_mg_9989

Najlepsi z private equity nagrodzeni „Diamentami”

Podczas uroczystej gali w warszawkim Ufficio Primo uhonorowani zostali laureaci trzeciej edycji „Diamentów Private Equity”. W organizowanym przez Executive Club przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych prestiżowym konkursie nagrodzono najlepsze podmioty sektora private equity w dziesięciu kategoriach.

Uroczysta gala była zwieńczeniem V Edycji Private Equity Forum – konferencji, która co roku skupia liderów dynamicznie rozwijającego się w Polsce sektora. Eksperci i przedstawiciele najważniejszych podmiotów z rodzimego Private Equity dyskutowali m.in. o potencjale sektora na tle rynków o dłuższej tradycji współpracyz funduszami, a także o roli PE w rozwijaniu innowacyjnej gospodarki.

Konkurs „Diamenty Private Equity” podzielony na kilka etapów wyłonił nominowanych i laureatów, którzy wybrani zostali przez Kapitułę pod przewodnictwem dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, Barbary Nowakowskiej. Ideą konkursu przyświecającą organizatorom jest promocja wartości dodanej, którą fundusze wnoszą w rozwój polskich przedsiębiorstw. Rosnące znaczenie branży i coraz większa otwartość firm wobec wykorzystywania kapitału PE, znajduje swoje odzwierciedlenie w liczbie zgłoszeń do konkursu – decyzje Jury były w tym roku wyjątkowo trudne.

Otwierając ceremonię rozdania nagród, gość wieczoru, wieloletni prezes GPW dr Wiesław Rozłucki, nawiązywał do ćwierćwiecza transformacji ustrojowej i mówił o pozytywnych zmianach z punktu widzenia rynku kapitałowego. „Dzięki ostrożnym i poprzedzonym żywiołowymi dyskusjami decyzjom w sektorze finansowym, obserwujemy dzisiaj bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa, który choć czasem nadmierny, szczególnie w czasach kryzysowych okazuje się nieoceniony.” Prezes Rozłucki podkreślał także rolę rozwoju sektora private equity. Sylwetki laureatów przedstawili eksperci sektora i prezesi firm PE. Kapituła Konkursowa przyznała nagrody w 10 kategoriach laureatom:

1. Kancelaria prawna (obsługa transakcji): Weil Gotshal Manges
2. Doradca corporate finance: KPMG
3. Doradca komercyjny: PwC
4. Spółka portfelowa (small cap): LiveChat Software
5. Spółka porfelowa (mid cap): Siódemka
6. Spółka porfelowa (large cap): Emitel
7. Bank Roku: Bank Pekao
8. Wyjście Roku: Emitel
9. Fundusz Roku: Mid Europa Partners
10. Osobowość Private Equity: ex aequo 1) Jacek Korpała oraz 2) duet Bill Watson i Robert Manz

Partnerem głównym Private Equity Forum&Awards Gala był mbank, a partnerami merytorycznymi Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych oraz KPMG.

_mg_9418