bartos_120x180pxAndrzej Bartos

Partner Zarządzający Innova Capital

11 lat w Private Equity, 8 lat w Innova. Kluczowe Obszary: Nowe Inwestycje, Produkcja dla Biznes. Andrzej Bartos zanim dołączył do Innova w 2004 roku, przez trzy lata był Dyrektorem w Dresdner Kleinwort Capital (obecnie Allianz Specialised Investments), gdzie był odpowiedzialny za polskie operacje firmy. Wcześniej pracował w BRE Bank Securities w Warszawie, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Pan Bartos posiada tytuł magistra Finansów i Bankowości, uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ukończone szkolenie INSEAD z zakresu Corporate Financial Strategies in Global Markets.
Spółki portfelowe: Donako, Libet, ACE Group.
[/toggle]


chalaczkiewicz_michal_120x180pxMichał Chałaczkiewicz

Dyrektor Montagu, Europa Środkowo-Wschodnia

Michał dołączył do Montagu w lutym 2008r. po ponad 4 latach pracy dla funduszu private equity Innova Capital w Warszawie. Wcześniej, przez 2 lata był zatrudniony w dziale corporate finance Ernst & Young oraz Andersen.

 

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Kierował zespołem transakcyjnym Montagu, który we wrześniu 2008r. sfinalizował pierwszą środkowoeuropejską inwestycję Montagu – wykup lewarowany spółki Euromedic oraz pierwszą inwestycję Montagu w Polsce – wykup lewarowany spółki Emitel. Michał jest członkiem Rady Fundacji Leslawa A. Pagi, czlonkiem rady Forum Obywatelskiego Rozwoju („FOR”) oraz absolwentem SGH (z wyróżnieniem).
[/toggle]


marek_dojnow_120x180pxMarek Dojnow

Prezes Zarządu, Partner Zarządzający Fidea Corporate Finance

Do momentu założenia firmy FIDEA, Marek Dojnow pełnił funkcje dyrektora zarządzającego i prezesa zarządu ABN AMRO Corporate Finance w Polsce, uczestnicząc we wszystkich transakcjach prowadzonych przez ABN AMRO Corporate Finance w Polsce od 1999 roku.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed rozpoczęciem pracy w ABN AMRO Corporate Finance, Marek pełnił funkcję dyrektora departamentu Rynku Pierwotnego Dłużnych Papierów Wartościowych w ABN AMRO Bank (Polska) S.A. Marek rozpoczął pracę w ABN AMRO w 1995 roku i był zaangażowany w liczne transakcje krajowe i zagraniczne na rynku pierwotnym dłużnych papierów wartościowych oraz w strategiczne transakcje Banku w Polsce.

Przed rozpoczęciem pracy w ABN AMRO, Marek pracował przez prawie 3 lata w warszawskim i londyńskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Clifford Chance, gdzie specjalizował się w transakcjach bankowych i rynku kapitałowego. Wcześniej przez ponad rok Marek pracował jako Asystent Ministra Szefa Urzędu Rady Ministrów, Jana Marii Rokity, w rządzie kierowanym przez Hannę Suchocką.

Marek ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów Marek uczestniczył w programach z zakresu prawa na Uniwersytecie Le Mans oraz Strasburgu we Francji. Marek biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim.
[/toggle]


janov_jozef_120x180pxJozef Janov

Dyrektor Inwestycyjny Penta Investments

Z funduszem związany jest od 2003 roku. Koordynuje realizację szeregu inwestycji funduszu, zlokalizowanych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ponadto, zajmuje się pozyskiwaniem nowych projektów na tych rynkach. Jozef Janov z sukcesem zarządzał rozwojem sieci Żabka – najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Nadzorował również wprowadzenie sieci do Czech oraz przejęcie sieci supermarketów Koruna. Odpowiada również za rozwój notowanej na giełdach w Warszawie i Pradze firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainmnet Group oraz środkowoeuropejskiego producenta okien – holdingu Hasau Group.

Jozef Janov z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie oraz Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze na kierunku bankowość i zarządzanie.
[/toggle]


gessel_beata_120x180pxDr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, FCIArb

Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Założycielka i Wspólnik Zarządzający Kancelarii Prawnej GESSEL

Radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL. Ekspert w dziedzinie transakcji fuzji i przejęć oraz private equity/ venture capital i prawa handlowego, a także arbitrażu. Doradzała przy ponad 200 transakcjach funduszom private equity/ venture capital oraz inwestorom strategicznym.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Rekomendowana w polskich i międzynarodowych rankingach prawniczych jako lider w dziedzinie fuzji i przejęć.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie sądownictwa polubownego w stałych sądach arbitrażowych oraz w postępowaniach ad hoc. Wzięła udział w ponad 60 międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z zakresu fuzji i przejęć, prawa budowlanego i kontraktów handlowych. Od 2011 jest Prezesem Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN.

Autorka licznych publikacji z dziedziny fuzji i przejęć oraz arbitrażu. Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie transakcji M&A podsumowała w 2010 roku w książce „Oświadczenia i zapewnienia w umowie sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w świetle zasady swobody umów)”, będącej podstawowym źródłem doktryny prawnej w tej dziedzinie w Polsce.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1989). Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku 2009. Angażuje się w liczne inicjatywy społeczne i edukacyjne oraz popularyzowanie wiedzy prawniczej. Założycielka Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie.
[/toggle]


korpala_jacek_120x180pxJacek Korpała

Partner Zarządzający ARX Equity Partners

Jest związany z ARX Equity Partners (przedtem DBG Eastern Europe) od kwietnia 1998 roku. Pełni funkcję wspólnika współzarządzającego oraz dyrektora zarządzającego w warszawskim biurze ARX. Jest odpowiedzialny za inwestycje w Polsce oraz w krajach bałtyckich. Pan Jacek Korpała reprezentuje fundusze zarządzane przez ARX, między innymi w zarządach takich firm jak: Ergis – Eurofilms SA, Komex SA i Kakadu Sp. z o.o.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Wcześniej pełnił funkcję wspólnika, dyrektora finansowego oraz członka zarządu w firmie Arthur Andersen Polska. Głównymi obszarami działalności AACF były fuzje i przejęcia, finansowanie projektów, wycena i kwestie związane z IPO. Pan Jacek Korpała pracował także jako dyrektor w Departamencie Dużych Prywatyzacji w polskim Ministerstwie Prywatyzacji, gdzie był odpowiedzialny za transformacje oraz sprzedaż dużych spółek państwowych. Pan Korpała ukończył Szkołę Główną Handlową. Uczestniczył w szkoleniach z zakresu finansów korporacyjnych oraz rynków kapitałowych w Arthur Andersen, Amsterdam Institute of Finance oraz w innych polskich i zagranicznych szkołach biznesu. W latach 2006-2009 reprezentował Polskę w zarządzie EVCA. W latach 2004-2005 był członkiem zarządu PPEA.
[/toggle]


pietrasik_cezary_120x180pxCezary Pietrasik

Principal Warburg Pincus

Cezary Pietrasik pracuje w londyńskim biurze Warburg Pincus, gdzie jest częścią zespołu Emerging Europe oraz zespołu sektorowego Telekomunikacji, Mediów i Technologii. W szczególności Pan Pietrasik jest odpowiedzialny za biznes w Polsce. W Warburg Pincus zaangażowany m.in. w zakup udziałów w United Internet za 200mln USD jak również zakup wiekszościowego pakietu Restauravia Group za około 260mln USD dla Amrestu.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed dołączeniem do Warburg Pincus był Associate Director w warszawskim biurze funduszu Mid Europa Partners, gdzie współkoordynował m.in. zakup Bite za 450m EUR w 2007 roku oraz Invitela za 1,1 mld USD w 2009 roku. W Mid Europa do jego obowiązków należało m.in. rozwój biznesu w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Przed 2006 członek zespołu fuzji i przejęć w JP Morgan w Londynie, gdzie doradzał przy wielu transakcjach w Europie Zachodniej jak i Wschodniej. Wcześniej krótko związany z biurem McKinsey w Warszawie.

Pan Pietrasik jest absolwentem London School of Economics i SGH.
[/toggle]


popiolek_michal_120x180pxMichał Popiołek

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w BRE Banku, Polska (Commerzbank Group)

Przez ostatnie 17 lat Michał pracował w sektorze bankowości inwestycyjnej, z czego ostatnie 13 lat w BRE Banku. Był odpowiedzialny za inwestycje private equity oraz inwestycje portfelowe BRE Banku.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Od 2006 roku jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowej działalności BRE Banku – Mezzanine Finance. Od 2008 roku pracuje na obecnym stanowisku.

Przed dołączeniem do BRE Banku, Michał pracował w firmach konsultingowych (corporate finance, controlling finansowy) oraz w innych bankach (np. Citibank). Brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć.

Michał był członkiem wielu rad nadzorczych. Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

[/toggle]


radwanski_witold_120x180pxWitold Radwański

Prezez Zarządu Krokus Private Equity, prezez Zarządu Polonia Financial Services

Jest wspólnikiem i prezesem Zarządu Krokus Private Equity – firmy zarządzającej funduszami private equity w Polsce. Jest również prezesem Zarządu Polonia Financial Services, firmy, która od 1995 r. zarządzała funduszami: NFI Magna Polonia, Nova Polonia, Prospect Poland Fund. Witold Radwański ma wieloletnie doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, w tym w procesy prywatyzacyjne i inne transakcje finansowe.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jest przewodniczącym i członkiem wielu rad nadzorczych spółek. Od roku 2008 jest członkiem komitetu inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego. Witold Radwański pracował w Ministerstwie Finansów, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, Chase Manhattan Bank, Allied Irish Banks i jest absolwentem School of Advanced International Studies John Hopkins University.

[/toggle]


socha_jacek_120x180pxJacek Socha

Wiceprezes, Partner PwC w Polsce

Jacek Socha jest Wiceprezesem oraz Partnerem PwC w Polsce. Dołączył do firmy w grudniu 2005 roku. Od tego czasu doradzał wielu polskim i zagranicznym spółkom. W latach 2004 – 2005 pełnił funkcję Ministra Skarbu Państwa w rządzie Premiera Marka Belki. W tym okresie przeprowadził szereg prywatyzacji przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym PKO BP (największa oferta publiczna w Polsce).

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

W latach 1991-2004 pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (jako Przewodniczący Komisji 1994-2004). W tym czasie brał udział w stworzeniu nowoczesnego rynku kapitałowego w Polsce, w dopuszczeniu do publicznego obrotu znaczącej liczby spółek, które są obecnie notowane na GPW.

Honorowy Członek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Związku Maklerów i Doradców oraz Izby Domów Maklerskich.

Pełnił istotne funkcje w Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych, gdzie przewodniczył Europejskiemu Komitetowi Regionalnemu. Był wiceprzewodniczącym Komitetu Rynków Rozwijających się oraz Członkiem Komitetu Wykonawczego.

Członek Komisji Dobrych Praktyk. Współtworzył zasady przyjęte przez Giełdę Papierów Wartościowych w 2002 r. Jest również członkiem Rady Ładu Informacyjnego.

Arbiter Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu.

Wiceprezes Polskiego Związku Golfa.

Autor książek: „Rynek – giełda – inwestycje”, „Rynek papierów wartościowych w Polsce” oraz licznych artykułów i raportów z zakresu rynku kapitałowego.

[/toggle]


Wiliam R. Watson

Partner Zarządzający Value 4 Capital