Badowska

Małgorzata Badowska

Radca prawny, wspólnik Kancelarii GESSEL

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Wspólnik, radca prawny. Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć (M&A) na rynku niepublicznym oraz transakcjach dotyczących pozyskania finansowania. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje współpracę z funduszami private equity i venture capital w szeregu transakcji i wielu procesach restrukturyzacyjnych, w tym tworzeniu funduszy

i akwizycjach. Doradza bankom i instytucjom finansowym, a także przedsiębiorcom, przy zawieraniu umów dotyczących

pozyskania finansowania, w tym umów kredytowych oraz umów o emisję obligacji. Brała również udział w licznych

transakcjach dotyczących restrukturyzacji zadłużenia, w transakcjach sekurytyzacyjnych oraz transakcjach dotyczących

nabywania pakietów wierzytelności. Rekomendowana przez Chambers Europe w dziedzinie fuzji i przejęć.

[/toggle]


bajnoPaweł Bajno

Partner, Radca Prawny Norton Rose Fulbright Piotr Strawa i Wspólnicy, sp. k.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Paweł Bajno jest partnerem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Norton Rose Fulbright odpowiedzialnym za praktykę private equity. W swojej 20-letniej praktyce zawodowej koncentruje się na zagadnieniach prawa gospodarczego, w tym w szczególności zakresie transakcji fuzji i przejęć, kwestiach ładu korporacyjnego oraz zagadnieniach prawa rynków kapitałowych.

Paweł Bajno specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz funduszy private equity i posiada bogate doświadczenie w zakresie transakcji realizowanych przez fundusze private equity oraz venture capital w Polsce oraz za granicą.

Przed podjęciem współpracy z Norton Rose Fulbright, Paweł był partnerem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Dewey & LeBoeuf (obecnie Greenberg Traurig LLP).

Paweł Bajno ukończył w 1995 r. wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, od 2001 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Paweł Bajno jest wyróżniany przez uznane instytucje i organizacje międzynarodowe jako lider w sektorze usług doradztwa prawnego m.in. przez Legal500: „leading individual” Corporate and M&A 2016; Chambers Global Legal Directory: Corporate and M&A, 2016; Chambers Europe Legal Directory: Corporate and M&A, 2016 oraz Private Equity, 2016, jak również przez IFLR 1000 jako Leading Lawyer in M&A.

[/toggle]


Biernacki

Piotr Biernacki

Szef Biura Doradztwa Strategicznego, DNB Bank Polska S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Karierę rozpoczął w Banku Pekao S.A. W DNB od 2011 roku. Posiada 10 letnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej, między innymi w project finance (sektor nieruchomości oraz energetyka odnawialna) oraz leveraged finance (przede wszystkim w sektorze FMCG). Obecnie kieruje Biurem Doradztwa Strategicznego, w ramach którego strukturyzowane są transakcje lewarowane oraz corporate finance. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

[/toggle]


Błędowski

Rafał Błędowski

Partner, CIC Corporate Finance.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych. Przeprowadził kilkadziesiąt transakcji fuzji i przejęć w tym z funduszami private equity, międzynarodowymi korporacjami jak również przedsiębiorcami.

Rafał rozpoczął swoja karierę zawodową w departamencie finansowania strukturalnego banku ABN Amro w biurach w Warszawie oraz Amsterdamie a następnie kontynuował w departamencie corporate finance w londyńskim biurze banku. W 1999 roku Rafał rozpoczął pracę dla wiodącego funduszu private equity w Europie Centralnej – AIG New Europe Fund, gdzie realizował liczne projekty inwestycyjne w Polsce, Rumunii oraz na Węgrzech.

W 2001 roku Rafał założył firmę doradczą – Capital Investment Consulting (obecnie CIC Corporate Finance). Rafał prowadził pierwotnie nadzór właścicielski nad spółkami portfelowymi funduszy inwestycyjnych. W CIC Corporate Finance Rafał przeprowadził kilkadziesiąt transakcji kapitałowych, w tym dla międzynarodowych korporacji, globalnych instytucji finansowych jak również dla polskich przedsiębiorców.

Rafał Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Wydział Bankowości i Finansów oraz Staffordshire University (W. Brytania), Wydział Rynków Kapitałowych.

[/toggle]


czechowiczTomasz Czechowicz

 CEO MCI Capital, Partner Zarządzający Private Equity Managers

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przedsiębiorca od 1985 roku. Przez ostatnie 20 lat, inwestor Private Equity/Venture Capital, założyciel i Partner Zarządzający MCI Capital, współzałożyciel PE Managers – wiodącej europejskiej grupy private equity, koncentrującej się na inwestycjach w technologie i gospodarkę cyfrową. W latach 1990-1998 współzałożyciel i prezes JTT Computer – europejskiego producenta komputerów.

Aktywa pod zarządzaniem funduszy z Grupy MCI to prawie 2,5 mld PLN, a spółki porfelowe rozsiane są po całej Europie: od Londynu do Moskwy, od Sztokholmu do Tel Avivu; 50% portfolio znajduje się poza granicami Polski. Spółki te, działają w obszarach: fintech, SaaS, IoT, e-commerce, marketplaces.

PE Managers to ponad 15-letni trackrecord, 31 wyjść z inwestycji oraz IRR powyżej 23%. Jedna z ostatnich transakcji, sprzedaż Invia, lidera branży e-travel w Europie Środkowo-Wschodniej, przyniosła od 2008 roku 11 krotny zwrot na pierwotnej inwestycji, przy 46% IRR.

Do portfolio spółek zagranicznych należą: iZettle, Azimo, Auctionata, Gett, Windeln, Tatilbudur, KupiVIP. W Polsce są to m.in.: ABC Data, ATM, Mobiltek.

Wybrany jednym z 20 najlepszych polskich manager’ów w 2015 roku przez Bloomberg Business Week.Członek zarządu oraz doradca wielu spółek portfelowych MCI Capital w całej Europie. W 2001 otrzymał tytuł Global Leader for Tomorrow w ramach World Economic Forum.

[/toggle]


Dmitruk

Bartłomiej Dmitruk

Zastępca dyrektora generalnego, Haitong Bank w Polsce

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Odpowiada za bankowość inwestycyjną oraz finansowanie strukturyzowane w ramach warszawskiego oddziału Haitong Banku. W pracy koncentruje się na wiązaniu długoterminowych relacji z klientami oraz identyfikowaniu potencjalnych projektów dla poszczególnych obszarów produktowych Banku. Haitong Bank aktywnie promuje inwestycje chińskie w Polsce i CEE, jak również wspiera współpracę gospodarczą polskich przedsiębiorców z partnerami z Państwa Środka.

[/toggle]


Dyvik

Christian Wilhelm Dyvik

DNB Oslo/Loan Syndication

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Bankier inwestycyjny z 13-letnim doświadczeniem na różnych stanowiskach, m.in analityka inwestycyjnego oraz analityka equity, jak również w obszarze debt origination oraz syndykacji transakcji lewarowanych. Christian zdobywał doświadczenie z różnych sektorów i obecnie pracuje w siedzibie DNB w Oslo. Przed dołączeniem do DNB, Christian pracował w Arctic Securities w Oslo, koncentrując się na obligacjach high yield na rynku skandynawskim.

[/toggle]


PGdanski2Przemysław Gdański

Wiceprezes Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej w mBanku S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. W 2012 r. ukończył Advanced Management Program (AMP) na IESE Business School.

Z bankowością korporacyjną i inwestycyjną jest związany od ponad 20 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był Dyrektorem Zarządzającym, kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH SA.

Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został Wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA. Od 2008 Członek Zarządu Banku odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za Bankowość Korporacyjną i Inwestycyjną.

[/toggle]


Greszta

Dariusz Greszta

Partner, Departament Transakcji i Prawa Spółek, CMS Cameron McKenna LLP

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dariusz Greszta, radca prawny, jest partnerem współkierującym Departamentem Transakcji i Prawa Spółek w CMS.

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych, fuzjach i przejęciach, oraz prawie spółek. Doradza polskim i zagranicznym funduszom venture capital i private equity, bankom inwestycyjnym, inwestorom branżowym oraz sprzedającym, przy transakcjach fuzji i przejęć.

Doradza także przy restrukturyzacjach spółek, wycofaniu inwestycji, reorganizacjach grup kapitałowych oraz przy zmianach struktury kapitałowej istniejących inwestycji.

Reprezentował wiele banków inwestycyjnych, polskich prywatnych i publicznych emitentów papierów wartościowych oraz Ministerstwo Skarbu Państwa w związku z transakcjami na rynkach kapitałowych. Dariusz doradza także przy transakcjach związanych z przejęciami spółek giełdowych przez inne podmioty, z wycofaniem akcji z obrotu publicznego, a także we wszelkich kwestiach, do których zastosowanie mają przepisy prawa obrotu papierami wartościowymi.

W ostatnim czasie doradzał między innymi funduszowi CVC Capital Partners w związku z nabyciem akcji PKP Energetyka S.A.

Był wielokrotnie rekomendowany w międzynarodowych rankingach prawniczych „Chambers&Partners” i „The Legal 500” w dziedzinie fuzji i przejęć.

[/toggle]


Marek KośnikMarek Kośnik

Manager, Bain & Company Polska

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Marek posiada doświadczenie w realizacji projektów dla klientów z sektora energetycznego, ubezpieczeń oraz private equity. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z przeprowadzaniem due dilligence, redukcją kosztów, diagnostyką NPS oraz kwestiami fuzji i przejęć.

Przed dołączeniem do Bain, Marek przez kilka lat pracował dla innej międzynarodowej firmy konsultingowej.

Marek ukończył studia MBA w Harvard Business School. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie Biznesem.

Główne obszary ekspertyzy:

  • Transakcje w sektorze PE
  • Budowa strategii

[/toggle]


kuligKrzysztof Kulig

Managing Partner at Innova Capital

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Krzysztof Kulig jest Partnerem Zarządzającym w firmie Innova Capital, należącej do czołówki funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowej.

Odpowiada za rozwój inwestycji w usługi finansowe i B2B w całym regionie, a także za utrzymywanie relacji z partnerami biznesowymi spółki oraz inwestorami. Pan Kulig posiada ponad 13-letnie doświadczenie na europejskim rynku private equity i może pochwalić się udokumentowanym aktywnym uczestnictwem w szeregu transakcji w całym regionie.

Zanim dołączył do Innova pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego w Euronet Services Poland. Wcześniej pracował na stanowisku Głównego Konsultanta i Kierownika w firmie Heidrick & Struggles, gdzie zajmował się operacjami w sektorach e biznesu i usług profesjonalnych.

Pan Kulig posiada dyplom MBA z Uniwersytetu Calgary w Kanadzie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Kent w Canterbury w Anglii.

[/toggle]


kurczewski

Przemysław Kurczewski

Prezes Zarządu, Emitel

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Absolwent Wydziału Ekonomii i Prawa University of Maryland w USA i MBA na Politechnice Warszawskiej. W latach 2002 – 2011 pracował w Grupie Kapitałowej TP. W latach 2002-2006 współodpowiedzialny za tworzenie i implementację strategii hurtowej GK TP. W latach 2006-2007 Dyrektor Departamentu Relacji Regulacyjnych GK TP.

W latach 2007-2008 pełnił funkcję Pełnomocnika Prezesa Zarządu GK oraz Członka Rady Nadzorczej TP EmiTel, wspierając spółkę w szeregu strategicznych projektach związanych z naziemną telewizją cyfrową, telewizją mobilną, siecią szkieletową i CDMA . Od czerwca 2008 pełni funkcję Prezesa Zarządu EmiTel. W 2011 roku przeprowadził transakcję sprzedaży spółki przez Grupę Kapitałową TP. Obecnie EmiTel sp. z o.o. należy do amerykańskiego funduszu – Alinda Capital Partners. Spółka jest operatorem technicznym na rynku cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, uruchamiając 3 pierwsze multipleksy.

[/toggle]


lobnigDieter Lobnig

Dyrektor Zarządzający Departamentem Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości Komercyjnych UniCredit Corporate & Investment Banking, Bank Pekao

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dieter obecnie kieruje Departamentem Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Strukturalnego, odpowiedzialnym za Leveraged Finance, Project Finance i finansowanie nieruchomości w Banku Pekao.

Dieter ma niemal 20- letnie doświadczenie w pracy przy projektach finansowania strukturyzowanego w Europie Środkowo – Wschodniej. Przed objęciem w 2005 roku stanowiska Dyrektora Biura Finansowania Strukturalnego w Banku BPH pracował w Bank of Tokyo – Mitsubishi w Wiedniu i Londynie oraz w obszarze syndykacji kredytów korporacyjnych Banku Austria Creditanstalt w Wiedniu.

W ostatnim czasie był zaangażowany w finansowanie większości flagowych projektów w Polsce, włączając wykupy lewarowane, inwestycje nieruchomościowe oraz był odpowiedzialny za doradztwo i organizację finansowania dla największych projektów w kraju, np.: Smyk, Wirtualna Polska, Żabka, projekt Efektywnej Rafinacji dla Grupy Lotos (Lotos EFRA), spalarnia śmieci dla Sita/ Marguerite i Miasta Poznań czy inwestycje nieruchomościowe Blackstone.

Dieter jest absolwentem University of Business Administration and Economics w Wiedniu.

[/toggle]


kuligMagdalena Magnuszewska

Partner, Innova Capital

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Magda Magnuszewska z funduszem Innova związana jest od 2004 roku. W tym czasie aktywnie zdobywała doświadczenie na rynku private equity, będąc zaangażowaną w liczne projekty, w szczególności w obszarze TMT i usług. Obecnie Magdalena koncentruje się na inwestycjach z rynku nowych technologii oraz rynku online. Najnowszą transakcją Magdaleny w tym właśnie sektorze jest inwestycja w Grupę Netsprint – polskiego lidera marketingu technologicznego i big data. Magdalena odpowiedzialna jest także za zespół i zarządzanie talentami w funduszu.

Magda Magnuszewska była zaangażowana w następujące inwestycje Innova: Mercor, Meritum Bank, Libet, GTS/Benestra, Emitel, WP i Grupa NetSprint.

[/toggle]


Pierre MellingerPierre Mellinger

Prezes i Dyrektor Generalny, Menedżer PE na Europę Środkową, PineBridge Investments

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Pan Mellinger założył w 1998 roku oddział private equity firmy PineBridge w Europie środkowej i jest odpowiedzialny za działalność firmy w zakresie private equity w regionie. Pan Mellinger odegrał kluczową rolę w pozyskiwaniu środków na Fundusz I i II, jak również był bezpośrednio zaangażowany w pozyskiwanie, ewaluację, realizację, monitorowanie i wyjścia z inwestycji portfelowych, oraz rekrutację i szkolenie zespołu NEP. Pan Mellinger posiada ponad 35-letnie doświadczenie w zakresie inwestycji, finansów i zarządzania, w tym ponad 20 lat w private equity.

[/toggle]


Tomasz Mrowczyk Tomasz Mrowczyk

Dyrektor Biura Inwestycji Strukturyzowanych, Grupa PZU

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Pan Tomasz Mrowczyk kieruje Biurem Inwestycji Strukturyzowanych Grupy PZU, które odpowiedzialne jest głównie za zarządzanie portfelami długu korporacyjnego oraz niepłynnych instrumentów udziałowych (w tym private equity). Wielkość zarządzanego w ramach Biura portfela przekracza 7 mld PLN.

Pan Tomasz Mrowczyk z rynkiem finansowym związany jest od ponad 10 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w warszawskim biurze Ernst & Young Corporate Finance. W Grupie PZU pracuje od kwietnia 2009 roku.

Jest posiadaczem tytułów CFA, CAIA oraz MBA.

[/toggle]


PaszczykPiotr Paszczyk

Prezes Zarządu, APN Promise S.A.

[toggle title=”Czytaj wiecęj” on=”0″]

Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim. Związany ze spółką APN Promise Sp. z o.o. od początków jej istnienia. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży IT, gdzie buduje rozwiązania w oparciu o oprogramowanie i sprzęt znanych, sprawdzonych producentów oraz usługi własne.

Od roku 1992 odpowiedzialny za sprzedaż, od roku 1998 – Członek Zarządu, natomiast od roku 2008 – Prezes APN Promise Sp. z o.o. Od roku 2011 wraz ze zmianami w strukturze spółki sprawuje funkcję Prezesa APN Promise S.A. Pan Piotr Paszczyk od roku 2007 pełni także funkcję Prezesa Zarządu w Ret-ALL Sp. z o.o., w 2012 roku natomiast został Członkiem Zarządu Alterkom Sp. z o.o.

Obecnie zasiada także w Radzie Nadzorczej Sevenet S.A oraz pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu w Predictes Sp. z o.o.

Od 2010 roku – Członek Microsoft Partner Engagement Board

[/toggle]


Pietraszkiewicz

Krzysztof Pietraszkiewicz

Prezes Związku Banków Polskich

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów SGH w zakresie Finansów i Bankowości.

Od 1991r. związany z ZBP jako Dyrektor Biura, następnie Dyrektor Generalny ZBP.

Od kwietnia 2003r. prezes Związku Banków Polskich.

Członek Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Sekretarz Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej S.A.

Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prezes Fundacji

,, Promyk Słońca’’ na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Wiceprezes Kapituły

,, Teraz Polska’’.

Założyciel i współzałożyciel firm infrastruktury bankowej oraz Polskiego Instytutu Dyrektorów.

[/toggle]


Pogonowski

Jacek Pogonowski

Partner w V4C Advisers Sp. z o.o., Prezes Zarządu Konsalnet Holding S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Jacek rozpoczął karierę zawodową w 1991 r. w Arthur Andersen w Warszawie. W 1995 r. przeszedł

do warszawskiego oddziału Grupy Banku Austria – IB Austria Financial Advisors. Po przejęciu IB

Austria przez ERSTE Jacek został członkiem Zarządu w Erste Investments, gdzie stał na czele działu

fuzji i przejęć.

W 1998 r. przeszedl do Baring Private Equity Partners (BPEP),spółki zarządzajacej Funduszem w

wysokości 86mln Eur, gdzie zrealizował najwiekszą inwestycję tego funduszu i odgrywał aktywną

rolę w zarządzaniu spółkami poraelowymi w Polsce i w regionie. W 2004 r. Jacek wraz z

pozostałymi partnerami wykupił działającą w Europie środkowej i wschodniej część biznesu BPEP.

Następnie w 2005r. firma została sprzedana grupie SGAM, a Jacek kierował jej warszawskim

biurem. W październiku 2011 wraz z dwoma partnerami Jacek Pogonowski założył Value4Capital i

zarządza funduszem V4C Eastern Europe.

W lutym 2014 Jacek został prezesem spółki Konsalnet Holdings S.A. przejmując funkcję operacyjną

największej spółki Funduszu.

W latach 2005 – 2010 był Prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych

(PSIK) oraz wiceprzewodniczacym Komitetu Inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego

(KFK). W przeszłości zasiadał także w Radzie Nadzorczej spółki notowanej na GPW.

[/toggle]


popiolekMichał Popiołek

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku SA

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku / Head of Structured and Mezzanine Finance at mBank

Przez ostatnie 19 lat pracował w sektorze bankowości inwestycyjnej, z czego 16 lat w mBanku. Michał jest członkiem kilku rad nadzorczych.

Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył Advanced Management Program w IESE

Business School w Barcelonie.

Od 2008 roku pracuje na obecnym stanowisku zarządzając portfelem finansowania strukturalnego o wartości kilku miliardów złotych. Przed dołączeniem do mBanku, Michał pracował w firmach konsultingowych (corporate finance, systemy controllingowe) oraz w innych bankach (Bank Handlowy w Warszawie, Polski Bank Inwestycyjny). Brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć zarówno od strony doradczej jak i organizacji finansowania.

Michał był członkiem Rad Nadzorczych wielu firm (Xtrade S.A., BPT Telbank S.A., Mennica S.A., eCard S.A., BRE Agent Transferowy). Obecnie jest członkiem Rad Nadzorczych Grupy Vectra, mBank Hipoteczny S.A. Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ukończył Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

[/toggle]


Rosati

prof. Dariusz Rosati

Poseł do Parlamentu Europejskiego, Minister Spraw Zagranicznych w latach 1995-1997.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Urodzony 8 sierpnia 1946 roku w Radomiu, od 1950 roku mieszka w Warszawie. W 1964 r ukończył liceum ogólno-kształcące nr 22 im. Jose Marti i rozpoczął studia na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa – SGH). Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu magistra nauk ekonomicznych w 1969 r rozpoczął pracę w SGH jako asystent. W 1973 r obronił pracę doktorską z zakresu teorii podejmowania decyzji, a w 1978 r uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych na podstawie pracy na temat prognozowania w handlu zagranicznym. Od 1990 roku profesor tytularny w SGH. Specjalista w dziedzinie polityki makroekonomicznej, integracji europejskiej, finansów i handlu międzynarodowego.

W latach 1970-1990 odbył szereg stażów krajowych i zagranicznych, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. W latach 1978-1979 pracował jako konsultant w dziale bankowości międzynarodowej w centrali Citibank w Nowym Jorku (USA). Był wielokrotnie ekspertem organizacji międzynarodowych (UNIDO, Bank Światowy, Komisja Europejska, Międzynarodowa Organizacja Pracy).  W latach 1986-1987 był profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Princeton (USA).  Założyciel (1985) i pierwszy dyrektor Instytutu Gospodarki Światowej w SGH (d. SGPiS).  W latach 1988-1991 był dyrektorem Instytutu Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego.  W latach 1989-1993 partner w firmie consultingowej TKD – Ernst & Young Poland. Obecnie profesor w Szkole Głównej Handlowej i w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie.

W latach 1991-1995 pracował w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Genewie (Szwajcaria) jako szef sekcji krajów Europy Środkowo –Wschodniej. Od grudnia 1995 do października 1997 pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych RP. W latach 1998-2004 był członkiem Rady Polityki Pieniężnej I kadencji.  W latach 2003-2005 był rektorem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie. W latach 2004-2009 był posłem do Parlamentu Europejskiego.

W latach 1987-1990 uczestniczył w pracach Komisji ds. Reformy Gospodarczej, a w latach 1988-1989 był członkiem zespołu doradców ekonomicznych Prezesa Rady Ministrów.  W latach 1994-1997 był członkiem Rady Strategii Gospodarczej przy Radzie Ministrów.

Od 1999 członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN.  Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (od 1969), członek European Economic Association i European Association of Comparative Economic Studies.  W latach 1998-2001 członek rady programowej International Exchange Program (IREX) w Waszyngtonie.  W latach 2001-2003 członek grupy doradców ekonomicznych Przewodniczącego Komisji Europejskiej. Od 2011 członek Rady Programowej Bruegel Institute w Brukseli. Do 2013 Przewodniczący Rady Fundacji Piłkarstwa Polskiego, oraz Przewodniczący Rady Fundacji Baltic Business Forum.

Od 2011 do 2014 Poseł na Sejm RP, oraz Przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Poseł do Parlamentu Europejskiego od 2014.

Autor ponad 260 prac naukowych, w tym pięciu książek, oraz wielu innych publikacji, wydanych w języku polskim, angielskim, rosyjskim i innych.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP (1989) i Srebrnym Krzyżem Zasługi (1981).  Odznaczony Orderami Zasługi Francji, Włoch, Grecji, Ukrainy i Litwy.

[/toggle]


Amica

Piotr Skubel

Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Controllingu, Amica Wronki S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Piotr Skubel – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Wydział: Zarządzanie, specjalność: Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstw). Kwalifikacje ACCA.

Doświadczenie zawodowe/uczestnictwo w organach spółek:

2002 – do teraz

Amica Wronki SA, na stanowiskach:

Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Controlingu,

Dyrektor ds. Strategii i Controllingu,

Kierownik Działu Controllingu,

Kontroler Finansowy.

Wcześniej:

Dom Maklerski WBK SA, na stanowisku:  Analityk rynku papierów wartościowych.

[/toggle]


Ilona WeissIlona Weiss

Prezes Zarządu, ABC Data S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

W latach 2012 – 2014 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu ABC Data S.A. W latach 2010 – 2012 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu w spółce Sygnity S.A. W latach 2008-2010 była dyrektorem finansowym w spółce Sage Sp. z o.o., gdzie odpowiadała za zarządzanie strategiczne i operacyjne finansami grupy w Polsce. Od 1996 do 2006 roku zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym grupy Alcatel, a po globalnej fuzji Alcatel-Lucent w 2006 roku objęła stanowisko menedżera finansowego odpowiedzialnego za unifikację zasad sprawozdawczości finansowej połączonych firm w Polsce oraz konsolidację. W latach 1993-1996 pracowała w spółce Telekomunikacja Polska SA, współtworząc plany rozwojowe i inwestycyjne. W roku 1992 pracowała dla Banku Handlowego w Warszawie SA.

Była przewodniczącym Rady Nadzorczej Sygnity Europe sp. z o.o. (2012), wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Max Elektronik SA (2010-2012), członkiem Rad Nadzorczych spółek: Winuel SA (2010), PB Polsoft sp. z o.o. (2010-2011) oraz Sygnity Technology sp. z.o.o. (2010-2011).

Ukończyła Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również globalne kwalifikacje w zakresie zarządzania finansami ACCA (Londyn).

Od 2003 r. jest członkiem międzynarodowej organizacji ACCA (Association of Chartered Cerfified Accountants), w latach 2010-2013 roku pełniła funkcję Prezydenta ACCA Poland oraz była członkiem Globalnego Forum ds. Sprawozdawczości Finansowej (Corporate Reporting Global Forum). Pełniła funkcję lidera projektu, będąc jednocześnie współautorem Dobrych Praktyk Komitetów Audytu w Polsce.

[/toggle]


rafalwizaRafał Wiza

Szef Zespołu Doradczego dla sektora Private Equity KPMG w Polsce

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

 

Rafał dołączył do KPMG w 2000 r. i jest szefem grupy Private Equity KPMG w Polsce. Odpowiedzialny jest za relacje pomiędzy dedykowanym zespołem partnerów ze strony KPMG a przedstawicielami funduszy Private Equity. Zespół Private Equity w KPMG składa się z partnerów specjalizujących się w wyszukiwaniu targetów inwestycyjnych, optymalnych restrukturyzacjach podatkowych dla funduszy jak i dla właścicieli sprzedających swoje przedsiębiorstwa, wycenach, projektach due diligence, ukierunkowanych na oczekiwania funduszy projektach audytowych oraz w doradztwie operacyjnym. Jednym z celów wspomnianego zespołu jest szeroka promocja funduszy Private Equity wśród właścicieli przedsiębiorstw i wśród społeczeństwa. Ponadto, Rafał jest odpowiedzialny za zarządzanie i koordynację wielu projektów związanych z badaniem sprawozdań finansowych.

[/toggle]