]

 


[box_header]

WYBRANI PRELEGENCI POPRZEDNICH EDYCJI

[/box_header]

 

 • Giuliano Amato – Premier Włoch w latach 1992-1993 i 2000-2001
 • José María Aznar – Premier Hiszpanii w latach 1996-2004
 • Pat Cox – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2002-2004, Prezes Międzynarodowego Ruchu Europejskiego 2005-2011
 • Joschka Fischer – Wicekanclerz Niemiec w latach 1998-2005
 • dr Alfred Gusenbauer – Kanclerz Austrii w latach 2007-2008
 • Prof. Charles Handy – Uznany teoretyk zarządzania, profesor London Business School
 • James L. Jones – Emerytowany generał Marines, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w kancelarii prezydenta Baracka Obamy. Były najwyższy dowódca wojsk NATO
 • prof. Manfred Kets de Vries – Uhonorowany tytułem zasłużonego profesora Raoul de Vitry d’Avaucourt w dziedzinie rozwoju przywództwa i zmian organizacyjnych, Dyrektor The Global Centre of Leadership, INSEAD
 • Horst Köhler – Prezydent Niemiec w latach 2004-2010
 • Ivan Mikloš – Ivan Mikloš Wicepremier i Minister Finansów Słowacji (2002-2006, 2010-2012), Wicepremier ds. Gospodarki (1998-2002) i Minister ds. Prywatyzacji (1991-1992).
 • prof. Alastair Nicholson – Profesor Honorowy Zarządzania London Business School
 • Mike Rosenberg – profesor. IESE Business School
 • Tomáš Sedláček – Uniwersytet Karola w Pradze
 • Santiago de la Cierva Álvarez de Sotomayor – Profesor, IESE Business Schoo