[box_header]PARTNER HONOROWY[/box_header]
[box_content]

alt

Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (www.psik.org.pl) zrzesza fundusze private equity/venture capital (PE/VC) działające w Polsce. Celem Stowarzyszenia jest rozwój polskiego rynku private equity i venture capital. Stowarzyszenie liczy obecnie 84 członków: 40 firm zarządzających funduszami PE/VC (członków zwyczajnych) i 44 członków wspierających – wiodących kancelarii prawniczych, banków i firm doradczychdziałających na rzecz sektora.

Członkowie zwyczajni PSIK zarządzają kapitałem o łącznej wartości ponad 21 mld euro, dotychczas zainwestowaliw przeszło 700 spółek w Polsce i innych krajach Europy Środkowej.

[/box_content]

[box_header]PARTNER WSPIERAJĄCY[/box_header]
[box_content]

alt

Cigno Consulting to prężnie działająca firma specjalizująca się w kompleksowym doradztwie personalnym. Selekcja personelu na stanowiska średniego i wyższego szczebla zarządzania oraz szeroki zakres doradztwa organizacyjnego czynią Cigno Consulting firmą wszechstronną i elastycznie reagującą na potrzeby klienta.

Profesjonalizm, skuteczność i doskonała znajomość międzynarodowego i lokalnego rynku pracy to atuty, dzięki którym Cigno Consulting jest partnerem godnym zaufania. Wysoko wykwalifikowany zespół pracowników gwarantuje wykonanie usług według najwyższych standardów rynkowych.

Cigno Consulting jest polskim partnerem wiodącej grupy Marlar International Search Network. Jako członek MISN pozostaje w ścisłym kontakcie z czołowymi firmami specjalizującymi się w executive search na świecie. Doskonaląc proces selekcji i rekrutacji kandydatów Cigno Consulting wyspecjalizowało się w czterech obszarach: inżynierii i budownictwie, FMCG, chemii i farmacji oraz finansach i bankowości.
[/box_content]
 [box_header]PARTNER ZŁOTY[/box_header]

[box_content]

alt

 

BRE Bank powstał w 1986 roku, jako bank korporacyjny, którego misją i celem było wspieranierozwoju polskich przedsiębiorstw, szczególnie tych eksportujących na rynki światowe. W pierwszych latach działalności czynnie uczestniczył w transformacji gospodarczej.

Był jednym z pierwszych banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, jako pierwszy uruchomił bankowość elektroniczną i miał własnych opiekunów Klienta.

Dziś BRE Bank to najlepsza instytucja finansowa dla wymagających Klientów, która stawia na partnerskie, długoletnie relacje z Klientami. Oferuje najwyższy standard obsługi oraz produkty precyzyjnie dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw. BRE Bank oferuje wszystkie typy finansowania, poczynając od kredytu obrotowego po wieloletnie, złożone projekty inwestycyjne oparte o finansowanie strukturalne.

BRE Bank skutecznie pomaga przy projektach realizowanych z udziałem funduszy unijnych. Jest specjalistą bankowości inwestycyjnej i cenionym partnerem w transakcjach związanych z handlem zagranicznym.

Bankowość transakcyjna BRE Banku ułatwia planowanie i monitorowanie bieżących finansów firmy, a innowacyjne produkty wspomagają zarządzanie płynnością oraz efektywną obsługę płatności i należności.

BRE Bank, jako jedyny bank w Polsce, posiada jednostkę zajmującą się finansowaniem mezzanine. Dzięki temu jest w stanie realizować skomplikowane projekty, wymagające niestandardowego finansowania.

Spółki Grupy BRE Banku dopełniają ofertę BRE o usługi faktoringowe, leasingowe, usługi maklerskie oraz ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne.
Poznaj ofertę BRE Banku.
www.brebank.pl
[/box_content]
 [box_header]PARTNER SREBRNY[/box_header]
 [box_content]

alt

Holon Consultants jest niezależną firmą, działającą na rynku doradztwa finansowego i strategicznego dla spółek.
Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w Polsce i Europie Centralnej. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji kapitałowych, doradztwie strategicznym oraz zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Specjalizujemy się w przeprowadzaniu częściowej lub pełnej sprzedaży udziałów w spółkach oraz pozyskiwaniu kapitału na rozwój. Nasze usługi obejmują w szczególności:

 • Transakcje sprzedaży spółek
 • Przejęcia i połączenia
 • Pozyskiwanie kapitału
 • Wykupy lewarowane LBO/MBO
 • Doradztwo strategiczne
 • Wyceny i analizy

[/box_content]

[box_header]PARTNERZY BRĄZOWI[/box_header]

[box_content]

alt

Penta Investments to środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, specjalizującą się w przedsięwzięciach na rynkach private equity oraz real estate.

Ze spółki działającej lokalnie od 1994 roku, stała się międzynarodowym podmiotem, realizującym inwestycje w ponad 10 krajach Europy. Grupa zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w swoich oddziałach w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Limassol oraz Amsterdamie oraz w spółkach portfelowych. Główne obszary działalności Penty to: sektor handlowy, inżynierii mechanicznej, ochrony zdrowia, lotniczy, energetyczny oraz private banking.

W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 7 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Udziałowcami Penty są: Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Martin Kúšik, Jozef Oravkin oraz Jozef Špirko, Iain Child i Eduard Maták.

Grupa kładzie bardzo duży nacisk na konsekwentne zwiększanie zaangażowania na polskim rynku. Obecnie fundusz posiada w Polsce 6 aktywnych inwestycji: Iglotex, Fortuna zakłady bukmacherskie, Drumet, Dr.Max, Alpha Medical Polska i Okna Rąbień. W lutym 2011 roku Penta podpisała umowę sprzedaży Żabka Polska S A. Realizacja transakcji podlega zatwierdzeniu UOKiK.

Zaangażowanie w kolejne projekty uzależnione jest od spełnienia kryteriów inwestycyjnych Penty przez podmioty będące w obszarze zainteresowania funduszu.

Cele Penta Investments

 • Utrzymanie długoterminowego ROE (stopa zwrotu z kapitału własnego) na poziomie minimum 25%
 • Zwiększenie kapitału własnego do poziomu 3 miliardów euro do końca 2012 roku
 • Utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji z działalności oraz dzielenie się sukcesem z pracownikami
Kryteria Inwestycyjne
 • Minimalna IRR (wewnętrzna stopa zwrotu) wymagana dla każdej inwestycji: 30%
 • Średnia wartość inwestycji: 150 milionów euro
 • Brak ograniczeń w terminie wyjścia z inwestycji, jeśli spółka ma wyraźny potencjał wzrostu

Rocznie Penta jest w stanie przeprowadzić od 2 do 4 transakcji w Europie Środkowej i Wschodniej. Kwota, którą fundusz jest w stanie przeznaczyć na inwestycje – uwzględniając środki własne i lewarowanie – sięga 80-250 mln euro.


 

alt

[/box_content]

[box_header]PARTNER WSPIERAJĄCY[/box_header]
 [box_content]

alt

[/box_content]

[box_header]PARTNERZY[/box_header]
 [box_content]

alt


 

alt

[/box_content]

[box_header]Aromatyczną kawę zapewnił[/box_header]
[box_content]
alt

Firma Manuel Caffe Krzysztof Stein istnieje na rynku od 1.01.2007. Natomiast palarnia Manuel, którą reprezentujemy to ponad 50 lat kawowej tradycji.

Zdobywanie nowych doświadczeń sprawiło, że ciągle doskonalimy naszą ofertę. Dzięki temu możemy zaproponować Państwu nie tylko szkolenia i audyty, ale pomoc przy doborze najlepszych urządzeń, niezbędnych do przygotowania kawy i innych napojów.

Dzięki wykwalifikowanej sieci serwisowej na terenie całej Polski zapewniamy opiekę techniczną oraz wsparcie serwisowe, które niezbędne jest przy doborze ekspresu zgodnie z planami bądź potrzebami klientów. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem szwajcarskiej firmy Franke Coffe Systems- producenta automatycznych ekspresów do kawy, które spełnią wymagania biur, hoteli, jak i stacji benzynowych. W ofercie posiadamy również gastronomiczne ekspresy do kawy włoskiej firmy Sanremo, które dzięki połączeniu eleganckiego wyglądu i dużej wydajności są idealnym rozwiązaniem w kawiarniach , restauracjach i hotelach. Oferujemy różne rodzaje współpracy, od zakupu samych produktów kawa/maszyny poprzez dzierżawę na pomocy w uzyskaniu leasingu kończąc. Nasi klienci przez cały okres współpracy z naszą firmą objęci są naszą opieką serwisowo – szkoleniową.

Większość produktów i firm z naszej oferty ,można znaleźć na stronie www.systemykawowe.pl oraz www.kawamanuel.pl
[/box_content]