PARTNER PLATYNOWY
platina1

 

Cigno Consulting to prężnie działająca firma specjalizująca się w kompleksowym doradztwie personalnym. Selekcja personelu na stanowiska średniego i wyższego szczebla zarządzania poprzez szeroki zakres doradztwa organizacyjnego, czynią Cigno Consulting firmą wszechstronną i elastycznie reagującą na potrzeby klienta.
Główne obszary działalności firmy to:

 • EXECUTIVE SEARCH
 • SELEKCJA I REKRUTACJA
 • ASSESSMENT CENTER
 • OUTPLACEMENT
 • DORADZTWO ORGANIZACYJNE
 • SZKOLENIA I WARSZTATY
 • COACHING
 • MBTI

Cigno Consulting jest polskim partnerem wiodącej grupy doradczej Marlar International Search Network (MISN), założonej w 1971 roku. MISN, to międzynarodowa sieć specjalizująca się w executive search i usługach doradztwa personalnego w ponad 40 krajach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Australii.

 

PARTNER ZŁOTY

tieto

 

Tieto jest firmą z branży nowoczesnych technologii, świadczącą usługi IT, R&D oraz doradcze. Zatrudniając ponad 17 000 ekspertów jesteśmy w czołówce firm IT w Europie Północnej a także światowym liderem w wybranych segmentach rynku usług cyfrowych.

Specjalizujemy się w obszarach, w których posiadamy największą wiedzę o potrzebach biznesowych naszych klientów. Współtworzenie zmian w branży wspólnie z naszymi Klientami, koncentracja uwagi na ich potrzebach oraz skandynawski profesjonalizm to zasady, dzięki którym wyprzedzamy naszych konkurentów. Swoje usługi świadczymy Klientom na całym świecie w branżach takich jak: telekomunikacja, media, bankowość, ubezpieczenia, energetyka, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, sektor publiczny, produkcja przemysłowa, handel detaliczny, logistyka oraz motoryzacja. Współpracujemy z wiodącymi przedsiębiorstwami i organizacjami i rozwijamy się razem z nimi. Koncentrujemy się na obsłudze dużej i średniej wielkości organizacji na naszych głównych rynkach – Europy Północnej, Niemiec i Rosji. Akcje Tieto notowane są na NASDAQ OMX w Helsinkach i Sztokholmie. Tieto Poland zatrudnia ponad 700 ekspertów z zakresu rozwoju oprogramowania w dwóch lokalizacjach: w Szczecinie i Wrocławiu. Nasi specjaliści realizują w Polsce projekty badawczo-rozwojowe m.in. dla sektora teleinformatycznego, producentów urządzeń mobilnych oraz branży motoryzacyjnej.

 

PARTNER SREBRNY
copernicus

 

Eksperci od aktywnego zarządzania, funduszy inwestycyjnych zamkniętych, sekurytyzacji, transakcji giełdowych, fuzji i przejęć oraz emisji obligacji.
Z rynkiem kapitałowym związani jesteśmy od połowy lat 90′. Początkowo jako pracownicy prestiżowych instytucji finansowych, a następnie akcjonariusze i Zarząd Suprema Securities SA, przekształconej w lutym 2008 wCopernicus Securities SA. W tym samym roku nabyliśmy 100% akcji Copernicus Capital TFI – pierwszego, niezależnego od instytucji finansowych, Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. W ten sposób stworzyliśmy stabilną Grupę Finansową z jasno określoną strategią rozwoju – chcemy stać się instytucją finansową pierwszego wyboru dla wszystkich podmiotów chcących pozyskać finansowanie lub zainwestować posiadane środki.

Jesteśmy solidnym partnerem dla naszych klientów. Kapitały własne Grupy przekraczają 41 mln zł, a zysk netto za 2009 wyniósł ok. 6 mln zł. 31% udział w rynku Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych, stawia nas na pierwszej pozycji wśród wszystkich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Mamy wyraźnie określone kierunki rozwoju i konsekwentnie je realizujemy. Efektem tego są nasze wyniki w zarządzaniu (portfel akcyjny w 1Q2010 wypracował ponad 12% stopę zwrotu), wciąż rosnące aktywa – obecnie ponad 4,8 mld zł, ale przede wszystkim to rekomendacje naszych Klientów. Do najciekawszych transakcji, w których uczestniczyliśmy w ostatnim okresie należą m.in. warta 534 mln zł emisja zabezpieczonych obligacji korporacyjnych dla Masterlease (Prime Car Management S.A.), fuzja pomiędzy JC Auto S.A. i InterCars S.A. (wartość firm zaraz po połączeniu to ok. 1,6 mld zł), transakcja przejęcia spółki Artman S.A. przez LPP S.A., czy też emisja obligacji zamiennych dla LPP S.A. na kwotę ponad 120 mln zł. Naszą wiedzą i zaangażowaniem służymy zarówno małym przedsiębiorstwom, jak i gigantom biznesu.

Jesteśmy ambitni. Łamiemy schematy.
Skupiamy się na rozwiązaniach. Koncentrujemy na zyskach.

 

 

PARTNER BRĄZOWY
penta

 

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, działającą w sektorach private equity i real estate.
W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 5 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Udziałowcami Penty są przedsiębiorcy z Czech i Słowacji: Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Martin Kúšik, Jozef Oravkin oraz Jozef Špirko.

Grupa zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w swoich oddziałach oraz w spółkach portfelowych. W 2008 roku łączna wartość skonsolidowanych przychodów Penta Investments wyniosła 1,9 mld euro. Główne obszary działalności Penty to: sektor handlowy, inżynierii mechanicznej, ochrony zdrowia, lotniczy, energetyczny oraz private banking.

W 2005 roku Penta Investments rozpoczęła działalność inwestycyjną w sektorze real estate i obecnie realizuje 10 takich projektów na Słowacji oraz jeden w Czechach.
Penta Investments obecna jest w ponad 10 krajach Europy, posiada oddziały w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Limassol oraz Amsterdamie.
W Polsce Penta posiada obecnie 7 aktywnych inwestycji: Żabka Polska, Okna Rąbień, Drumet, Fortuna zakłady bukmacherskie, Dr.Max, Alpha Medical Polska i Stream.

“Penta stała się ważnym graczem w Europie Centralnej, posiadającym ugruntowaną pozycję na rynkach w Polsce, Czechach i na Słowacji. Na bieżąco dostosowujemy nasze kryteria inwestycji oraz wewnętrzne metody postępowania do nowych geograficznych obszarów aktywności. Do 2013 roku zamierzamy stać się wiodącą na rynku europejskim grupą inwestycyjną średniej wielkości”
Jaroslav Haščák, partner zarządzający Penta Investments

Cele Penta Investments

 • Utrzymanie długoterminowego ROE (stopa zwrotu z kapitału własnego) na poziomie minimum 25%
 • Zwiększenie kapitału własnego do poziomu 3 miliardów euro do końca 2012 roku
 • Utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji z działalności oraz dzielenie się sukcesem z pracownikami

Kryteria Inwestorskie

 • Minimalna IRR (wewnętrzna stopa zwrotu) wymagana dla każdej inwestycji: 30%
 • Średnia wartość inwestycji: 150 milionów euro
 • Brak ograniczeń w terminie wyjścia z inwestycji, jeśli spółka ma wyraźny potencjał wzrostu

 

PARTNER STRATEGICZNY

holon

 

Holon Consultants jest niezależną polską firmą doradczą, specjalizującą się w transakcjach fuzji i przejęć oraz doradztwie strategicznym. Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w działających zarówno z Europie Centralnej oraz w skali międzynarodowej. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji kapitałowych, doradztwie strategicznym oraz zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Specjalizujemy się w doradztwie transakcyjnym przy pełnej lub częściowej sprzedaży spółek oraz pozyskiwaniu kapitału na ich rozwój.

 • Nasze usługi obejmują w szczególności:
 • Transakcje sprzedaży spółek
 • Przejęcia i połączenia
 • Pozyskiwanie kapitału
 • Wykupy lewarowane LBO/MBO
 • Doradztwo strategiczne
 • Wyceny i analizy

Wśród naszych klientów są zarówno polskie i międzynarodowe korporacje takie jak: Swisscom (telekomunikacja), Tchibo (specjalistyczny handel sieciowy), Elecnor (budownictwo), Hochtief Polska (budownictwo), Goodyear Dunlop Polska (przetwórstwo tworzyw), Sarantis (FMCG), Netia (telekomunikacja), PGNiG (surowce), Zakłady Azotowe Tarnów (ciężka chemia) i inne, jak również polskie firmy prywatne: Polo Market (handel sieciowy żywność), Kruk (windykacja wierzytelności), Diverse (handel sieciowy odzież), Proryb (produkcja żywności), Paola (żywności), Flexergis (opakowania), Opek (logistyka), Pharma CF (kosmetyki), Organika Malbork (przetwórstwo tworzyw), Kakadu (handel sieciowy), Autopart (produkcja części samochodowych), Elmilk (produkcja żywności) i inne.

 

PARTNER MERYTORYCZNY
GLR

 

Warszawskie biuro Gide Loyrette Nouel powstało w 1990 r., jako jedna z pierwszych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 40 prawników i doradców podatkowych obsługujących zarówno transakcje międzynarodowe jak i doradzających spółkom lokalnym.

Na co dzień polscy prawnicy współpracują z ekspertami z 24 biur Gide Loyrette Nouel (GLN) na całym świecie. Do klientów warszawskiego biura GLN należą między innymi instytucje finansowe, banki, firmy ubezpieczeniowe, inwestorzy, deweloperzy, spółki Skarbu Państwa oraz Ministerstwa. Kancelaria obsługuje wiodące spółki na polskim rynku, takie jak: Dalkia (Veolia), Finmeccanica Group, L’Oréal, France Télécom, Telekomunikacja Polska, Accor, Neinver, Deutsche Bank PBC, Enterprise Investors, Bank Zachodni WBK, Société Générale, Pirelli Pekao Real Estate, PGNiG, DnB Nord Bank, KGHM Polska Miedź, Arcelor Mittal, Euris, Abris Capital Partners, Griffin Advisors.
Kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu prawa gospodarczego. Do najważniejszych dziedzin prawa, w których specjalizują się nasi prawnicy należą:
Fuzje i przejęcia oraz prawo spółek

 • Private equity
 • Bankowość i finanse
 • Prawo energetyczne, projekty infrastrukturalne i prawo publiczne
 • Prawo nieruchomości
 • Rozwiązywanie sporów sądowych i arbitraż
 • Restrukturyzacje i prawo upadłościowe
 • Doradztwo podatkowe
 • Prawo własności intelektualnej
 • Prawo pracy
 • Prawo konkurencji
 • Partnerzy: Dariusz Tokarczuk tokarczuk@gide.com; Robert Jędrzejczyk jedrzejczyk@gide.com; Jean-Christophe Valette valette@gide.com; Piotr Sadownik sadownik@gide.com; Rafał Dziedzic dziedzic@gide.com; Paweł Grześkowiak grzeskowiak@gide.com; Andrzej Lulka lulka@gide.com.

 

PARTNER

 datapoint.logo