Sukcesem zakończyła się pierwsza konferencja z cyklu “Polish Private Equity Forum”, zorganizowana przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Inwestorów Kapitalowych (PSIK). W związku z tym, zapraszamy Państwa do wpisania na stałe w kalendarz czerwcowego terminu “PPE FORUM”.

Gości konferencji powitała Barbara Nowakowska z Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK), która zaznaczyła, iż jest to pierwsza konferencja w środowisku PE, która odnosi się do terminu “Barbarians at the gate, at last”. Pani Barbara podkreśliła, iż chciałaby aby prelegenci odnieśli się do tego tytułu w sposób krytyczny, a rezultaty będą zapewne bardzo ciekawe.

Część merytoryczną forum rozpoczął Jacek Siwicki z Enterprise Investors, którego “rzut oka na branżę z odrobiną cynizmu” pokazał rzeczywistą sytuację branży PE na rynku polskim. Zaznaczył również, iż po długim czasie pesymizmu spotykamy się teraz z “niezdrową falą optymizmu na temat PE”. Skomentował wyniki ankiety przeprowadzonej przez Deloitte pt. “indeks optymizmu w branży PE”, które wypadły nadzwyczaj dobrze.

Forum, zostało podzielone na cztery panele tematyczne. W każdym z nich znalazły się opinie dowodzące, iż rynek PE i znaczenie Polski wśród krajów Europy Środkowej jest coraz mocniejsze, a zainteresowanie inwestycjami w Polsce jest coraz większe. Zatem, ogólne opinie są pozytywne. Trzeba jednak twardo patrzeć na wszelkie zmiany na rynku, a do optymizmu względem poprawy sytuacji podchodzić z dystansem.

Program konferencji, został tak przygotowany aby zwrócić uwagę na różne aspekty współpracy pomiędzy prywatnymi przedsiębiorcami, a funduszami PE. W ostatnim panelu, obok reprezentantów funduszy zasiedli przedstawiciele sektora przedsiębiorstw w osobie Zbigniewa Mendla z PPU Izoterm oraz Andrzeja Voigta z AV Inwestor. Oprócz oficjalnych rozmów podczas panelu, przedstawiciele obu sektorów mieli okazję do osobistych spotkań na kończącym konferencję Garden Party.

Organizowane przez Executive Club forum było doskonałą, międzynarodową platformą wymiany wiedzy na temat przyszłości rynku Private Equity w Polsce. Oprócz możliwości przedyskutowania problemów poruszanych na forum, nasi Goście mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Wśród zaproszonych prelegentów znalazło się wielu specjalistów aktywnie działających zarówno w Polsce jak i zagranicą, byli to m.in.: Cezary Stypułkowski (J.P.Morgan), Jacek Siwicki (Enterprise Investors), Edward MacDonald (CAG), Rafał Sosna (Penta Investments), Sławomir Janiszewski (PricewaterhouseCoopers).

Patronat Honorowy nad forum objęło Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitalowych (PSIK). Patronem merytorycznym była kancelaria prawna Gide Loyrette Nouel, firma Holon Consultants była patronem strategicznym, a głównym partnerem forum była firma TIETO. Dziękujemy również firmie Copernicus oraz Penta Investments, jak również głównym patronom medialnym: TVN CNBC oraz Dziennik Gazeta Prawna.