Przewodnicząca Kapituły


????????Barbara Nowakowska

Przewodnicząca Kapituły, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).
[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Zarządza PSIK od 12 lat, realizując cele statutowe stowarzyszenia, którymi jest przede wszystkim wspieranie rozwoju sektora private equity/venture capital w Polsce i reprezentacja interesów tego sektora. Reprezentowała Polskę jako ekspert w dziedzinie private equity/venture capital w Komisji Europejskiej.

Przed rozpoczęciem pracy w PSIK w 2003 roku, zasiadała w zarządzie niezależnego operatora telekomunikacyjnego El-Net S.A. Jest absolwentką wydziału handlu zagranicznego w SGPiS (SGH).

[/toggle]

 

Członkowie Kapituły


Till Burgesburges_till_120x180px

Principal, HarbourVest Partners

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Till Burges dołączył do HarbourVest z filią w Londynie w 2006 roku jako współpracownik stowarzyszonej w podstawowej grupie partnerskiej i został wiceprezesem w 2010 roku. Till koncentruje się na badaniu, monitorowaniu i raportowaniu europejskich inwestycjach partnerskich.

Przed dołączeniem do firmy, Till pracował przez sześć lat jako konsultant w Bain & Company w Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie skupiał się na projektach obejmujących komercyjne due diligence, integrację spółek po ich połączeniu oraz wzrostu organicznego spółki. Till uzyskał dyplom z inżynierii przemysłowej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Lubece, w Niemczech w 1999 roku oraz tytuł MBA z IESE, Universidad de Navarra w Barcelonie, Hiszpania w 2004 roku. Till pochodzi z Niemiec, mówi po niemiecku, francusku i hiszpańsku. [/toggle]


ciszekWojciech Ciszek

Principal Banker, EBOiR
[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Principal Banker w warszawskim biurze Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, współodpowiedzialny m.in. za nowe transakcje oraz portfel inwestycji Banku w fundusze private equity.

Zasiada w radach Advisory Board kilku funduszy inwestujących w Polsce oraz Europie Środkowej. Absolwent SGH.
[/toggle]


PGdanski2Przemysław Gdański

Wiceprezes Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej w mBanku S.A.
[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. W 2012 r. ukończył Advanced Management Program (AMP) na IESE Business School.

Z bankowością korporacyjną i inwestycyjną jest związany od ponad 20 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był Dyrektorem Zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA.

Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został Wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 2008 Członek Zarządu Banku odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za Bankowość Korporacyjną i Inwestycyjną.

[/toggle]


zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjnaPiotr Linke

Prezes Zarządu, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Pan Piotr Linke jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Wydziału Finansów i Statystyki z tytułem magister ekonomii oraz Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Ekonomicznych. Ukończył również program Strategic Leadership Academy na Harvard Business Review and Canadian International Management Institute, Advanced Executive Education.

W latach 1984 – 1991 pracował w Departamencie Treasury w Banku Handlowym w Warszawie S.A. oraz w bankach Vereins- und Westbank AG w Hamburgu, DG Bank AG i Mitteleuropäische Handelsbank AG we Frankfurcie/M. W roku 1991 Pan Piotr Linke rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora Departamentu Treasury w Banku Creditanstalt S.A. w Warszawie, gdzie do roku 1998 był odpowiedzialny za stworzenie i zarządzanie Departamentem.

W latach 1998 – 2011 kierował, w ramach Grupy Deutsche Banku, DWS Polska Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. pełniąc funkcję Wiceprezesa i Prezesa Zarządu. Jednocześnie w okresie 2000 – 2005 był odpowiedzialny, jako Wiceprezes Zarządu, za firmę Deutsche Asset Management S.A.

W latach 2011 – 2013 był Dyrektorem Generalnym firmy Poland Consulting Sp. z o.o.

Od września 2014 roku Pan Piotr Linke został zatrudniony na stanowisku Dyrektora Departamentu Operacyjnego w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A. a w lutym 2015 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

[/toggle]


marcoMarco Natoli

Dyrektor, Equity Investments, European Investment Fund (EIF)

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Jako jeden z wyższych rangą członków zespołu LMM, Marco zarządza inwestycjami średniej wielkości, mezzanine i inwestycjami hybrydowymi i portfelami akcji debetowych w całej Europie. Do tej pory, ukończył ponad 30 inwestycji, o łącznej wartości 1,05 mld EUR. Pan Natoli zasiada w radach nadzorczych 32 funduszy.

Przed dołączeniem do EFI w styczniu 2009 roku, pracował przy inwestycjach bezpośrednich jako Senior Investment Manager w Innogest Capital, włoskim funduszu VC, koncentrując się na wczesnych etapach inwestycji.

Poprzednie zajęcia Pana Natoli to Project i Engagement Manager w firmie Capgemini (2001 do 2004), gdzie z powodzeniem realizował złozone zadania doradcze i Ernst & Young Consultants, gdzie rozpoczął swoją karierę w 1998 roku.

Marco posiada tytuł magistra inżynierii przemysłowej i Zarządzania na Politechnice w Turynie (Włochy).

[/toggle]


poterHenry Potter

Partner, Alpha Associates


brBeata Radomska

Prezes Zarządu, Executive Club

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończyła studia MBA. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Pracowała w instytucjach finansowych: austriackiej firmie brokerskiej Allfinanz, Skarbiec Asset Management Holding, od kilku lat związana z branżą doradztwa personalnego.

Pomysłodawczyni oraz Prezes Zarządu Executive Club, najbardziej elitarnej organizacji zrzeszającej top management. Odpowiada za strategię klubu, który integruje elity biznesowe oraz jest platformą wymiany poglądów i inspiracji dla najwyższej kadry menedżerskiej

[/toggle]


rafalwizaRafał Wiza

Szef Zespołu Doradczego dla sektora Private Equity KPMG w Polsce
[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Rafał dołączył do KPMG w 2000 r. i jest szefem grupy Private Equity KPMG w Polsce. Odpowiedzialny jest za relacje pomiędzy dedykowanym zespołem partnerów ze strony KPMG a przedstawicielami funduszy Private Equity.

Zespół Private Equity w KPMG składa się z partnerów specjalizujących się w wyszukiwaniu targetów inwestycyjnych, restrukturyzacjach podatkowych, wycenach, projektach due diligence, projektach audytowych oraz w doradztwie operacyjnym. Jednym z celów wspomnianego zespołu jest szeroka promocja funduszy Private Equity wśród właścicieli kapitału prywatnego i wśród społeczeństwa. Ponadto, Rafał jest odpowiedzialny za zarządzanie i koordynację wielu projektów związanych z badaniem sprawozdań finansowych, a wspólnie z Markiem Gajdzińskim za zarządzaniem działem Knowledge Management w KPMG.
[/toggle]


wrzesinskiMichał Wrzesiński

Profesor SGH, Kierownik Zakładu Rynków Kapitałowych i Teorii Finansów
[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Michał Wrzesiński od prawie 20 lat zaangażowany w prowadzenie transakcji fuzji i przejęć. Doradzał w ponad 40 transakcjach M&A na łączną kwotę ponad 4 mld PLN. Rozpoczął swoją karierę w MC Concordia, gdzie był Partnerem odpowiedzialnym za transakcje kapitałowe, następnie przez ponad 5 lat kierował działem corporate finance w Rabobanku, a następnie był partnerem i założycielem Navigator Capital i DM Navigator.

Od 2014 roku zaangażowany operacyjnie w MBO Grupy PKT.PL. Jest również Profesorem SGH, gdzie w szczególności specjalizuję się w tematyce dotyczącej private equity, w 2008 roku obronił habilitacje z zakresu efektywności funduszy private equity.
[/toggle]