[box_header]Partner Strategiczny[/box_header]

[box_content]

microsoft_logo_300x80pxMicrosoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą produktów i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Wśród sztandarowych produktów oferowanych przez Microsoft jest system operacyjny Windows. Jego najnowsza wersja – Windows 8 to pierwszy w pełni dotykowy system operacyjny Windows, który działa na klasycznych komputerach, ale także urządzeniach z ekranami dotykowymi, w tym również na tabletach.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Wraz z premierą Windows 8 Microsoft wprowadził na rynek również pierwszy komputer sygnowany własnym logo – Microsoft Surface. System operacyjny Windows dostępny jest również w wersjach na platformę mobilną – Windows Phone oraz platformę serwerową – Windows Server. Kluczową pozycję w portfolio Microsoftu zajmuje również Microsoft Office, powszechnie używany zestaw aplikacji wspierających komunikację i produktywność. Ponadto w ofercie spółki znajdują się również rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partnerzy Główni[/box_header]

[box_content]

penta_logo_300x80pxPenta Investments to środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, specjalizująca się w przedsięwzięciach na rynkach private equity oraz real estate. Ze spółki działającej lokalnie od 1994 roku, stała się międzynarodowym podmiotem posiadającym pięć biur (w Pradze, Bratysławie, Warszawie, Limassol i Amsterdamie), realizującym inwestycje w ponad 10 krajach Europy.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Jako jeden z największych pracodawców w regionie, Penta zapewnia ponad 25 tys. miejsc pracy w spółkach portfelowych. Główne obszary działalności Penty to: sektor handlowy, ochrony zdrowia, lotniczy, inżynierii mechanicznej, usług użyteczności publicznej, rozrywki oraz bankowości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen należącym do 6 partnerów – jedynych udziałowców firmy. Oznacza to, że inwestycje finansowane są wyłącznie przez właścicieli funduszu, bez konieczności zbierania kapitału od inwestorów zewnętrznych. Udziałowcami Penty są: Marek Dospiva, Jaroslav Haščák, Martin Kúšik, Jozef Oravkin oraz Iain Child i Eduard Maták.

Penta kładzie bardzo duży nacisk na konsekwentne zwiększanie zaangażowania na polskim rynku. Obecnie fundusz posiada w Polsce 6 aktywnych inwestycji, spośród których kluczowe to: Grupa Iglotex, Fortuna zakłady bukmacherskie, Dr.Max, Alpha Medical Polska i AB Facility. Penta ma na swoim koncie zakończone w 2011 roku sukcesem wyjście z dwóch inwestycji – Drumetu i Żabki – jednej z najlepszych inwestycji w historii Penty.

Zaangażowanie w kolejne projekty uzależnione jest od spełnienia kryteriów inwestycyjnych Penty przez podmioty będące w obszarze zainteresowania funduszu.

STRATEGIA INWESTYCYJNA:
• Inwestycje przez fundusz typu evergreen, kontrolowany przez partnerów Penty, jedynych udziałowców firmy
• Skupienie się na akwizycjach przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu
• Przez zaangażowanie i wymianę doświadczeń z zarządem spółek portfelowych, koncentrujemy się na współtworzeniu ich wartości

KRYTERIA INWESTYCYJNE:
• Preferujemy projekt większościowych udziałów pozwalających na kontrolę nad spółkami portfelowymi
• Średnia wartość inwestycji: 150 milionów euro
• Brak limitu czasowego zaangażowania w projekt, jeśli spółka ma wyraźny potencjał wzrostu

Rocznie Penta jest w stanie przeprowadzić od 2 do 4 transakcji w Europie Środkowej i Wschodniej. Kwota, którą fundusz jest w stanie przeznaczyć na inwestycje – uwzględniając środki własne i lewarowanie – sięga 80-250 mln euro.

[/toggle]


brebank_logo_300x80pxBRE Bank kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. Bank obsługuje obecnie 14 tys. klientów korporacyjnych.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. BRE Bank uhonorowano w konkursie “Best Emerging Market Banks in CEE” organizowanym przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance i uznano najlepszym bankiem w Polsce. BRE Bank został także uznany najlepszym bankiem w Polsce przez prestiżowy Euromoney Magazine w dorocznym konkursie Euromoney Awards for Excellence.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partner Złoty[/box_header]

[box_content]

cigno_logo_300x80pxCigno Consulting to prężnie działająca firma zajmująca się kompleksowym doradztwem personalnym, obecna na polskim rynku od ośmiu lat . Główna specjalizacja firmy to selekcja i rekrutacja personelu na stanowiska wyższego i średniego szczebla oraz doradztwo organizacyjne (w tym profile kompetencyjne, budowanie struktur organizacyjnych i wsparcie działów HR).

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Nasza metodologia została doceniona przez instytucje unijne i uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz – jako jedyna w swojej branży – programu „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” w ramach wspierania biznesu elektronicznego. W efekcie Cigno Consulting Group stało się jedną z najbardziej innowacyjnych firm doradztwa personalnego na polskim rynku.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu nasza oferta cenowa jest niezwykle konkurencyjna w relacji cena do jakości świadczonych usług w porównaniu do innych podmiotów z branży. Wysoko wykwalifikowany zespół pracowników gwarantuje wykonanie usług według najwyższych standardów rynkowych. Cigno Consulting jest polskim partnerem wiodącej grupy Marlar International Search Network (MISN). Jako członek MISN pozostajemy w ścisłym kontakcie z czołowymi firmami specjalizującymi się w działaniach Executive Search na świecie.

Poprzez proces ciągłego doskonalenia procesów selekcji i rekrutacji, a także współpracę z prezesami i dyrektorami HR dużych organizacji Cigno Consulting osiąga znacząco wyższe od średniej rynkowej wskaźniki skuteczności mierzonej jako szybkość realizowanych procesów jak i poziom zadowolenia firm z pozyskanych kandydatów. Realizujemy też wyjątkowo trudne projekty na stanowiska, które wymagają znalezienia osób o kwalifikacjach unikalnych w skali globalnej.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partnerzy [/box_header]

[box_content]

montagu_logo_300x80pxMontagu jest wiodącym inwestorem na rynku private equity o ogólnoeuropejskim zasięgu, z biurami w Londynie, Manchesterze, Paryżu, Düsseldorfie i Warszawie. Warszawskie biuro Montagu, obsługujące Europę Środkowo-Wschodnią zostało otwarte w 2009 roku. Przez ponad 40 lat działalności na rynku, Montagu uczestniczył w ponad 400 inwestycjach w spółki z różnych branż.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Specjalizuje się w wykupach menedżerskich przedsiębiorstw o wartości od €100 mln do €1 mld i koncentruje się na wspieraniu istniejących zarządów spółek, w które inwestuje. Obecnie firma realizuje inwestycje w ramach czwartego funduszu. Łączna wartość zarządzanych aktywów przekracza €4 mld. Fundusz regularnie osiąga wysokie zwroty z inwestycji oraz zapewnia firmom kontakty biznesowe, wsparcie kapitałowe i strategiczne oraz dostęp do bazy wiedzy i doświadczenia. Dzięki temu umożliwia swoim spółkom portfelowym maksymalne wykorzystanie swoich możliwości i osiągnięcie sukcesu na rynku.

[/toggle]


bankpekao_logo_300x80pxBank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec kwartału 2012 r. na poziomie 19%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1003 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 5500 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w Europie. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9300 placówek oraz zatrudnia ok. 156 tys. osób.

[/toggle]


emitel_logo_300x80pxEmiTel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. EmiTel jest krajowym liderem w zakresie prac związanych m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Firma z sukcesem wdrożyła sieć telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce, prowadzi prace nad radiofonią cyfrową DAB+, a także dynamicznie rozwija usługi na bazie technologii Ethernet i IP, takie jak wirtualne sieci prywatne VPN, dostęp do Internetu, rozwiązania dostarczania treści multimedialnych, Digital Signage oraz zarządzany transfer plików FiDex. Oferta firmy obejmuje także projektowanie, instalację i doradztwo techniczne w systemach radiodyfuzyjnych i radiotelekomunikacyjnych oraz wynajem infrastruktury na potrzeby nadawców i operatorów. Najwyższa jakość, innowacyjne rozwiązania oraz zastosowanie najnowszych technologii to podstawowe cechy oferty firmy.

[/toggle]


cms_logo_300x80px


cityparking_logo_300x80px


 

wkb_logo_300x80pxKancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr świadczy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa gospodarczego. Ponad pięćdziesięcioosobowy zespół prawników WKB wprowadza nowatorskie rozwiązania prawne aby nadążyć za dynamicznie zmieniającymi się warunkami rynkowymi.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

WKB świadczy specjalistyczne doradztwo m.in. w dziedzinie prawa zamówień publicznych, prawa energetycznego, prawa konkurencji, prawa korporacyjnego, prawa własności intelektualnej, nieruchomości oraz ochrony środowiska. Doświadczenie kancelarii obejmuje prowadzenie projektów infrastrukturalnych oraz transakcji na rynku fuzji i przejęć. Ponadto WKB posiada doświadczony zespół prawników procesualistów. Prawnicy WKB są wysoko rekomendowani przez zagraniczne instytucje oceniające rynek usług prawniczych.

[/toggle]


dpDystrybucja Polska Sp. z o.o. jest niepublicznym operatorem pocztowym, specjalizującym się w kolportażu druków bezadresowych i korespondencji adresowej na terenie całej Polski. Swoją markę i doświadczenie budujemy od 2000 roku. Dziś posiadamy silną pozycję w dostarczaniu przesyłek bezadresowych. Kolportujemy ponad 100 mln druków miesięcznie. Nasi klienci to największe sieci handlowe w Polsce.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

W 2011 roku Dystrybucja {Polska Sp. z o.o. skoncentrowała swoje działania na poszerzeniu i rozbudowie usługi przesyłek adresowych. Stworzyliśmy w ten sposób realną alternatywę dla firm korzystających z usług pocztowych. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w największych miastach na terenie całej Polski. Dysponujemy własnym zapleczem logistycznym, które umożliwia wysyłkę na terenie całego kraju. Nasze struktury operacyjno-handlowe to 96 oddziałów i fili w 16 regionach Polski. Ponad 5000 doręczycieli oraz profesjonalna baza logistyczna i sortownia we Włocławku.

[/toggle]

[/box_content]

[box_header]Partner Technologiczny[/box_header]

[box_content]

qumak_logo_300x80pxQumak to polska spółka giełdowa projektująca, realizująca i serwisująca innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Kompetencje informatyczne łączy z bogatym doświadczeniem technologiczno-infrastrukturalnym. Wiedza eksperckiej kadry i partnerstwo ze światowymi liderami technologicznymi sprawiają, że firma dysponuje unikalnym na polskim rynku potencjałem.

[toggle title=”czytaj więcej ” on=”0″]

Odbiorcami spółki Qumak są przedsiębiorstwa działające m.in. w sektorach telekomunikacyjnym, bankowo-finansowym, energetycznym oraz instytucje i urzędy administracji publicznej.

[/toggle]

[/box_content]