RafalBledowskiMalyRafał Błędowski

MBA, Partner Holon Consultants.

Rafał Błędowski ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych dla renomowanych międzynarodowych instytucji finansowych. Przeprowadził kilkanaście transakcji, fuzji i przejęć w tym większość z funduszami private equity. Przed dołączeniem do zespołu Holon Consultants był menedżerem w AIG New Europe Fund – jednym z największych funduszy inwestycyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Sprawował nadzór właścicielski z ramienia funduszu nad spółkami portfelowymi. Wcześniej pracował w ABN AMRO Bank – wiodącej europejskiej grupie bankowej, gdzie zarządzał transakcjami wykupów menedżerskich, emisji instrumentów dłużnych oraz projektami inwestycyjnymi. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Wydział Bankowości i Finansów oraz Staffordshire University (W.Brytania) Wydział Rynków Kapitałowych.
[/toggle]


robert-bozykRobert Bożyk

Wspólnik i Wiceprezes Zarządu spółki Krokus PE

Robert Bożyk. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Finansów i Bankowości, ukończył studia Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Business University of Illinois w Urbana-Champaign. Ponadto ukończył Studia Podyplomowe z zakresu Marketingu i Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Na rynku private equity obecny od 1996 roku, współzarządzający funduszami inwestycyjnymi Nova Polonia PEF, NFI Magna Polonia S.A. oraz Prospect Poland Funds. Obecnie wspólnik i wiceprezes Zarządu spółki Krokus PE, doradcy funduszu private equity Nova Polonia Natexis II. Członek Komitetu Inwestycyjnego Nova Polonia Natexis II. Członek rad nadzorczych Polmed S.A., Transsystem S.A. i Catermed Sp. z o.o.
[/toggle]


chwedoruk_jacek_120x180pxJacek Chwedoruk

Prezes Zarządu Rothschild Polska i jeden z Dyrektorów Grupy Rothschild odpowiedzialnych za region Europy Środkowo-Wschodniej.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej w Polsce i w regionie uzyskane w licznych procesach prywatyzacyjnych, transakcjach fuzji i przejęć oraz  transakcjach rynku kapitałowego. Ukończył Wydział Handlu Zagranicznego na SGPiS w Warszawie. Pracował w Dresdner Bank w Niemczech, na Universidad EAFIT, w Banco Cafetero w Kolumbii.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej w Polsce i w regionie uzyskane w licznych procesach prywatyzacyjnych, transakcjach fuzji i przejęć oraz  transakcjach rynku kapitałowego. Ukończył Wydział Handlu Zagranicznego na SGPiS w Warszawie. Pracował w Dresdner Bank w Niemczech, na Universidad EAFIT, w Banco Cafetero w Kolumbii.

W roku 1988 wrócił do Polski i zaczął pracować jako Project Manager w pierwszej polsko-brytyjskiej spółce joint-venture. W 1990 roku rozpoczął pracę w Ministerstwie Finansów, a następnie jako dyrektor Departamentu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Koordynował prywatyzację pierwszych polskich przedsiębiorstw, w tym przygotowanie oferty publicznej „pierwszej piątki”. Jest członkiem i jednym z założycieli Polskiego Instytutu Dyrektorów. Z grupą Rothschild jest związany od 1992 roku.
[/toggle]


czechowiczTomasz Czechowicz

CEO Grupy MCI.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Executive MBA SGH w Warszawie i University of Minnesota. Założyciel i CEO Grupy MCI, jednej z wiodących grup private equity w regionie CEE.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

MCI zarządza zdywersyfikowanym portfelem inwestycji w funduszach: MCI.EuroVentures (expansion, buy-out), MCI.TechVentures (growth, expansion), MCI.BioVentures (start-up, early stage), Helix Ventures Partners (seed, start-up), Internet Ventures (early stage, growth), MCI.ImmoVentures (real estate, infrastructure) oraz MCI Gandalf Aktywnej Alokacji SFIO (absolute return).

Wartość AUM MCI wynosi ok. 763 mln PLN. Jak dotąd Grupa zrealizowała 43 projekty inwestycyjne, dokonała 17 pełnych wyjść i częściowe transakcje wyjścia z sześciu inwestycji, osiągając (01.01.99-31.12.10) net IRR na poziomie 24% i plasując się w czołówce europejskich funduszy PE. W obszarze zainteresowania MCI leżą inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

MCI jest notowany na GPW od lutego 2001.

[/toggle]


dąbrowskiJarosław Dąbrowski

Prezes Zarządu, Dąbrowski Finance SP. z o.o.

Jarosław Dąbrowski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplom MBA oraz ukończył szereg specjalistycznych szkoleń i studiów, w tym na Edinburgh University Management School oraz University of Navarra w Barcelonie. Jarosław Dąbrowski profesjonalną karierę zawodową rozpoczął w 1991. W latach 1992-1993 pracował w Urzędzie Rady Ministrów jako Dyrektor Biura Wiceprezesa Rady Ministrów ds. Gospodarczych.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Od 1994 r. związany był z Grupą Raiffeisen. W latach 1995-1997 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Konsorcjum Raiffeisen Atkins i Prezesa Zarządu NFI Progress S.A z sukcesem wprowadzając do na GPW. Od 1997 do 2000 r. był członkiem Zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A., a od 2001 do 2004 pełnił funkcję Wicepreza Zarządu Raiffeisen Bank Polska S.A. W latach 2004-2009 Jarosław Dąbrowski pełnił funkcję Prezesa Zarządu DnB NORD Bank Polska S.A. W 2007 r. przeprowadził fuzję DnB NORD Bank Polska S.A. oraz BISE Bank. W 2010 r.  JD założył niezależną firmę doradczą – Dąbrowski Finance. Obecnie Prezes Dąbrowski Finance, niezależnej firmy finansowej.
[/toggle]


zenon_dabrawski.jpegZenon Dąbrowski

Dyrektor Inwestycyjny, ARX Equity Partners.

Zenon Dąbrowski ukończył studia wyższe o kierunku menedżerskim na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej. Posiada tytuł biegłego rewidenta. Zenon Dąbrowski jest członkiem zarządu Arx Equity Partners Sp. z o.o oraz członkiem Rad Nadzorczych szeregu firm, w które zainwestował fundusz ARX Equity Partners.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Doświadczenie zawodowe Zenona obejmuje:

  • 1993 – Pekao S.A.
  • 1993 – 1998 – Arthur Andersen
  • 1999 – Pronet Communications (GTS)
  • od roku 1999 – ARX Equity Partners (wcześniej DBG Eastern Europe) jako Dyrektor Inwestycyjny.

[/toggle]


alek_ferencAleksander M. Ferenc

Dyrektor M&A, PZU SA.

Aleksander pełni w PZU SA funkcję dyrektora odpowiedzialnego za ekspansję zagraniczną oraz zajmuje się również klasą aktywów alternatywnych. Jest cżłonkiem Komitetu Doradczego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Sektora Nieruchomości Grupy PZU.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed dołączeniem do PZU, Aleksander pracował w Londynie jako szef inwestycji na region Europy Środkowej w firmie zajmującej się oferowaniem finansowania mezzanine w transakcjach LBO – Intermediate Capital Group plc (ICG), spółce notowanej na giełdzie w Londynie (LSE) w wchodzącej w skład indeksu FTSE250. W okresie poprzedzającym pracę w Londynie, Aleksander spędził 8 lat w regionie CEE pracując w funduszu Baring Private Equity Partners. Aleksander rozpoczął swoja karierę w obszarze finansów w firmie Arthur Andersen w dziale Corporate Finance. Jego doświadczenie obejmuje również członkostwo w Radach Nadzorczych i Zarządach spółek portfelowych jak i spółek giełdowych. Posiada tytuł doktora nauk technicznych nadany przez Politechnikę Warszawską oraz tytuł MBA in Finance nadany przez Manchester Business School.

[/toggle]


Przemyslaw-GdanskiPrzemysław Gdański

Członek Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej, BRE Bank SA.

Z bankowością korporacyjną związany jest od 20 lat. W latach 1993 – 95 w IBP Bank S.A. (w którym jednym z akcjonariuszy był BRE Bank), następnie w ABN AMRO Bank (Polska), w 1998 oddelegowany do ABN AMRO Bank (Romania) w Bukareszcie, gdzie m. in. kierował bankowością przedsiębiorstw, finansowaniem strukturalnym i bankowością transakcyjną.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Od 2001 w centrali ABN AMRO w Amsterdamie, gdzie odpowiadał za portfel klientów globalnych w ramach Global Commodity Finance Department. Od 2002 do końca kwietnia 2006 był Dyrektorem Zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH i członkiem Korporacyjnego Komitetu Kredytowego Banku. Od maja do listopada 2006 pełnił funkcje Chief Executive Officer i Dyrektora Generalnego Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W połowie listopada 2006 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości.

Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA w listopadzie 2007 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Banku Pekao SA.

Od listopada 2008 pełni funkcję Członka Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej w BRE Banku.

[/toggle]


gessel_beata_120x180pxDr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz

Kancelaria Prawna GESSEL – Założycielka i Wspólnik Zarządzający.

Ekspert w zakresie transakcji fuzji i przejęć (M&A), private equity, prawa handlowego, oraz doświadczony arbiter. Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Członek International Bar Association, Komisji Arbitrażowej przy ICC, Członek Rady Dyrektorów ArbitralWomen.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Rekomdowana lub wskazywana jako lider w krajowych i zagranicznych rankingach kancelarii prawnych w zakresie PE/VC oraz Corporate/M&A. Beata Gessel jest osobistością private equity w polskich kręgach prawnych z imponującym dorobkiem w tym sektorze (“Chambers Europe. Europe’s Leading Lawyers for Business”, 2008) Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie transakcji M&A podsumowała w 2010 roku w książce „Oświadczenia i zapewnienia w umowie sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w świetle zasady swobody umów)”, będącej podstawowym źródłem doktryny prawnej w tej dziedzinie w Polsce.

[/toggle]


penta_janov_03Jozef Janov

Dyrektor Inwestycyjny, Penta Investments.

Jozef Janov pełni funkcję dyrektora inwestycyjnego Penty. Z funduszem związany jest od 2003 roku. Koordynuje realizację szeregu inwestycji funduszu, zlokalizowanych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ponadto, zajmuje się pozyskiwaniem nowych projektów na tych rynkach.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jozef Janov z sukcesem zarządzał rozwojem sieci Żabka – najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach. Nadzorował również wprowadzenie sieci do Czech oraz przejęcie sieci supermarketów Koruna. Odpowiada również za rozwój notowanej na giełdach w Warszawie i Pradze firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainmnet Group oraz środkowoeuropejskiego producenta okien – holdingu Hasau Group.

Jozef Janov z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie oraz Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze na kierunku bankowość i zarządzanie.

[/toggle]


E_MacDonaldEdward Daniel MacDonald III

Partner Zarządzający, CAG.

Od momentu założenia CAG w 1999 roku Edward MacDonald pełni funkcję Partnera Zarządzającego. W ramach CAG Edward uczestniczył i nadzorował ponad 40 transakcji M&A o łącznej wartości ponad 5 mld złotych. Przed założeniem CAG, Edward pracował w wielu renomowanych instytucjach finansowych zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych takich jak ABN Amro Corporate Finance, Enterprise Investors oraz Donaldson, Lufkin & Jenrette Securities Corporation.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Edward ukończył w 1987 roku z wyróżnieniem Harvard College na wydziale Stosunków Międzynarodowych oraz był laureatem dwóch stypendiów im. Johna Harvarda.

Edward posługuje się biegle językami angielskim oraz polskim. Edward jest także współzałożycielem Rady Młodych Przedsiębiorców oraz aktywnym członkiem Polskiej Rady Biznesu.

[/toggle]


Alexander_MerwartAlexander Merwart

Dyrektor, Loan Capital Markets – Leveraged Finance w Commerzbanku.

Aleksander rozpoczal swoją karierę w 1996r. w Bank Austria Creditanstalt w Wiedniu, udzielającym kredytów przedsiebiorstwom w CEE i Austrii. W 1998r. przeniósł się do Fixed Income, obejmującego swym zakresem działania Austrię i Włochy.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

W 2000r. przejął obligacje Russia&CIS, obejmujace emitentów korporacyjnych, suwerennych oraz instytucje finansowe. W 2007r. opuścił Unicredit Group Commerzbank w Londynie jako dyrektor Leveraged Finance Capital Market. Alexander przejął wszystkie europejskie rynki ze szególnym uwzglednieniem CEE oraz rynków niemieckojezycznych.

[/toggle]


Minzolini_ChristianChristian Minzolini

Członek Zarządu Espirito Santo Investment Bank.

Christian Minzolini pełni funkcję Członka Zarządu Espirito Santo Investment Bank od 1994 roku i od 2007 roku jest Dyrektorem Generalnym Oddziału Banku w Polsce. Urodzony w 1956 roku we Francji, ukończył École Supérieure de Commerce de Paris (Francja) oraz posiada dyplom SEP ze Stanford Business School (USA).

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Podczas swojej kariery zawodowej poświęconej bankowości inwestycyjnej i Private Equity, pracował dla Banque Indosuez oraz Banco Espirito Santo Group we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Danii, Islandii, Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie od podstaw struktur bankowości inwestycyjnej, biur maklerskich oraz funduszy Private Equity. W ciągu ostatnich 4 lat rozwijał działalność Oddziału Banku Espirito Santo w Polsce.

[/toggle]


morali_efinowiczMonika Morali-Efinowicz

Managing Director – Advent International Sp. z o.o. sp.k.

Monika Morali-Efinowicz jest Dyrektorem Zarządzającym biura Advent International w Polsce oraz jednym z pięciu partnerów odpowiedzialnych za inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej. W trakcie swojej sześcioletniej pracy w Advent była zaangażowana w szereg transakcji w Polsce i regionie, z których cztery zostały pomyślnie zamknięte. Jedną z nich było publiczne przejęcie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Monika posiada ponad 14 lat doświadczenia w dziedzinie private equity oraz przeprowadzaniu transakcji. Zanim dołączyła do Advent International w 2005 roku, pracowała na stanowisku Principal w Apax Partners w Monachium, gdzie zajmowała się transakcjami wykupów, głównie na europejskim rynku mediów. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w zespole corporate finance banku Berenberg w Hamburgu.

Monika ukończyła z wyróżnieniem studia MBA na INSEAD oraz studia magisterskie o kierunku Handel Międzynarodowy na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

[/toggle]


Cezary Pietrasik

Principal, Warburg Pincus

Cezary Pietrasik pracuje w londyńskim biurze Warburg Pincus, gdzie jest częścią zespołu Emerging Europe oraz zespołu sektorowego Telekomunikacji, Mediów i Technologii. W szczególności Pan Pietrasik jest odpowiedzialny za biznes w Polsce. W Warburg Pincus zaangażowany m.in. w zakup udziałów w United Internet za 200mln USD jak również zakup wiekszościowego pakietu Restauravia Group za około 260mln USD dla Amrestu.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed dołączeniem do Warburg Pincus był Associate Director w warszawskim biurze funduszu Mid Europa Partners, gdzie współkoordynował m.in. zakup Bite za 450m EUR w 2007 roku oraz Invitela za 1,1 mld USD w 2009 roku. W Mid Europa do jego obowiązków należało m.in. rozwój biznesu w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Przed 2006 członek zespołu fuzji i przejęć w JP Morgan w Londynie, gdzie doradzał przy wielu transakcjach w Europie Zachodniej jak i Wschodniej. Wcześniej krótko związany z biurem McKinsey w Warszawie.

Pan Pietrasik jest absolwentem London School of Economics i SGH.

[/toggle]


pogonowskiJacek Pogonowski

SGAM AI Private Equity.

Partner, Amundi Private Equity Funds (former SGAM Alternative Investments Private Equity). Przed dołączeniem do SGAM AI Private Equity w roku 2005, Jacek Pogonowski był partnerem w Baring Corilius Private Equity (dawniej Baring Private Equity Partners) kierując warszawskim biurem. Odpowiedzialny za największy kraj w portfolio funduszu, pełnił aktywną rolę w inwestycjch firmy, w tym w polską spółkę publiczną notowaną na giełdzie.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jacek dołączył do Baring w 1998. Wcześniej pracował w Erste Investments w Warszawie, gdzie był Członkiem Zarządu i odpowiadał za fuzje i przejęcia. Jego zespół skupiał się na transakcjach dot. społek średniej wielkości, specjalizując się w finansach pre-IPO. Początkowe szkolenia, jeszcze przed pracą w Erste, odbył w Arthur Andersen w Warszawie, gdzie w latach 1991 i 1995 pracował jako audytor i specjalista ds. corporate finance. Jacek posiada tytuł licencjata z finansów, którego uzyskał na Uniwersytecie St. Johns w Nowym Jorku. Oprócz działalności w Amundi, Jacek jest Prezesem Rady Nadzorczej Konsalnet Holding S.A. oraz Internet Group S.A. W przeszłości, Jacek Pogonowski był członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych oraz zasiadał w Radzie Nadzorczej KFK.

[/toggle]


popiolek_michal_120x180pxMichał Popiołek

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine, BRE Bank SA.

Michał Popiołek – Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w BRE Banku, Polska (Grupa Commerzbanku). Michał Popiołek jest związany z sektorem bankowości inwestycyjnej od 16 lat, z czego przez ostatnie 12 lat z BRE Bankiem. Był odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe BRE Banku oraz sprzedaż portfela inwestycji.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Od 2006 r. wprowadzał w BRE Banku finansowanie mezzanine. Obecne stanowisko obejmuje od 2008 roku.
Przed rozpoczęciem kariery w BRE Banku był zatrudniony w firmach konsultingowych (zajmujących się corporate finance, systemami controllingowymi) oraz w innych bankach (między innymi w Citibanku). Był zaangażowany w szereg transakcji przejęć i fuzji.
Wielokrotnie zasiadał w Radach Nadzorczych spółek. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. Posiada dyplom ukończenia Advanced Management Program organizowanego przez IESE Business School w Barcelonie.

[/toggle]


Dariusz_proDariusz Prończuk

Partner Zarządzający, Enterprise Investors.

Partner zarządzający i członek Rady Dyrektorów. Jego domeną są usługi finansowe i budowlane oraz branża IT, jest też odpowiedzialny za naszą działalność w Czechach. Zrealizował dotąd 20 inwestycji, między innymi w spółki Lukas, Comp Rzeszów (obecnie Asseco), Magellan, Kruk i Skarbiec.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Wcześniej pracował w konsultingu, był wiceprezesem banku inwestycyjnego Hejka Michna

[/toggle]


Jacek-SiwickiJacek Siwicki

Prezes Zarządu Enterprise Investors.

W Enterprise Investors pracuje od 1992 roku. Zrealizował 20 inwestycji bezpośrednich, obecnie jest przewodniczącym lub członkiem rad nadzorczych 2 spółek portfelowych funduszy zarządzanych przez EI, w tym 1 spółki publicznej (Zelmer SA). Przed rozpoczęciem pracy w EI był m.in. Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, odpowiedzialnym za prywatyzację kapitałową.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Enterprise Investors zarządza jedną z największych w Polsce i całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej grupą funduszy typu private equity i venture capital o łącznym kapitale 1,7 mld Euro. Od 1990 roku siedem funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors zainwestowało 1,4 mld Euro, realizując 121 projektów inwestycyjnych. Dotychczas fundusze odsprzedały udziały w 92 spółkach, a przychody inwestorów funduszy z tytułu inwestycji zakończonych osiągnęły kwotę 1,5 mld Euro.

[/toggle]


Sobolewskidr Ludwik Sobolewski

Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Urodzony w 1965 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Panthéon – Assas – Paris II. Doktor nauk prawnych, radca prawny, egzaminowany aplikant sędziowski.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Pracował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Urzędzie Rady Ministrów (1992-1993), od kwietnia do maja 1993 doradca Ministra w Gabinecie Ministra, a następnie od maja do grudnia 1993 dyrektor Zespołu Organizacyjnego URM. W 1994 doradca Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz szef zespołu ds. organizacyjnego wydzielenia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych ze struktur GPW.

1994-2006 wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Od 28 czerwca 2006 r. prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 2006 – 2008 r. przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Od 2008 r. wiceprzewodniczący tej Rady.

Od czerwca 2009 r. przewodniczący Rady Nadzorczej BondSpot.

[/toggle]


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jacek Socha

Wiceprezes, Partner PricewaterhouseCoopers w Polsce.

Jacek Socha jest Wiceprezesem oraz Partnerem PricewaterhouseCoopers w Polsce. Dołączył do firmy w grudniu 2005 roku. Od tego czasu doradzał wielu polskim i zagranicznym spółkom. Jako Minister Skarbu Państwa w latach 2004 – 2005 przeprowadził szereg prywatyzacji, szeroko wykorzystując do tego procesu Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym największą w tym czasie w Polsce ofertę publiczną Banku PKO BP.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jako Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w latach 1994 – 2004 współtworzył regulacje polskiego rynku kapitałowego, w tym również dostosowujące polskie prawo do regulacji Unii Europejskiej. Brał czynny udział w dopuszczeniu do obrotu regulowanego na rynku GPW znaczącej liczby spółek.

Jest Honorowym Członkiem

  • Giełdy Papierów Wartościowych,
  • Izby Domów Maklerskich,
  • Związku Maklerów i Doradców.

Pełnił istotne funkcje w Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych, gdzie przewodniczył Europejskiemu Komitetowi Regionalnemu 1998 – 2000, był wiceprzewodniczącym Komitetu Rynków Rozwijających się 1996 – 1998, Członkiem Komitetu Wykonawczego 1994 – 2000.

Był członkiem Komisji Nadzoru Bankowego 1998 – 2004, Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych 2002 – 2004, Rady Systemu Płatniczego przy Prezesie Narodowego Banku Polskiego, Rady Arbitrażowej przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Zaangażowany od początku w tworzenie w Polsce zasad ładu korporacyjnego, współautor pierwszych zasad przyjętych przez GPW w 2002. Członek Komitetu Dobrych Praktyk.

Jest sędzią Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

[/toggle]


penta_sosnaRafał Sosna

Dyrektor Zarządzający, Penta Investments Polska.

Rafał Sosna pełni funkcję dyrektora zarządzającego Penta Investments w Polsce. Do jego kompetencji należy zarządzanie operacyjne warszawskim biurem funduszu. Ponadto, prowadzi wybrane projekty Penty oraz pozyskuje kolejne inwestycje na rynku polskim. Rafał Sosna odpowiada za proces restrukturyzacji i rozwoju przejętej przez Pentę spółki Drumet – największego w Polsce i wiodącego w Europie producenta specjalistycznych lin stalowych dla przemysłu.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jest także zaangażowany w inwestycję Penty w branży dystrybucji artykułów mrożonych. Zarządzał procesem akwizycji Grupy Iglokrak, a następnie fuzji tego podmiotu ze spółką Iglotex. Za podjęcie działań zmierzających do konsolidacji rynku dystrybucji mrożonek zespół pod kierownictwem Rafała Sosny otrzymał Nagrodę Rynku Spożywczego 2010 w kategorii „Wydarzenie roku rynku spożywczego”.

Z Penta Investments związany jest od 2009 roku. Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego, przez dwa lata pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego w Polsce. Wcześniej, przez ponad 10 lat pracował w banku inwestycyjnym UBS. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz MBA w INSEAD.

[/toggle]


stanislaw_srokaStanisław Sroka

Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Transsystem SA, Prezes Stowarzyszenia Project Management Polska.

Prezes Stowarzyszenia Project Management Polska, członek współzałożyciel polskiego klubu European Foundation for Quality Management. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, studiów MBA i magisterskich studiów ekonomicznych na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także studiów doktoranckich na Wydziale Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jako Prezes zarządu i założyciel firmy Transsystem SA, był równocześnie kierownikiem projektu “Reorganisation of Transsystem to Project Oriented Company”, który został finalistą konkursu Project Management Award organizowanej przez IPMA w roku 2002. Autor publikacji z zakresu Project Management, Controllingu, Rachunkowości, TQM i Zarządzania. Jako jedyny w Polsce jest certyfikowanym Dyrektorem Projektów klasy A. Finalista konkursu Ernst&Young “Entrepreneur of the Year  2009”.

[/toggle]