[box_header]

Partner Strategiczny

[/box_header]

[box_content]

bre_bank_167x60px

BRE Bank BRE Bank kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. Bank obsługuje obecnie 14 tys. klientów korporacyjnych.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. BRE Bank uhonorowano w konkursie “Best Emerging Market Banks in CEE” organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance i uznano najlepszym bankiem w Polsce. BRE Bank został także uznany najlepszym bankiem w Polsce przez prestiżowy Euromoney Magazine w dorocznym konkursie Euromoney Awards for Excellence.[/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner Merytoryczny

[/box_header]

[box_content]

cms_logo

Kancelaria CMS Cameron McKenna jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych spośród międzynarodowych kancelarii prawnych obecnych w Polsce.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

W ramach warszawskiego biura działa sześć departamentów prawnych: energetyki i projektów infrastrukturalnych, prawa gospodarczego, bankowości i finansów, transakcji i prawa spółek, postępowań spornych, nieruchomości i budownictwa.

Blisko 140 wysokiej klasy prawników oraz strukturalny podział kancelarii na departamenty (skupiające prawników z danej dziedziny prawa) oraz grupy sektorowe (specjalizujące się w obsłudze klientów działających w poszczególnych dziedzinach gospodarki), umożliwiają nam świadczenie kompleksowej obsługi prawnej dostosowanej do specyfiki klienta.

W kancelarii działa jeden z największych w Polsce zespół prawników specjalizujący się w zagadnieniach energetycznych i infrastrukturalnych, w tym zagadnień regulacyjnych, ochrony środowiska, finansowania projektów budowy dróg, autostrad, obrotu energią, fuzji i przejęć, zamówień publicznych. Znajomość prawa i praktyki biznesowej została wielokrotnie doceniona w niezależnych międzynarodowych rankingach kancelarii prawnych – The Legal 500 i Chambers Europe. [/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner Złoty 

[/box_header]

[box_content]

innova_logo

Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej Innova zainwestowała blisko 500 mln EUR w 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

W 2010 r. magazyn Unquote wyróżnił Innova nagrodą Fundusz Roku Europy Środkowo-Wschodniej za emisję piątego funduszu Innova/5.

Fundusz Innova inwestuje w średniej wielkości przedsiębiorstwa z regionu Europy Środkowej, których wartość mieści się w granicach 50 – 125 mln EUR. Typowy okres inwestycji wynosi 3 do 5 lat, po czym udziały odsprzedawane są inwestorowi strategicznemu lub zbywane w drodze publicznej oferty sprzedaży akcji. Innova zrealizowała wiele spośród najbardziej udanych transakcji w regionie, jak np. Euronet (NASDAQ, EEFT),
PolCard (obecnie First Data),
Mercor (GPW, MCR),
ACE Group (GPW, ACE),
Voxtel, MobilRom, GlobTel (obecnie należą do sieci Orange)

Atutem spółki Innova jest jeden z najbardziej doświadczonych i stabilnych zespołów inwestorskich w Europie Środkowej, który w ciągu 16 lat zgromadził obszerną wiedzę o rynku i sfinalizował blisko 40 znaczących transakcji, osiągając doskonałe wyniki finansowe pomimo wymagającego otoczenia biznesowego. 900 milionów euro zgromadzonych w zarządzanych funduszach
ostatni zebrany fundusz o wartości 381 mln euro
40 inwestycji w 10 krajach
14-sto osobowy zespól inwestycyjny
500 mln euro zainwestowanych środków [/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner Srebrny

[/box_header]

[box_content]

penta_logo

Penta Investments to środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, specjalizująca się w przedsięwzięciach na rynkach private equity oraz real estate. Ze spółki działającej lokalnie od 1994 roku, stała się międzynarodowym podmiotem posiadającym pięć biur (w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Limassol i Amsterdamie), realizującym inwestycje w ponad 10 krajach Europy.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Jako jeden z największych pracodawców w regionie, Penta zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w spółkach portfelowych. Główne obszary działalności Penty to: sektor handlowy, ochrony zdrowia, lotniczy, inżynierii mechanicznej, usług użyteczności publicznej, rozrywki oraz bankowości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 6 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Udziałowcami Penty są: Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Martin Kúšik, Jozef Oravkin oraz Iain Child i Eduard Maták.

Penta kładzie bardzo duży nacisk na konsekwentne zwiększanie zaangażowania na polskim rynku. Obecnie fundusz posiada w Polsce 6 aktywnych inwestycji, spośród których kluczowe to: Grupa Iglotex, Fortuna zakłady bukmacherskie, Dr.Max, Alpha Medical Polska i AB Facility. Penta ma na swoim koncie zakończone w 2011 roku sukcesem wyjście z dwóch inwestycji – Drumetu i Żabki – jednej z najlepszych inwestycji w historii Penty.

Zaangażowanie w kolejne projekty uzależnione jest od spełnienia kryteriów inwestycyjnych Penty przez podmioty będące w obszarze zainteresowania funduszu.

STRATEGIA INWESTYCYJNA:

  • Inwestycje przez fundusz typu evergreen, kontrolowany przez partnerów Penty, jedynych udziałowców firmy
  • Skupienie się na akwizycjach przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu
  • Przez zaangażowanie i wymianę doświadczeń z zarządem spółek portfelowych, koncentrujemy się na współtworzeniu ich wartości

KRYTERIA INWESTYCYJNE:

  • Preferujemy projekt większościowych udziałów pozwalających na kontrolę nad spółkami portfelowymi
  • Średnia wartość inwestycji: 150 milionów euro
  • Brak limitu czasowego zaangażowania w projekt, jeśli spółka ma wyraźny potencjał wzrostu

Rocznie Penta jest w stanie przeprowadzić od 2 do 4 transakcji w Europie Środkowej i Wschodniej. Kwota, którą fundusz jest w stanie przeznaczyć na inwestycje – uwzględniając środki własne i lewarowanie – sięga 80-250 mln euro.[/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner Brązowy

[/box_header]

[box_content]

icentis_167x60px

ICENTIS Capital jest inwestorem private equity skupiającym się na działalności w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który działa niezależnie oraz we współpracy ze światowymi inwestorami instytucjonalnymi, wyszukując interesujące cele do przejęć oraz przeprowadzając transakcje zwiększające wartość spółek.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

W 2010, ICENTIS Capital współpracował z Eton Park – globalnym funduszem hedgingowym, działającym od 2004 r. i zarządzającym aktywami ok. 13 miliardów USD, przy ostatnim etapie prywatyzacji i wycofania z giełdy spółki RUCH SA – wiodącego detalistę małego formatu oraz dystrybutora prasy w Polsce. Obecnie zespół ICENTIS Capital wdraża agresywny plan poprawy rentowności spółki.

ICENTIS Capital reprezentuje więcej niż tylko finansowanie. Kiedy decydujemy się zainwestować w spółkę, właściciele zyskują nie tylko strategicznego, wieloletniego partnera biznesowego, ale także od tej pory dzielą wraz z ICENTIS Capital ryzyko biznesowe. Naszym wspólnym celem jest podnoszenie wartości spółki.

ICENTIS Capital bierze pod uwagę tylko takie transakcje, w których możliwa będzie implementacja rozwiązań zmierzających do uzyskania wysokiej rentowności i zdyscyplinowanego rozwoju wspomaganego przez nową strukturę kapitałową, zapewniającą środki finansowe na inwestycje, modernizację oraz rozwój.

Nie mamy preferencji w zakresie obszarów działalności spółek, w które inwestujemy, jednak najbardziej interesujące są dla nas projekty w branży: hurtu i detalu, dóbr konsumenckich, logistyki, usług konsumenckich i dla biznesu, energii, infrastruktury, mediów i telekomunikacji, petrochemii czy na rynku paliwowo-gazowym. Nie mamy również ograniczeń wielkości inwestycji przy czym minimalna kwota inwestycji to 10 mln EUR. Typowy okres inwestycyjny to 3 do 7 lat.[/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner Brązowy

[/box_header]

[box_content]

merilldatasite_logo

Merrill DataSite wirtualna przestrzeń dyskowa optymalizuje proces due diligence przy użyciu wydajnych i bezpiecznych metod udostępniania informacji biznesowych pomiędzy wieloma stronami.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Dostępny za pośrednictwem Internetu, Merrill VDR DataSite umożliwia nieograniczony, globalny dostęp, otrzymywanie raportów aktywności w czasie rzeczywistym, zaawansowane możliwości wyszukiwania, funkcję Q & A oraz doskonałe zarządzanie projektami, dzięki którym czas transakcji i koszty redukują się.

Wielojęzyczny personel Merrill DataSite oferuje wsparcie dostępne z dowolnego miejsca na świecie, 24/7 oraz uruchomienie VDR w ciągu 24 godzin lub mniej. Jesteśmy również pierwszym dostawcą VDR, który otrzymał ISO / IEC certyfikat 27001:2005 świadczący o najwyższym standardzie bezpieczeństwa informacji. Jest to obecnie jedyny na świecie VDR certyfikowany w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.

Jako lider rozwiązań VDR, Merrill DataSite umożliwił ponad dwóm milionom unikalnych użytkowników korzystanie z elektronicznego due dilligence przy tysiącach transakcji o łącznej wartości bilionów dolarów. Merrill DataSite VDR stał się podstawowym narzędziem sprawnego procesu finalizowania transakcji finansowych.[/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner

[/box_header]

[box_content]

df_logo

Dąbrowski Finance jest niezależną finansową firmą doradczo-inwestycyjną. Świadczy usługi finansowe głównie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, Niemczech i Skandynawii, ale posiada również relacje biznesowe z firmami i instytucjami z Izraela, USA, Chin i Wielkiej Brytanii.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Podstawowe obszary działalności firmy: doradztwo strategiczne, aranżacja i optymalizacja długu, aranżacja nowego kapitału, fuzje i przejęcia, interim management oraz organizacja procesu zbycia aktywów (w tym nieruchomości)[/toggle]

[/box_content]

[box_header]

Partner

[/box_header]

[box_content]

wkb.logo

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest dynamicznie rozwijającą się polską kancelarią prawniczą. W 2004 r. zatrudnialiśmy 20 prawników w chwili obecnej jest ich ponad 50.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

W tym czasie udało nam się zbudować pozycję specjalistów w takich dziedzinach jak prawo zamówień publicznych, prawo energetyczne, prawo konkurencji, prawo ubezpieczeniowe, prawo pracy, prawo nieruchomości, IP/TMT, prawo upadłościowe i prawo infrastrukturalne. Największymi zespołami WKB są: zespół fuzji i przejęć i prawa korporacyjnego oraz zespół sporów sądowych i arbitrażowych. Staliśmy się kancelarią pierwszego wyboru dla największych kancelarii zagranicznych nie mających swoich oddziałów w Polsce. Z roku na rok zwiększamy liczbę rekomendacji w prestiżowych rankingach międzynarodowych takich jak Chambers i Legal 500. Doradzając Klientom pamiętamy, że naszą rolą jest zawsze rozwiązywanie problemów biznesowych, które wymagają specjalistycznej oceny prawnej.[/toggle]

[/box_content]

[box_header]