bajnoPaweł Bajno

Partner, Radca Prawny Norton Rose Fulbright Piotr Strawa i Wspólnicy, sp. k.
[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Paweł Bajno jest partnerem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Norton Rose Fulbright odpowiedzialnym za praktykę private equity. W swojej 19-letniej praktyce zawodowej koncentruje się na zagadnieniach prawa gospodarczego, w tym w szczególności zakresie transakcji fuzji i przejęć, kwestiach ładu korporacyjnego oraz zagadnieniach prawa rynków kapitałowych.

Paweł Bajno specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz funduszy private equity i posiada bogate doświadczenie w zakresie transakcji realizowanych przez fundusze private equity oraz venture capital w Polsce oraz za granicą.

Przed podjęciem współpracy z Norton Rose Fulbright, Paweł był partnerem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Dewey & LeBoeuf (obecnie Greenberg Traurig LLP).

Paweł Bajno ukończył w 1995 r. wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, od 2001 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Paweł Bajno jest wyróżniany przez uznane instytucje i organizacje międzynarodowe jako lider w sektorze usług doradztwa prawnego m.in. przez Chambers Global Legal Directory: Corporate and M&A, 2015; Chambers Europe Legal Directory: Corporate and M&A, 2014 oraz Private Equity, 2009-2013, jak również przez IFLR 1000 jako Leading Lawyer in M&A.
Chambers Europe Legal Directory opisuje Pawła Bajno jako prawnika, który posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku. Ma opinię bardzo solidnego prawnika, z którym współpracuje się z przyjemnością.

[/toggle]


PEMarcin Benbenek

Partner Royalton Partners

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Marcin Benbenek pracuje w Royalton Partners Limited od 2008 roku. Przed Royalton Partners, pracował w mPunkt Polska, firma z portfela Royalton Partners w latach 2002-2010. Był jednym z dwóch kluczowych menedżerów firmy, zatrudniony jako wice prezes zarządu, dyrektorem pionu sprzedaży i marketingu.

W latach 1999 i 2002, Marcin Benbenek pracował jako wice prezes zarządu Małopolskiej Giełdy Rolno-Towarowej w Rzeszowie. Od 1994 do 1999 roku, pracował dla KLM Cargo w Chicago i Warszawie jako dyrektor sprzedaży. W latach 1999 i 2012 pełnił funkcję członka i / lub wiceprzewodniczący rad nadzorczych sześciu polskich przedsiębiorstw : (JPRD-M Jarosław, S.A. Mera-Pnefal SA, Fabryka Wagonów Gniewczyna S.A., Port Lotniczy Jasionka S.A., PKO BP Inwestycje Sp z oo, KZL Bydgoszcz Sp. z o.o. Od 2010 roku Marcin Benbenek przewodniczy Radzie Nadzorczej EuroLOT S.A. Marcin Benbenek w ramach spółek portfelowych Royalton Partners zasiada w radach nadzorczych: City Parking Group SA, Kom-Eko. SA, Central Eurpopean Airport Services w Polsce i na Litwie, UAB Litcargus na Litwie i Vratislavia Holding w Luxemburgu. Marcin Benbenek posiada tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz MBA University of Central Lancashire, Preston. Studiował również zarządzanie na National-Louis University w Chicago.

[/toggle]


Michal.ChalaczkiewiczMichał Chałaczkiewicz

Dyrektor, Montagu Private Equity

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]
Dołączył do Montagu Private Equity w 2008 r. Wcześniej był zatrudniony w funduszu private equity Innova Capital w Warszawie. Kierował zespołem transakcyjnym Montagu, który we wrześniu 2008 r. sfinalizował pierwszą środkowoeuropejską inwestycję Montagu – wykup lewarowany spółki Euromedic oraz pierwszą inwestycję Montagu w Polsce – wykup lewarowany spółki Emitel. Michał jest absolwentem SGH (z wyróżnieniem).
[/toggle]


czechowiczTomasz Czechowicz

 CEO MCI Capital, Partner Zarządzający Private Equity Managers

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]
Założyciel i Partner Zarządzający Grupy Kapitałowej MCI. Po wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w 2001 roku, wartość portfela MCI wzrosła z 8 mln USD do ponad 400 mln USD.

MCI to jedna z wiodących grup private equity, która realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Niemczech i Austrii (DACH), krajach byłego Związku Radzieckiego (CIS) oraz w Turcji.
[/toggle]


mec. Beata Gesseldr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz

Wspólnik zarządzający, radca prawny, Kancelaria prawna GESSEL

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Ekspert w dziedzinie w dziedzinie M&A, private equity, arbitrażu i prawa handlowego. W styczniu 1993 roku założyła własną kancelarię Beata Gessel – Radca Prawny, obecnie Kancelaria GESSEL.

Od 2011 roku Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W latach 2005-2011 Wiceprezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan i koordynatorka programu „Promocja polubownych metod rozwiązywania konfliktów gospodarczych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Socjalnego.

Wykształcenie

Doktor nauk prawnych, radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1989). Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie w roku 2009; temat rozprawy: „Charakter prawny oświadczeń i zapewnień w umowie sprzedaży udziałów w spółce z o.o. (w świetle zasady swobody umów)” [wydane przez Wolters Kluwer in 2010].

Doświadczenie w dziedzinie M&A

Beata Gessel posiada rozległą wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie fuzji i przejęć. Lata praktyki uczyniły z niej eksperta z imponującym dorobkiem. Od początku swej kariery (1989) Beata Gessel doradzała w ponad 200 transakcjach M&A, zarówno inwestorom kapitałowym (PE/ VC Funds) jak i strategicznym.

Wielokrotnie wskazywana w rankingach krajowych oraz zagranicznych, jako lider w transakcjach M&A i PE/VC, m.in. przez: dziennik „Rzeczpospolita”, Practical Law Company, Chambers & Partners, Legal 500. Od 2007 roku ranking kancelarii prawniczych „Rzeczpospolita” wskazuje Beatę Gessel w czołówce prawników specjalizujących się w M&A/prywatyzacji/restrukturyzacji. Również Chambers & Partners rekomenduje ją jako lidera w PE. „Beata Gessel jest kimś w rodzaju osobowości private equity w polskich kręgach prawnych, z imponującym dorobkiem w tym sektorze” (Chambers Europe. Europe’s Leading Lawyers for Business” 2008). Laureatka konkursu Profesjonaliści Forbesa 2012 w kategorii radca prawny, kwiecień 2012.

Doświadczenie arbitrażowe

Od 1995 roku arbitraż stał się jednym z istotnych elementów kariery zawodowej Beaty Gessel. Do tej pory wzięła udział w około 70 postępowaniach arbitrażowych, krajowych oraz międzynarodowych (prowadzonych m.in. wg reguł ICC, UNCITRAL oraz innych ad hoc, Lewiatan, KIG) z zakresu fuzji i przejęć, prawa budowlanego (m.in. wg regulacji FIDIC) i kontraktów handlowych. Jej doświadczenie w tej dziedzinie zostało uhonorowane przyznaniem prestiżowego tytułu członka Królewskiego Instytutu Arbitrażowego w Londynie (Fellow of the Chartered Institute of Arbitrators, FCIArb).

Doświadczenie akademickie

Beata Gessel prowadzi gościnnie wykłady z zakresu fuzji i przejęć, a także arbitrażu międzynarodowego na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Wpisana na listę arbitrów:
• Sąd Arbitrażowy Lewiatan, Warszawa
• Singapore International Arbitration Centre (SIAC), Singapur
• Vienna International Arbitral Centre (VIAC), Wiedeń, Austria
• Sąd Międzynarodowego Arbitrażu Handlowego przy Izbie Handlu i Przemysłu, Bukareszt, Rumunia
• Sąd Arbitrażowy przy Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii (IEPiOE), Warszawa, Polska
• Kuala Lumpur Regional Centre for Arbitration (KLRCA)
[/toggle]


gresztaDariusz Greszta

Partner, Departament Transakcji i Prawa Spółek, CMS
[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dariusz jest radcą prawnym i partnerem kierującym Departamentem Transakcji i Prawa Spółek w biurze CMS.

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych, fuzjach i przejęciach, oraz prawie spółek. Doradza polskim i zagranicznym funduszom venture capital i private equity, bankom inwestycyjnym, inwestorom branżowym oraz sprzedającym, przy transakcjach fuzji i przejęć.

Doradza także przy restrukturyzacjach spółek, wycofaniu inwestycji, reorganizacjach grup kapitałowych oraz przy zmianach struktury kapitałowej istniejących inwestycji.

Reprezentował wiele banków inwestycyjnych, polskich prywatnych i publicznych emitentów papierów wartościowych oraz Ministerstwo Skarbu Państwa w związku z transakcjami na rynkach kapitałowych. Dariusz doradza także przy transakcjach związanych z przejęciami spółek giełdowych przez inne podmioty, z wycofaniem akcji z obrotu publicznego, a także we wszelkich kwestiach, do których zastosowanie mają przepisy prawa obrotu papierami wartościowymi.

W ostatnim czasie doradzał między innymi funduszowi Mid Europa Partners w związku z prywatyzacją Polskich Kolei Linowych, transakcją o wartości 215 mln PLN, uważaną za jedną z najważniejszych transakcji na rynku private equity w Polsce w 2013 r. Był wielokrotnie rekomendowany w międzynarodowych rankingach prawniczych „Chambers&Partners” i „The Legal 500” w dziedzinie fuzji i przejęć.

[/toggle]


kuligKrzysztof Kulig

Managing Partner at Innova Capital
[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Krzysztof Kulig jest Partnerem Zarządzającym w firmie Innova Capital, należącej do czołówki funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowej.

Odpowiada za rozwój inwestycji w usługi finansowe i B2B w całym regionie, a także za utrzymywanie relacji z partnerami biznesowymi spółki oraz inwestorami. Pan Kulig posiada ponad 13-letnie doświadczenie na europejskim rynku private equity i może pochwalić się udokumentowanym aktywnym uczestnictwem w szeregu transakcji w całym regionie.

Zanim dołączył do Innova pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego w Euronet Services Poland. Wcześniej pracował na stanowisku Głównego Konsultanta i Kierownika w firmie Heidrick & Struggles, gdzie zajmował się operacjami w sektorach e biznesu i usług profesjonalnych.

Pan Kulig posiada dyplom MBA z Uniwersytetu Calgary w Kanadzie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Kent w Canterbury w Anglii.
[/toggle]


lobnigDieter Lobnig

Dyrektor Zarządzający, Departament Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości Komercyjnych, Bank Pekao S.A.

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dieter obecnie kieruje Departamentem Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Strukturalnego, odpowiedzialnym za Leveraged Finance, Project Finance i finansowanie nieruchomości w Banku Pekao.

Dieter ma niemal 20- letnie doświadczenie w pracy przy projektach finansowania strukturyzowanego w Europie Środkowo – Wschodniej. Przed objęciem w 2005 roku stanowiska Dyrektora Biura Finansowania Strukturalnego w Banku BPH pracował w Bank of Tokyo – Mitsubishi w Wiedniu i Londynie oraz w obszarze syndykacji kredytów korporacyjnych Banku Austria Creditanstalt w Wiedniu.

W ostatnim czasie był zaangażowany w finansowanie większości flagowych projektów w Polsce, włączając wykupy lewarowane, inwestycje nieruchomościowe oraz był odpowiedzialny za doradztwo i organizację finansowania dla największych projektów w kraju, np.: Wirtualna Polska, Żabka, projekt Efektywnej Rafinacji dla Grupy Lotos, spalarnia śmieci dla Sita/ Marguerite i Miasta Poznań czy inwestycje nieruchomościowe Blackstone.

Dieter jest absolwentem University of Business Administration and Economics w Wiedniu.

[/toggle]


pogonowskiJacek Pogonowski

Partner Value4Capital

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Przed utworzeniem Value4Capital, spółki zarządzającej funduszami private equity, Jacek Pogonowski był partnerem w Amundi Private Equity Funds, kierując warszawskim biurem. Wcześniej Jacek pracował w firmie Baring Corilius Private Equity (poprzednio Baring Private Equity Partners) i był odpowiedzialny za polską część portfela funduszu BCEF, pełniąc aktywną rolę w spółkach funduszu, m.in. w spółce notowanej na GPW.

Przed przejściem do Baring w 1998r. Jacek był członkiem Zarządu w Erste Investments, gdzie stał na czele departamentu “fuzji i przejęć”. Jego zespół koncentrował sie na transakcjach w segmencie tzw. “średnich spółek”, specjalizując się w projektach niepublicznej emisji akcji przedsiebiorstw. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w latach 1991 – 1995 w firmie Arthur Andersen na stanowisku audytora, a potem specjalizując się w doradztwie corporate finance.

[/toggle]


popiolekMichał Popiołek

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku SA

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego i Mezzanine w mBanku / Head of Structured and Mezzanine Finance at mBank

Przez ostatnie 19 lat pracował w sektorze bankowości inwestycyjnej, z czego 16 lat w mBanku. Michał jest członkiem kilku rad nadzorczych.

Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył Advanced Management Program w IESE

Business School w Barcelonie.

Od 2008 roku pracuje na obecnym stanowisku zarządzając portfelem finansowania strukturalnego o wartości kilku miliardów złotych. Przed dołączeniem do mBanku, Michał pracował w firmach konsultingowych (corporate finance, systemy controllingowe) oraz w innych bankach (Bank Handlowy w Warszawie, Polski Bank Inwestycyjny). Brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć zarówno od strony doradczej jak i organizacji finansowania.

Michał był członkiem Rad Nadzorczych wielu firm (Xtrade S.A., BPT Telbank S.A., Mennica S.A., eCard S.A., BRE Agent Transferowy). Obecnie jest członkiem Rad Nadzorczych Grupy Vectra, mBank Hipoteczny S.A. Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ukończył Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie.

[/toggle]


Dariusz_proDariusz Prończuk

Partner Zarządzający Enterprise Investors

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Dariusz Prończuk jest Partnerem Zarządzającym w Enterprise Investors (EI) oraz członkiem organów nadzorczych kilku spółek z portfela inwestycyjnego firmy. Ma ponad 26-letnie doświadczenie w branży private equity i corporate finance w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rozpoczął pracę w Enterprise Investors w roku 1993. Zrealizował ponad 20 inwestycji, głównie w branżach: usług finansowych, IT, materiałów budowlanych i FMCG w tym w takie spółki jak Lukas, Comp Rzeszów (obecne Asseco Poland), Comp, Magellan, Kruk oraz AVG Technologies.

[/toggle]


prusakMarcin Prusak

Zarządzający Pionem Biur Sektorowych, DNB Bank Polska S.A

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Ma ponad 14-letnie doświadczenie w bankowości. Karierę rozpoczął w Raiffeisen Bank Polska SA, a do  Grupy DNB dołączył w 2006 roku. W DNB jest odpowiedzialny głównie za głównie obszar finansowania strukturalnego i project finance. Od trzech lat zarządza również obszarem dużych przedsiębiorstw oraz zespołami branżowymi banku, w tym sektora TMT (telekomunikacja, media, technologie), energii, przemysłu przetwórczego i spożywczego, handlu i usług, sektora publicznego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

[/toggle]


brBeata Radomska

Prezes Zarządu, Executive Club

[toggle title=”Czytaj więcej ” on=”0″]

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończyła studia MBA. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Pracowała w instytucjach finansowych: austriackiej firmie brokerskiej Allfinanz, Skarbiec Asset Management Holding, od kilku lat związana z branżą doradztwa personalnego.

Pomysłodawczyni oraz Prezes Zarządu Executive Club, najbardziej elitarnej organizacji zrzeszającej top management. Odpowiada za strategię klubu, który integruje elity biznesowe oraz jest platformą wymiany poglądów i inspiracji dla najwyższej kadry menedżerskiej

[/toggle]


witold_radwanskiWitold Radwański

Partner Zarządzający Krokus Private Equity

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Krokus PE w ciągu ostatnich 18 lat zarządzał czterema funduszami oferującymi kapitał na rozwój oraz finansującymi wykupy na rynku polskim w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe Witold Radwański zdobywał w Ministerstwie Finansów, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, Chase i Allied Irish Banks. Witold Radwański jest absolwentem John Hopkins University.

[/toggle]


khaiKhai Tan

Partner, Bridgepoint Capital

[toggle title=”Czytaj więcej” on=”0″]

Khai Tan dołączył do Bridgepoint w 2007 roku jako Partner w warszawskim biurze firmy, odpowiedzialny za inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej. Przed rozpoczęciem pracy w Bridgepoint, Khai Tan kierował operacjami Advent International w Polsce.

Pełnił również funkcję CFO w regionie Europy Środkowej w Eastbridge Group, działającej w obszarze retailu i sprzedaży hurtowej dóbr konsumenckich. Między rokiem 1987 a 1998 pracował dla ING Banku w Brazylii, w Polsce oraz na Filipinach. Khai Tan jest absolwentem studiów MBA w holenderskim Nijenrode University. Zasiada w radach CTL Logistics, Dr Gerard oraz PIR S.A.

[/toggle]