Marcin Benbenekbenbenek

Partner Royalton Partners

Marcin Benbenek pracuje w Royalton Partners Limited od 2008 roku. Przed Royalton Partners, pracował w mPunkt Polska, firma z portfela Royalton Partners w latach 2002-2010. Był jednym z dwóch kluczowych menedżerów firmy, zatrudniony jako wice prezes zarządu, dyrektorem pionu sprzedaży i marketingu.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Kierował zespołem transakcyjnym Montagu, który we wrześniu 2008r. sfinalizował pierwszą środkowoeuropejską inwestycję Montagu – wykup lewarowany spółki Euromedic oraz pierwszą inwestycję Montagu w Polsce – wykup lewarowany spółki Emitel. Michał jest członkiem Rady Fundacji Leslawa A. Pagi, czlonkiem rady Forum Obywatelskiego Rozwoju („FOR”) oraz absolwentem SGH (z wyróżnieniem).
[/toggle]


Michał ChałaczkiewiczMichal.Chalaczkiewicz

Dyrektor Montagu Private Equity Europa Środkowo-Wschodnia

Michał Chałaczkiewicz dołączył do Montagu Private Equity w 2008r, a w 2010r został szefem warszawskiego biura Montagu. Wcześniej związany był z funduszem private equity Innova Capital w Warszawie, gdzie zajmował się inwestycjami w Europie Środkowej.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Na przestrzeni zaledwie czterech lat zrealizował dwie transakcje w regionie CEE – Euromedic oraz największą transakcję wykupu lewarowanego w historii polskiego rynku – Emitel. Michał jest członkiem Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Fundacji Lesława A. Pagi. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (z wyróżnieniem).

[/toggle]


Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, FCIAgessel_beata_120x180px

Wspólnik Zarządzający, Radca Prawny, Gessel, Koziorowski

Radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL. Ekspert w dziedzinie transakcji fuzji i przejęć oraz private equity/ venture capital i prawa handlowego, a także arbitrażu. Doradzała przy ponad 200 transakcjach funduszom private equity/ venture capital oraz inwestorom strategicznym.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Rekomendowana w polskich i międzynarodowych rankingach prawniczych jako lider w dziedzinie fuzji i przejęć.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie sądownictwa polubownego w stałych sądach arbitrażowych oraz w postępowaniach ad hoc. Wzięła udział w ponad 60 międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z zakresu fuzji i przejęć, prawa budowlanego i kontraktów handlowych. Od 2011 jest Prezesem Sądu Arbitrażowego przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN.

Autorka licznych publikacji z dziedziny fuzji i przejęć oraz arbitrażu. Swoje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie transakcji M&A podsumowała w 2010 roku w książce „Oświadczenia i zapewnienia w umowie sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (w świetle zasady swobody umów)”, będącej podstawowym źródłem doktryny prawnej w tej dziedzinie w Polsce.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1989). Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w roku 2009. Angażuje się w liczne inicjatywy społeczne i edukacyjne oraz popularyzowanie wiedzy prawniczej. Założycielka Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie. W uznaniu zasług w budowaniu dziedzictwa kulturowego poprzez wspieranie powiększania kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie, w styczniu 2013 roku Beata Gessel została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

[/toggle]


Jacek Korpałajacek.korpala

Partner Zarządzający ARX Equity Partners

Jacek Korpala jest związany z ARX Equity Partners (wcześniej prowadzącą działalność pod nazwą DBG Eastern Europe) od kwietnia 1998 roku. ARX posiada biura w Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Bukareszcie i zarządza funduszami private equity inwestującymi w spółki średniej wielkości w Europie Środkowo-Wschodniej (www.arxequity.com). W sektorze medycznym ARX zainwestował w Polsce w spółkę Lexummedica (www.lexummedica.pl).

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jacek Korpała jest partnerem zarządzającym odpowiedzialnym za inwestycje ARX w Polsce i Krajach Bałtyckich. Reprezentuje fundusze zarządzane przez ARX w radach nadzorczych spółek portfelowych.

Przed pracą w ARX Jacek Korpała był partnerem Arthur Andersen zarządzającym działem corporate finance w Polsce, a wcześniej m.in. dyrektorem w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych odpowiedzialnym za prywatyzację kapitałową.

Jacek Korpała był przez kilka lat członkiem Rady European Venture Capital Association (www.evca.eu) reprezentującym Polskę, a wcześniej przez dwa lata wiceprezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (www.psik.org.pl).

[/toggle]


Cezary Pietrasikcezarypietrasik

Principal Warburg Pincus

Cezary Pietrasik pracuje w londyńskim biurze Warburg Pincus, gdzie jest częścią ogólnoeuropejskiego zespołu sektorowego zajmującego się handlem detalicznym, dobrami konsumpcyjnymi i ochroną zdrowia. Ponadsektorowo w sposób szczególny zajmuje się Europą Środkowo-Wschodnią i jest odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestycji w Polsce.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Cezary Pietrasik koordynował m.in. inwestycję w INEA (operatora kablowego w Wielkopolsce), był zaangażowany w zakup udziałów w United Internet (niemieckim operatorze telekomunikacyjnym) oraz zakup Restauravia Group (hiszpańskiej sieci restauracji) przez Amrest. Przed dołączeniem do Warburg Pincus pracował jako Associate Director w warszawskim biurze funduszu Mid Europa Partners, gdzie był zaangażowany m.in. w inwestycję w Bite (bałtycki operator komórkowy). Przed 2006 członek zespołu fuzji i przejęć w JP Morgan w Londynie, gdzie doradzał przy transakcjach w sektorze telekomunikacji, mediów i technologii. Wcześniej krótko związany z biurem McKinsey w Warszawie.

Pan Pietrasik jest absolwentem London School of Economics i SGH.

[/toggle]


Jacek Pogonowskipogonowski

Partner Value4Capital

Przed utworzeniem Value4Capital, spółki zarządzającej funduszami private equity, Jacek Pogonowski był partnerem w Amundi Private Equity Funds, kierując warszawskim biurem. Wcześniej Jacek pracował w firmie Baring Corilius Private Equity (poprzednio Baring Private Equity Partners) i był odpowiedzialny za polską część portfela funduszu BCEF, pełniąc aktywną rolę w spółkach funduszu, m.in. w spółce notowanej na GPW.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed przejściem do Baring w 1998r. Jacek był członkiem Zarządu w Erste Investments, gdzie stał na czele departamentu “fuzji i przejęć”. Jego zespół koncentrował sie na transakcjach w segmencie tzw. “średnich spółek”, specjalizując się w projektach niepublicznej emisji akcji przedsiebiorstw. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w latach 1991 – 1995 w firmie Arthur Andersen na stanowisku audytora, a potem specjalizując się w doradztwie corporate finance.
Jacek ukończył St. Johns University w Nowym Jorku. Będąc Partnerem w Value4Capital Jacek jest jednocześnie członkiem Rady Nadzorczej spółki Konsalnet Holding S.A.. W przeszłości zasiadał w Zarzadzie Polskiego Stowarzyszenia Inwestorow Kapitałowych (PSIK) oraz w Radzie Nadzorczej KFK (Krajowy Fundusz Kapitałowy). Jest także członkiem Polskiej Rady Biznesu oraz Business Centre Club.

[/toggle]


Michał Popiołekpopiolek_michal_120x180px

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine BRE Bank Polska (Commerzbank Group)

Przez ostatnie 17 lat Michał pracował w sektorze bankowości inwestycyjnej, z czego ostatnie 13 lat w BRE Banku. Był odpowiedzialny za inwestycje private equity oraz inwestycje portfelowe BRE Banku.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Od 2006 roku jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowej działalności BRE Banku – Mezzanine Finance. Od 2008 roku pracuje na obecnym stanowisku.

Przed dołączeniem do BRE Banku, Michał pracował w firmach konsultingowych (corporate finance, controlling finansowy) oraz w innych bankach (np. Citibank). Brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć.

Michał był członkiem wielu rad nadzorczych. Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

[/toggle]


Dariusz PrończukDariusz_pro

Partner Zarządzający Enterprise Investors

Dariusz Prończuk jest Partnerem Zarządzającym w Enterprise Investors (EI) oraz członkiem organów nadzorczych kilku spółek z portfela inwestycyjnego firmy. Ma ponad 26-letnie doświadczenie w branży private equity i corporate finance w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Rozpoczął pracę w Enterprise Investors w roku 1993. Zrealizował ponad 20 inwestycji, głównie w branżach: usług finansowych, IT, materiałów budowlanych i FMCG w tym w takie spółki jak Lukas, Comp Rzeszów (obecne Asseco Poland), Comp, Magellan, Kruk oraz AVG Technologies

[/toggle]


Witold Radwańskiradwanski_witold_120x180px

Partner Zarządzający Krokus Private Equity

Jest wspólnikiem i prezesem Zarządu Krokus Private Equity – firmy zarządzającej funduszami private equity w Polsce. Jest również prezesem Zarządu Polonia Financial Services, firmy, która od 1995 r. zarządzała funduszami: NFI Magna Polonia, Nova Polonia, Prospect Poland Fund. Witold Radwański ma wieloletnie doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, w tym w procesy prywatyzacyjne i inne transakcje finansowe.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jest przewodniczącym i członkiem wielu rad nadzorczych spółek. Od roku 2008 jest członkiem komitetu inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego. Witold Radwański pracował w Ministerstwie Finansów, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, Chase Manhattan Bank, Allied Irish Banks i jest absolwentem School of Advanced International Studies John Hopkins University.

[/toggle]


Filip Szubertfilip.szubert

Dyrektor Inwestycyjny Penta Investments

Filip Szubert jest Dyrektorem Inwestycyjnym w warszawskim biurze Penta Investments. Do jego kluczowych kompetencji należy zarządzanie bieżącymi projektami Penty w Polsce oraz analizowanie nowych możliwości inwestycyjnych na polskim rynku. Filip Szubert nadzoruje inwestycję Penty w Grupę Iglotex, działającą w branży produkcji i dystrybucji artykułów mrożonych oraz inwestycję Penty w NFI EMF Group.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Filip Szubert jest związany z Penta Investments od 2008 roku. Jako menedżer inwestycyjny odpowiadał za akwizycję Iglokraku – jednego z głównych producentów i dystrybutorów mrożonek w Polsce – oraz połączenie tej spółki z Iglotexem. W ramach powstałej w ten sposób Grupy Iglotex Penta wspiera dalszą konsolidację rynku w Polsce. Przed dołączeniem do zespołu Penty, pracował w warszawskim biurze firmy doradczej McKinsey & Company jako menedżer projektów. Filip Szubert ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Kellogg School of Management, gdzie uzyskał tytuł MBA. Posiada również tytuł Chartered Financial Analyst (CFA).

[/toggle]