[box_header]Partner Strategiczny[/box_header]

[box_content]

microsoft_logo_300x80pxMicrosoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą produktów i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Jego najnowsza wersja – Windows 8 to pierwszy w pełni dotykowy system operacyjny Windows, który działa na klasycznych komputerach, ale także urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Wraz z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek również pierwszy komputer sygnowany własnym logo – Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server. Kluczową pozycję w portfolio Microsoftu zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partnerzy Główni[/box_header]

[box_content]

penta_logo_300x80pxPenta Investments to środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, specjalizująca się w przedsięwzięciach na rynkach private equity oraz real estate. Ze spółki działającej lokalnie od 1994 roku, stała się międzynarodowym podmiotem posiadającym pięć biur (w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Limassol i Amsterdamie), realizującym inwestycje w ponad 10 krajach Europy.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Jako jeden z największych pracodawców w regionie, Penta zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w spółkach portfelowych. Główne obszary działalności Penty to: sektor handlowy, ochrony zdrowia, lotniczy, inżynierii mechanicznej, usług użyteczności publicznej, rozrywki oraz bankowości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 6 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Udziałowcami Penty są: Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Martin Kúšik, Jozef Oravkin oraz Iain Child i Eduard Maták.

Penta kładzie bardzo duży nacisk na konsekwentne zwiększanie zaangażowania na polskim rynku. Obecnie fundusz posiada w Polsce 6 aktywnych inwestycji, spośród których kluczowe to: Grupa Iglotex, Fortuna zakłady bukmacherskie, Dr.Max, Alpha Medical Polska i AB Facility. Penta ma na swoim koncie zakończone w 2011 roku sukcesem wyjście z dwóch inwestycji – Drumetu i Żabki – jednej z najlepszych inwestycji w historii Penty.

Zaangażowanie w kolejne projekty uzależnione jest od spełnienia kryteriów inwestycyjnych Penty przez podmioty będące w obszarze zainteresowania funduszu.

STRATEGIA INWESTYCYJNA:
• Inwestycje przez fundusz typu evergreen, kontrolowany przez partnerów Penty, jedynych udziałowców firmy
• Skupienie się na akwizycjach przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu
• Przez zaangażowanie i wymianę doświadczeń z zarządem spółek portfelowych, koncentrujemy się na współtworzeniu ich wartości

KRYTERIA INWESTYCYJNE:
• Preferujemy projekt większościowych udziałów pozwalających na kontrolę nad spółkami portfelowymi
• Średnia wartość inwestycji: 150 milionów euro
• Brak limitu czasowego zaangażowania w projekt, jeśli spółka ma wyraźny potencjał wzrostu

Rocznie Penta jest w stanie przeprowadzić od 2 do 4 transakcji w Europie Środkowej i Wschodniej. Kwota, którą fundusz jest w stanie przeznaczyć na inwestycje – uwzględniając środki własne i lewarowanie – sięga 80-250 mln euro.

[/toggle]


brebank_logo_300x80px

BRE Bank kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. Bank obsługuje obecnie 14 tys. klientów korporacyjnych.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. BRE Bank uhonorowano w konkursie “Best Emerging Market Banks in CEE” organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance i uznano najlepszym bankiem w Polsce. BRE Bank został także uznany najlepszym bankiem w Polsce przez prestiżowy Euromoney Magazine w dorocznym konkursie Euromoney Awards for Excellence.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partnerzy[/box_header]

[box_content]

montagu_logo_300x80pxMontagu jest wiodącym inwestorem na rynku private equity o ogólnoeuropejskim zasięgu, z biurami w Londynie, Manchesterze, Paryżu, Düsseldorfie i Warszawie. Warszawskie biuro Montagu, obsługujące Europę Środkowo-Wschodnią zostało otwarte w 2009 roku. Przez ponad 40 lat działalności na rynku, Montagu uczestniczył w ponad 400 inwestycjach w spółki z różnych branż.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Specjalizuje się w wykupach menedżerskich przedsiębiorstw o wartości od €100 mln do €1 mld i koncentruje się na wspieraniu istniejących zarządów spółek, w które inwestuje. Obecnie firma realizuje inwestycje w ramach czwartego funduszu. Łączna wartość zarządzanych aktywów przekracza €4 mld. Fundusz regularnie osiąga wysokie zwroty z inwestycji oraz zapewnia firmom kontakty biznesowe, wsparcie kapitałowe i strategiczne oraz dostęp do bazy wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu umożliwia swoim spółkom portfelowym maksymalne wykorzystanie swoich możliwości i osiągnięcie sukcesu na rynku.

[/toggle]


bankpekao_logo_300x80pxBank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec kwartału 2012 r. na poziomie 19%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1003 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 5500 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w Europie. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9300 placówek oraz zatrudnia ok. 156 tys. osób.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partner Technologiczny[/box_header]

[box_content]

qumak_logo_300x80pxQumak to polska spółka giełdowa projektująca, realizująca i serwisująca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Kompetencje informatyczne łączy z bogatym doświadczeniem technologiczno-infrastrukturalnym. Wiedza eksperckiej kadry i partnerstwo ze światowymi liderami technologicznymi sprawiają, że firma dysponuje unikalnym na polskim rynku potencjałem.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Odbiorcami spółki Qumak są przedsiębiorstwa działające m.in. w sektorach telekomunikacyjnym, bankowo-finansowym, energetycznym oraz instytucje i urzędy administracji publicznej.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partnerzy Gali[/box_header]

[box_content]

Roland Berger Strategy Consultants jest jedną z wiodących międzynarodowych firm doradztwa strategicznego, założoną w 1967 r. Zatrudnia blisko 2700 pracowników w 51 biurach zlokalizowanych w 36 krajach. Firma jest niezależną organizacją będącą własnością ponad 250 Partnerów.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Firma realizuje projekty na głównych rynkach w zakresie doskonalenia procesów, restrukturyzacji, doradztwa w procesach fuzji i przejęć oraz strategii i marketingu. W Polsce Roland Berger przeprowadził projekty m.in. dla sektorów: FMCG, telekomunikacyjnego, bankowego, transportowego, energetycznego i petrochemicznego oraz funduszy Private Equity.

[/toggle]


KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Idea stworzenia Towarzystwa powstała jednak już wcześniej w zamysłach Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Akcjonariusz, lider polskiej gospodarki i potentat światowy w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra stanowi połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym. Powołanie KGHM TFI S.A. wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź, ponieważ utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu koncernowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.
Specjalistyczna wiedza zarządu i pracowników, poparta dużym doświadczeniem to podstawa działalności KGHM TFI S.A. Dodatkowo pozycja Akcjonariusza, jako firmy rozpoznawalnej na całym świecie, daje możliwość nieograniczonego czerpania tak z doświadczeń własnych, jak i specjalistów zagranicznych.
Towarzystwo otrzymując od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na wykonywanie działalności, jednocześnie otrzymało zezwolenie na utworzenie i zarządzanie funduszami KGHM I FIZ Aktywów Niepublicznych oraz KGHM II FIZAN i KGHM III FIZAN.

[/toggle]


Polski Bank Przedsiębiorczości oferuje rozwiązania finansowe adresowane do średnich przedsiębiorstw oraz do samorządów i instytucji publicznych. W naszej ofercie Klienci znajdą wieloproduktowe finansowanie korporacyjne, finansowanie projektów i sektora publicznego.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Współpracujemy z naszymi Klientami również w szeroko rozumianym zakresie produktów poza kredytowych, m.in. depozytowych. W zakresie oferty depozytowej zaufało nam wiele spółek, m.in. z sektora publicznego, w tym np. spółki wodociągowe, oczyszczalnie ścieków. Portfel depozytów w PBP Banku S.A. przekracza ponad 1,1 mld złotych. Atutem Banku jest jeden z najbardziej nowoczesnych w Polsce systemów informatycznych (FlexCube), który został wdrożony w drugiej połowie 2011 roku. Dzięki temu została unowocześniona bankowość internetowa oraz przygotowane nowe produkty dla Klientów. W tym roku Bank wprowadzi całkowicie nową bankowość internetową dla Klientów oparta na rozwiązaniach przygotowanych przez Oracle.

PBP Bank S.A. ma swoją centralę w Warszawie. W tym roku Bank otworzył cztery Centra Bankowości Korporacyjnej: w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Łodzi.

Właścicielem banku jest fundusz Abris Capital Partners inwestujący w średniej wielkości przedsiębiorstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Abris zarządza aktywami o wartości przekraczającej 770 mln euro. Wszelkie decyzje kredytowe podejmowane są w Polsce, w centrali banku, co usprawnia cały proces przyznawania finansowania. Celem banku jest przygotowywanie produktów odpowiednich dla konkretnego klienta, pod jego potrzeby. Dlatego nie oferujemy pakietów produktów, tylko tworzymy je dla każdego klienta oddzielnie.

Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. działa w Polsce od ponad 17 lat. Wcześniej znany był pod nazwą WestLB Bank Polska. Na przestrzeni ostatnich 20 lat uczestniczyliśmy w kluczowych transakcjach na polskim rynku, które obejmowały różnorodne sektory gospodarki.

Nasze produkty:

• Usługi płatnicze
• Zarządzanie płynnością (Cash Management)
• Produkty kredytowe
• Obsługa transakcji handlowych
• Finansowanie eksportu
• Finansowanie akwizycji
• Doradztwo finansowe i strategiczne dla firm
• Transakcje spot i forward
• Rynek instrumentów pochodnych opartych na stopie procentowej
• Rynek pieniężny i instrumenty o stałej stopie zwrotu
• Opcje walutowe
• Organizowanie emisji papierów dłużnych
• Bankowość internetowa

[/toggle]


Założony w 2008 roku Bastion Group jest czołowym doradcą na rynku przejęć i połączeń w Polsce. Naszymi klientami są przedsiębiorcy, szybko rozwijające się przedsiębiorstwa, fundusze inwestycyjne i fundusze private equity.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Nasz zespół składa się z profesjonalistów z bogatym doświadczeniem transakcyjnym, inwestycyjnym oraz restrukturyzacyjnym zdobytym w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Zespół Bastion doradzał przy ponad 60 transakcjach o łącznej wartości ponad 54 miliardów dolarów.
Jesteśmy rynkowym ekspertem posiadającym znakomite kompetencje w przejęciach i połączeniach, pozyskiwaniu finansowania i restrukturyzacji finansowej.
Posiadamy wysoce doświadczony lokalny zespół z globalnymi relacjami i dostępem do inwestorów w USA, Europie i Azji.

[/toggle]

 [/box_content]