Robert Daniluk

Robert Daniluk

Dyrektor ds. Jakości, Bezpieczeństwa i Zrównoważonego Rozwoju, Lyreco Polska

Doktor nauk ekonomicznych. Absolwent UMCS w Lublinie i Politechniki Warszawskiej. Zdobywał doświadczenie w obszarze zarządzania i organizacji w BRE Banku (mBank) oraz Inter Polska. Z firmą Lyreco Polska związany od 2004, wchodząc w skład kadry zarządzającej spółki. Odpowiedzialny za obszary zarządzania jakością, bezpieczeństwa oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Równolegle do aktywnego życia zawodowego, realizuje się jako wykładowca uniwersytecki w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Systemów Zarządzania. Czynnie reprezentuje Lyreco Polska SA w organizacjach i stowarzyszeniach takich jak: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Executive Club, Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej oraz Komisjach ds. CSR w Ministerstwie Rozwoju oraz Środowiska. Prywatnie pasjonuje się czytaniem i słuchaniem książek oraz zdrowym trybem życia. Aktywny sportowo: pływa, gra w tenisa, chodzi. Do rozwijania aktywności fizycznej zachęca także pracowników firmy.

Bartosz Dominiak

Bartosz Dominiak

Zastępca Burmistrza Ursynowa, Smart City Expert&Blogger

Absolwent studiów magisterskich w ramach Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Collegium Civitas z zakresu Prognozowania, Planowania Strategicznego i Foresight’u. Ukończył również Szkołę Praw Człowieka w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wiele lat pracował w instytucjach publicznych zarówno centralnych, jak i samorządowych. W latach 2006-2010 był radnym m.st. Warszawy, a w latach 2011-2015 pracował w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Specjalista w zakresie PR i komunikacji zewnętrznej, szczególnie z wykorzystaniem nowych mediów. Jednak od 3,5 roku udziela się jako ekspert zajmujący się problematyką rozwoju smart cities w Polsce, szczególnie w kontekście zrównoważonego rozwoju miast. Autor projektu Smart City Blog. Mówca, a także uczestnik i moderator wielu paneli dyskusyjnych na ten temat. Wiceprzewodniczący Otwartego Ursynowa. Rocznik 1976. Od 30 marca 1977 r. mieszka na Ursynowie Północnym.

Iwona Jacaszek-Pruś

Iwona Jacaszek-Pruś

Dyrektorka ds. korporacyjnych, Kompania Piwowarska SA

Iwona Jacaszek-Pruś – związana z Kompanią Piwowarską SA od 2017 r. jako dyrektorka ds. korporacyjnych. Szefowa zespołu odpowiedzialnego za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, reputację firmy, zrównoważony rozwój i działania z zakresu public relations, członkini zespołu zarządzającego firmy. W latach 2003–2016 pełniła podobne funkcje jako członkini zespołu zarządzającego Coca-Cola HBC Poland. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała pracując dla British-American Tobacco Polska, agencji Burson-Marsteller, Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową oraz ABC Consulting. Ponadto prowadziła wykłady z dziedziny strategii marketingowych oraz zintegrowanej komunikacji marketingowej w Kanadyjskim Instytucie Międzynarodowego Zarządzania. Należy do Komitetu Wykonawczego Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce. W latach 2004-2016 była członkinią Zarządu, a od 2010 r. sprawuje funkcję wiceprezesa Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców. W latach 2003-2016 była jednym z członków Rady Nadzorczej Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań SA, natomiast od 2006 r. obejmuje stanowisko przewodniczącej Rady. Jest absolwentką handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

Prof. Janusz Jurczak

Prof. Janusz Jurczak

Wydział Chemii Uniwersytet Warszawski, Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk

Janusz Jurczak jest profesorem zwyczajnym Instytutu Chemii Organicznej PAN oraz Wydziału Chemii UW. Zajmuje się badaniami w dziedzinie chemii organicznej i supramolekularnej. Jest członkiem rzeczywistym PAN, członkiem zwyczajnym TNW.

Paneliści

Mateusz Bartoszcze

Mateusz Bartoszcze

Zastępca Dyrektora Oddziału Kraków EIB SA, Radca Prawny, Nauczyciel Akademicki

Dorota Jagodzińska-Sasson

Dorota Jagodzińska-Sasson

Managing Director, Panattoni

Jacek Figuła

Jacek Figuła

Chief Commercial Officer,
Billon Group

Inwestor i szef sprzedaży firmy Billon, firmy która tworzy innowacyjne rozwiązania pieniądza elektronicznego i zarządzania danymi oparte o własną strukturę danych rozproszonych - blockchain. Również inwestor i doradca firm z obszaru cybersecurity. Wcześniej przez ponad 25 lat szef sprzedaży w międzynarodowych korporacjach: Cisco, UPC, Nortel, DEC i Siemens. Ostatnio w Cisco odpowiedzialny za sprzedaż usług i innowacyjnych projektów konsultingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Absolwent studiów MBA w POU – Thames Valley University w Londynie i EFP – Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatycznych.

Jędrzej Kowalczyk

Jędrzej Kowalczyk

Prezes Zarządu, Fanuc Polska

Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, w 2010 r. awansował na szefa serwisu robotów, by w 2012 r. stać się doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji. Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa zarządu spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.

Dariusz Kwieciński

Dariusz Kwieciński

Prezes Zarządu,
Fujitsu Polska

Dariusz Kwieciński ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży IT. Od momentu dołączenia do Fujitsu w 2006 roku obejmował stanowiska managerskie m.in.: Service Manager, Service Director, Head of Services i Country Head of Sales w Polsce. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Podkreśla, że celem Fujitsu Polska jest wsparcie polskich firm w transformacji cyfrowej, szczególnie w trzech podstawowych dla poszukiwania innowacji obszarach: Data Protection, End User Services i Data Center Transformation.

Artur Pollak

Artur Pollak

Prezes Zarządu, APA Group

Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził realizacji kilkunastu projektów związanych z automatyzacją skomplikowanych procesów technologicznych, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach, współpracując z takimi koncernami jak: VW, GM, Daimler oraz Siemens. Był konsultantem technicznym podczas budowy fabryki VW Poznań, gdzie odpowiadał za standaryzację i optymalizację procesu produkcyjnego. Obecnie pełni rolę Prezesa Zarządu APA Sp. z o.o. i APA Innovative Sp. z o.o, jest także Członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Marta Wojciechowska

Marta Wojciechowska

Prezeska Zarządu, Fiberhost

Marta Wojciechowska jest Prezeską Zarządu Fiberhost (wcześniej INEA) – jednego z liderów w budowie i zarządzaniu nowoczesną, otwartą infrastrukturą światłowodową typu FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu) w Polsce. Spółka świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Dzięki temu mieszkańcy znajdujący się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, mogą korzystać z szerokiej oferty usług internetowych oraz telewizyjnych, a operatorzy mają dostęp do bogatej oferty usług hurtowych. Obecnie w zasięgu otwartych sieci światłowodowych Fiberhost znajduje się blisko 1 mln gospodarstw domowych w 8 województwach w kraju. Marta Wojciechowska z Grupą związana jest od ponad 12 lat. Wcześniej zajmowała stanowisko Członkini Zarządu i odpowiadała za całokształt spraw prawnych, compliance, dział ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwo oraz EHS. Posiada bogate doświadczenie w projektach regulatory compliance, doradzała w zakresie implementacji wymogów regulacyjnych oraz zarządzania ryzykiem. Uczestniczyła także w międzynarodowych transakcjach M&A, nadzorując i odpowiadając za przebieg procesu w obszarze analiz prawnych.

Dr Artur Pollak

Dr Artur Pollak

Prezes Zarządu,
APA Group

Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził realizacji kilkunastu projektów związanych z automatyzacją skomplikowanych procesów technologicznych, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach, współpracując z takimi koncernami jak: VW, GM, Daimler oraz Siemens. Był konsultantem technicznym podczas budowy fabryki VW Poznań, gdzie odpowiadał za standaryzację i optymalizację procesu produkcyjnego. Obecnie pełni rolę Prezesa Zarządu APA Sp. z o.o. i APA Innovative Sp. z o.o, jest także Członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Sylwia Bilska

Sylwia Bilska

Dyrektor Generalna, Edenred Polska

Dynamiczny lider biznesu odnoszący sukcesy w technologii, eCommerce i Payments. Od ponad 15 lat komercjalizuje digital i digitalizuje biznesy na rynkach rozwiniętych i rozwijających się. Zdobywała doświadczenie w działach marketingu, sprzedaży i strategii; prawnik z wyksztalcenia, absolwentka European Executive MBA. Pracowała na poziomie C-level dla firm takich jak Tesco Central Europe, PayU Poland i Central Europe, Avon, Philip Morris i Oriflame. Członek rad nadzorczych firm technologicznych i fintech oraz członek zarządu Polskiej Izby Informatyzacji i Telekomunikacji. Wspiera mentoringiem kobiety i start-upy od 2012 roku; nagrodzona Digital Champion Award przez Forum Liderów Cyfrowego Biznesu w 2016 roku oraz nagroda Charyzmatyczny Lider magazynu WhyStory w 2017 roku.

Nicolas Dépret

Nicolas Dépret

Prezes Zarządu, Eurovia Polska

Od 1997 roku związany z Grupą Eurovia. Ukończył Ecole Spéciale des Travaux Publics, du Bâtiment et de l’Industrie w Paryżu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Niemczech, gdzie przez 3 lata kierował projektami z zakresu budowy dróg. Od roku 2000 wspierał rozwój działalności Eurovia w Polsce, zarządzając działem technicznym, potem pełniąc funkcję dyrektora operacyjnego oraz członka zarządu. W latach 2014-2017 odpowiadał za działalność delagatur Eurovia w Rumunii, Chorwacji oraz w krajach bałtyckich. Od 2013 roku, zarządza obszarem bezpieczeństwa w Grupie Eurovia w krajach Środkowej i Południowej Europy. Od roku 2017 pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółek Eurovia w Polsce. Czynnie uczestniczy w pracach ogólnopolskich organizacji drogowych takich jak OiGD, PZPB, PSWNA i Kongres Drogowy, włączając się w działania na rzecz rozwoju branży drogowej w Polsce.

Prof. UAM dr hab. Marcin Lemkowski

Prof. UAM dr hab. Marcin Lemkowski

Adwokat, Wspólnik, Kancelaria Wardyński i Wspólnicy

Prof. UAM dr hab. Marcin Lemkowski prowadzi trudne, skomplikowane i często długotrwałe postępowania sądowe i arbitrażowe, głównie z zakresu prawa cywilnego. Doradza zarówno osobom fizycznym, jak i korporacjom w sporach związanych z umowami, obrotem nieruchomościami, inwestycjami w energetyce odnawialnej czy zabezpieczeniem wierzytelności. Prowadzi procesy o odszkodowania za szkody wyrządzone m.in. niewykonaniem umowy, czynem niedozwolonym, zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy wydaniem przez sąd niezgodnego z prawem wyroku. Reprezentuje klientów także w sprawach dotyczących dużych inwestycji infrastrukturalnych, przede wszystkim kolejowych i drogowych. Autor i współautor kilkudziesięciu skarg kasacyjnych rozpoznawanych przez Sąd Najwyższy, często w sprawach bardzo trudnych czy precedensowych. Z kancelarią Wardyński i Wspólnicy jest związany od 2008 r.

Anna Łopaciuk

Anna Łopaciuk

Menedżer ds. Sektora Paliwowego i Infrastruktury w Departamencie Analiz i Wsparcia Sektorowego, BGK

Ekspert w dziedzinie finansowania projektów inwestycyjnych. Z bankowością związana od 2012 r., gdzie zajmowała się głównie oceną i finansowaniem projektów inwestycyjnych zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym a także analizami rynkowymi w sektorach budowlanym i infrastrukturalnym. Od 2016 roku pracuje w Banku Gospodarstwa Krajowego. Aktualnie jest menedżerem w Departamencie Analiz i Wsparcia Sektorowego, który zapewnia m.in. wsparcie merytoryczne przy analizie projektów PPP. Przed dołączeniem do BGK pracowała w PKO BP oraz PBP SA.

Jakub Majewski

Jakub Majewski

Prezes Zarządu, Fundacja ProKolej

Analityk i specjalista w zakresie mobilności i logistyki, rozwoju systemów transportowych, inwestycji infrastrukturalnych oraz organizacji publicznego transportu zbiorowego. Od 2021 r z tytułem doktora nauk humanistycznych ze specjalizacją z zakresu polityki transportowej. Twórca i kierownik Pracowni Polityki Transportowej Unii Europejskiej na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora, a obecnie adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych. Zawodowo związany rynkiem kolejowym – w pierwszym okresie jako prezes Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei i pełnomocnik Urzędów Marszałkowskich z koordynujący organizację przewozów regionalnych. Następnie członek zarządów oraz rad nadzorczych przewoźników kolejowych – w tym m.in. PKP Przewozy Regionalne, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Szybkiej Kolei Miejskiej. W latach 2009-10 prezes Kolei Mazowieckich, a 2012-14 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego. Członek komitetów sterujących i ekspert we wdrażaniu i ewaluacji programów operacyjnych finansowanych funduszy europejskich. Doradca Ministerstwa Infrastruktury w procesie przygotowania Ustawy o Publicznym Transporcie Zbiorowym. Współautor kilkudziesięciu opracowań analitycznych, badań oraz studiów wykonalności dla przemysłu i transportu. Licencjonowany maszynista kolejowy i jednocześnie branżowy komentator prasowy i telewizyjny.

Łukasz Marcinkiewicz

Łukasz Marcinkiewicz

Dyrektor Generalny LHE i Rozwiązań dla Infrastruktury

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Budownictwa, specjalizacja Budowa i Eksploatacja Autostrad. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie skomplikowanych projektów infrastrukturalnych – m.in. w projekcie budowy autostrady A2 między Strykowem i Warszawą, S5 obwodnicy Rawicza, DK16 Borki Wielkie – Mrągowo, S7 Płońsk – Czosnów, S2 Południowa Obwodnica Warszawy.

Artur Martyniuk

Artur Martyniuk

Prezes Zarządu, Polregio

Absolwent studiów MBA IESE Business School w Barcelonie. Kształcił się także w Harvard Business School i London Business School. Ukończył również, z tytułem magistra inżyniera, Politechnikę Lubelską na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie doradczej KPMG, gdzie przez wiele lat kierował projektami dla średnich i dużych polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych koncernów. Pracował również w szwajcarskim oddziale banku Goldman Sachs oraz madryckiej centrali Banku Santander. W latach 2013-2020 był dyrektorem doradztwa finansowego w Deloitte, zarządzając zespołem projektowym dla wielu sektorów gospodarki w kraju oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Artur Pollak

Artur Pollak

Prezes Zarządu, APA Group

Prezes Zarządu APA Group, Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz Członek Zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Współtwórca Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektom, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Twórca ultranowoczesnego showroomu technologicznego w Gliwicach APA Black House. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, 3M, Daimler, MAN, Roca czy Siemens.

Wojciech Trojanowski

Wojciech Trojanowski

Członek Zarządu, STRABAG

Od 2013 roku współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce. Z wykształcenia magister ekonomii, absolwent Szkoły Głównej Handlowej i stypendysta Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku ekonomiki przedsiębiorstwa. Karierę zawodową rozpoczął w centrali STRABAG w Austrii w 1996 roku. W latach 2001 - 2006 był dyrektorem naczelnym i członkiem zarządu BRVZ Sp. z o.o., spółki sektora usług finansowych należącej do grupy kapitałowej STRABAG. Funkcję członka zarządu Strabag sp. z o.o. pełni od 2007 roku. Odpowiadał za segment budownictwa infrastruktury. Obecnie zarządza wszystkimi obszarami budownictwa STRABAG w Polsce. Za jego kadencji nastąpiła rozbudowa struktur regionalnych i ponad dwukrotnie wzrosły przychody i zatrudnienie. Firma stała wiodącym na rynku podmiotem budowlanym w kraju. Wojciech Trojanowski jest przewodniczącym Platformy Budowlanej oraz wiceprezydentem Pracodawców RP, członkiem zarządu Polsko – Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej. Jest laureatem licznych nagród branżowych.

Magdalena Burzyńska

Magdalena Burzyńska

Dyrektor Zarządzająca,
Ayming Polska

Dyrektor Zarządzająca polskiego oddziału Ayming – międzynarodowej grupy doradczej wspierającej przedsiębiorstwa w optymalnym prowadzeniu działalności operacyjnej i zwiększaniu wyników finansowych. Z Ayming (dawniej Alma Consulting Group) związana od ponad 14 lat – najpierw jako Konsultant we Francji, a później Dyrektor Konsultingu w Polsce. Od 2011 nadaje strategiczny kierunek Ayming Polska. Zapewnia klientom profesjonalne wsparcie w pozyskiwaniu finansowania innowacji (ulga na badania i rozwój, IP Box, dotacje). Odpowiada za koncepcję i wdrożenie na polskim rynku rozwiązań ukierunkowanych na obniżenie opłat z tytułu podatku od nieruchomości i składki wypadkowej. Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zarządzania na Université Paris Dauphine, a także General Management Program w Harvard Business School w Bostonie.

Prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski

Prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski

Profesor zwyczajny na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej

W latach 1993-2012 był dyrektorem Instytutu Techniki Cieplnej na Wydziale MEiL. Obecnie jest Prezesem Zarządu Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o. – spółki celowej PW zajmująca się komercjalizacją wyników badań. Prowadzi działalność naukową i techniczną związaną z modernizacją urządzeń energetycznych, wpływem energetyki na środowisko oraz programowaniem rozwoju sektora wytwarzania w energetyce. Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji oraz artykułów. Zrealizował ponad 100 prac naukowo-badawczych, głównie zlecanych przez przemysł. Jest współautorem 7 patentów oraz laureatem Nagrody SIEMENSA oraz Nagrody Prezesa Rady Ministrów za prace naukowe wdrożone w praktyce przemysłowej. Wypromował 11 doktorów. Był członkiem Centralnej Komisji do Praw Stopni i Tytułów, Jest Przewodniczącym Komitetu Problemów Energetyki PAN oraz członkiem Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN,

Krzysztof Ławrywjaniec

Krzysztof Ławrywjaniec

Dyrektor Działu OZE, MAAT4

Adam Pantkowski

Adam Pantkowski

Prezes Zarządu, Vortex Energy Polska

Dr inż. Paweł Urbański

Dr inż. Paweł Urbański

Przewodniczący Rady Nadzorczej, Columbus Energy, Dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

Dyrektor i wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Doktor nauk ekonomicznych Imperial College London, posiada dyplom inżyniera oraz MBA na PW. Przewodniczący Rady Nadzorczej Columbus Energy, były członek Zarządu PSE i prezes PGE. Nadzorował i współtworzył projekty doradcze i inwestycyjne dla największych polskich i międzynarodowych firm energetycznych.

Dr Marek Niedużak

Dr Marek Niedużak

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

Pochodzi z Opola. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Cambridge. Jest doktorem nauk prawnych i adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym i gospodarczym. 19 października 2020 r. został powołany na wiceministra rozwoju, pracy i technologii. W resorcie odpowiada za obszar regulacji i legislacji. Wcześniej – od grudnia 2019 r. – był wiceministrem rozwoju. W szczególności nadzorował prace legislacyjne nad ustawą dotyczącą tzw. Małego ZUS-u, a także koordynował prace nad - związanymi z pandemią COVID-19 - ustawami określanymi mianem tzw. pierwszej i czwartej rządowej tarczy antykryzysowej. W poprzedniej kadencji Sejmu – od lutego 2019 r. – był wiceministrem przedsiębiorczości i technologii. Odpowiadał m.in. za prace nad ustawą dot. przeciwdziałania zatorom płatniczym; nowelizacją KSH, wprowadzającą nowy typ spółki prawa handlowego – Prostą spółkę akcyjną; Pakietem Przyjazne Prawo i nowym Prawem zamówień publicznych. M. Niedużak ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi kancelariami prawnymi. Jako adwokat z indywidualną praktyką współpracował m.in. z Biurem Analiz Sejmowych. Wykładał w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i prowadził zajęcia z prawa gospodarczego. Wchodzi w skład rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa oraz Oxford and Cambridge Society of Poland. Zasiada w radzie Fundacji im. Abrahama Jakuba Sterna. Jest fellow’em Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Dariusz Bliźniak

Dariusz Bliźniak

Wiceprezes Zarządu, Respect Energy

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert w zarządzaniu ryzykiem metodą PRINCE2. Od 1995 r. jest członkiem organów korporacyjnych spółek prawa handlowego z obszaru energetyki i giełd towarowych oraz instytucji działających na rzecz rozwoju towarowego rynku giełdowego. W 2008 roku objął stanowisko wiceprezesa ds. zarządzania ryzykiem i projektami Towarowej Giełdy Energii S.A, na którym pozostał do 2011 roku. W latach 2011 - 2016 związany był z Izbą Rozliczeniową Giełd Towarowych S.A., gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. zarządzania ryzykiem i projektami, a następnie prezesa zarządu. W 2018 roku został mianowany wiceprezesem ds. operacyjnych TRMEW OBRÓT S.A., obecnie Respect Energy. Współautor podręczników: „Giełda Towarowa” (1997 i 1998) oraz „Towarowe rynki terminowe” (1997), a także autor podręczników z zakresu zarządzania funduszami europejskimi.

Dr hab. inż. Jakub Barbasz

Dr hab. inż. Jakub Barbasz

Współzałożyciel Digitmed

Tomasz Korczyński

Tomasz Korczyński

Adwokat i Managing Counsel, kieruje praktyką PPP/Infrastruktury w warszawskim biurze Dentons

Jest także członkiem zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych. Ma wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz podmiotów polskich i zagranicznych. Uznawany jest za jednego z czołowych ekspertów-praktyków PPP w Polsce. Skutecznie doradzał przy realizacji projektów infrastrukturalnych, zarówno stronie publicznej, jak i prywatnej. Tomasz jest doradcą prawnym w Fundacji Centrum PPP oraz zasiada w Radzie International Project Finance Association (IPFA) w Polsce. Był ekspertem Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo” ds. związanych z nowelizacją ustawy o PPP. Jest prelegentem w Polsce i za granicą na konferencjach oraz szkoleniach poświęconych tematyce PPP, jak również wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej, gdzie od siedmiu lat prowadzi zajęcia z tej dziedziny. Ponadto, Tomasz Korczyński zasiada w gronie władz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Agnieszka Chwiałkowska

Agnieszka Chwiałkowska

Partner współzarządzający praktyką zamówień publicznych w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Łukasz Górny

Łukasz Górny

Dyrektor Departamentu Rozwoju i Główny Specjalista ds. Zamówień Publicznych, EIB SA

Michał Sapota

Michał Sapota

Prezes, HRE Investments

Od ponad dekady realizuje ambitne cele na rynku nieruchomości w Polsce i zagranicą. W pracy kładzie szczególny nacisk na tworzenie długofalowych strategii rozwojowych firmy przy wykorzystaniu różnych źródeł finansowania działalności. Doskonale rozumie synergię pomiędzy rynkiem finansowym a rynkiem nieruchomości. Swoją pasję, wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pracując nad poszerzaniem oferty inwestycyjnej dla branży nieruchomości.

Robert Kałuża

Robert Kałuża

COO/Współzałożyciel, Billon Group

Robert jest współzałożycielem Billon Group, odpowiedzialnym za rozwój projektów i produktów wykorzystujących cyfrową gotówkę - waluty narodowe przechowywane i wymieniane w sieci blockchain z użyciem wyjątkowej technologii rozproszonego rejestru Billona. Jako ekspert w budowaniu strategii na pograniczu IT i biznesu wcześniej kierował działem analizy strategicznej w Orange Polska oraz był konsultantem w dziale IT McKinsey. Wartość projektów IT, którymi kierował, wyniosła powyżej 100 mln dolarów. Robert ukończył studia MBA z zarządzania finansami na University of Hull (Wielka Brytania). W wolnym czasie lubi żeglować, nurkować i jeździć na nartach.

Dr Jerzy Kwieciński

Dr Jerzy Kwieciński

Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao SA

Cezary Łysenko

Cezary Łysenko

Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego, Budimex SA

Leszek Kąsek

Leszek Kąsek

Starszy ekonomista w Biurze Analiz Makroekonomicznych, ING Bank Śląski

Leszek Kąsek jest starszym ekonomistą w Biurze Analiz Makroekonomicznych w ING Banku Śląskim w Warszawie, odpowiedzialnym za zrównoważony rozwój, transformację energetyczną i zielone finanse w Polsce. Leszek dołączył do ING w sierpniu 2019 r., wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów, Banku Światowym i Deloitte. Leszek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na tej samej uczelni.

Maciej Kraus

Maciej Kraus

Partner, Movens Capital SA

Andrzej Losor

Andrzej Losor

Członek Zarządu, Dyrektor rozwoju sprzedaży i marketingu, Górażdże Cement SA

Z Grupą Górażdże związany od ponad 15 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w strukturach sprzedażowych, pełniąc m.in. funkcję szefa regionu sprzedaży. W latach 2003-2008 pełnił funkcję konsultanta ds. sprzedaży z ramienia koncernu HeidelbergCement Group na Ukrainie, odpowiadając za budowę zespołu sprzedażowego i procesy sprzedażowego. Podobną rolę pełnił w latach 2011-2012 w Kazachstanie.  Od 2013 roku zarządza działem marketingu i komunikacji Grupy Górażdże, pełniąc jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego rady programowej Fundacji Górażdże – Aktywni w Regionie. Jest aktywnie zaangażowany w prace stowarzyszeń branżowych m.in. Stowarzyszenia Producentów Cementu, Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego, a także Polish Green Building Council. Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także prestiżowych międzynarodowych programów rozwojowych. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania procesami sprzedaży i doświadczeniami klientów, zarządzania zmianą i zrównoważonego rozwoju, a także trenerem biznesu.

Łukasz Ludwisiak

Łukasz Ludwisiak

Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, Lafarge w Polsce

Łukasz Ludwisiak jest związany z Lafarge od 2011 roku. Z wykształcenia jest przyrodnikiem. Od początku pracy zaangażowany w proces uzyskiwania decyzji środowiskowych i koncesjonowania złóż kruszyw. Odpowiedzialny za zarządzanie różnorodnością biologiczną na obszarach działania Lafarge w Polsce oraz za zarządzanie interesariuszami. Członek zespołów pracujących nad rozwojem zakładów górniczych, łagodzeniem wpływu na środowisko oraz współpracy ze społecznościami lokalnymi. Odpowiada za wdrażanie i realizację polityki zrównoważonego rozwoju w organizacji.

Krzysztof Mazurek

Krzysztof Mazurek

Członek Zarządu, Bayer Polska

Adwokat. Członek Warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej. Karierę zaczynał w międzynarodowej kancelarii prawnej CMS doradzając firmom farmaceutycznym w zakresie regulacji sektorowych oraz zamówień publicznych. Następnie pracował w dziale rozwiązywania sporów amerykańskiej kancelarii prawnej White & Case, gdzie szczególnie specjalizował się w prawie karnym gospodarczym wspierając firmy z różnych sektorów w obliczu postępowań sądowych, wyjaśniających, inwestygacji oraz prowadząc szkolenia z tego zakresu. Karierę in-house Krzysztof rozpoczął w Eli Lilly prowadząc obsługę prawną grupy w Europie środkowo-wschodniej. Obecnie Krzysztof kieruje zespołem Legal & Compliance Bayer w grupie krajów CEE specjalizując się w zagadnieniach prawa reklamy i promocji, compliance, konkurencji oraz danych osobowych.

Mirosław Mila

Mirosław Mila

Wiceprezes Zarządu ds. technicznych, Omega Innowacje

Jest wiceprezesem zarządu ds. technicznych w firmie Omega Innowacje Sp. z o.o. – wynalazcą, współautorem innowacji, technologiem. Posiada wykształcenie wyższe zdobyte w na dwóch uczelniach – Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Doświadczenie zawodowe zdobywał jako audytor i projektant systemów wentylacyjnych w firmie Mitrex, posiada doświadczenie z branży budowlanej, budowy zadaniowych zespołów ludzkich oraz w zarządzaniu zespołami a także w prowadzeniu projektów inwestycyjnych. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie jako audytor energetyczny, posługuje się jez. angielskim

Prof. Bolesław Rok

Prof. Bolesław Rok

Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego

Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego. Od trzydziestu lat związany z biznesem jako przedsiębiorca i doradca. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm dla Dziennika Gazety Prawnej, koordynator międzynarodowych projektów z zakresu innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pełnomocnik Zarządu ds. etyki w PGNiG SA. Członek m.in. Rady Programowej Instytutu Innowacyjna Gospodarka, Komisji Sędziowskiej Polish National Sales Awards, konkursu Dyrektor Marketingu Roku, Rady Nadzorczej mFundacji, Rady Programowej United Nations Global Compact, Sieci Sensownego Biznesu.

Jacek Siwiński

Jacek Siwiński

Prezes Zarządu, VELUX Polska

Prezes VELUX Polska, odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju spółki, wyznacza kierunki komunikacji i założenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Absolwent Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku swojej kariery związany z branżą budowlaną.

Adam Targowski

Adam Targowski

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie CEE

Adam Targowski pełni funkcję Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska realizującej inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zespół Adama jest odpowiedzialny za wyznaczanie projektom celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także certyfikację budynków biurowych. Jest odpowiedzialny m.in. zawsparcie zespołów projektowych w zagadnieniach związanych z Health & Wellbeing, polegającymi na tworzeniu zdrowej i komfortowej przestrzeni biurowej, jak również kształtowaniu przestrzeni publicznej, zgodnie z ideą placemakingu – w taki sposób, aby były przyjazne dla ludzi i otwarte dla lokalnych społeczności. Zespół Adama współpracuje z najemcami w działaniach mających na celu podnoszenie świadomości w zakresie efektywnego wykorzystywania przestrzeni biurowych oraz nowych technologii. W ostatnim czasie jest również skupiony na działaniach mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Skanska do 2045 roku. Adam Targowski dołączył do zespołu Skanska w 2013 roku jako Project Leader. Jego wcześniejsze doświadczenie jest związane ze współpracą z firmą Go4Energy przy świadczeniu usług doradczych i szkoleniowych w zakresie kształtowania strategii zrównoważonego rozwoju, racjonalnego gospodarowania energią oraz certyfikacji projektów. Od 1 stycznia 2016 odpowiada za obszar zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest także aktywnym członkiem organizacji zajmujących się promocją zrównoważonego budownictwa w regionie CEE: RICS, Urban Land Institute i Polish Green Building Council, gdzie jest członkiem Rady Doradczej.

Waldemar Witczak

Waldemar Witczak

Dyrektor Regionalny SEGRO

Z branżą nieruchomości związany od ponad 20 lat, zaś z SEGRO od 2008 roku. Odpowiada za portfel nieruchomości zlokalizowanych w Poznaniu, Polsce Centralnej oraz w Warszawie. Aktywny członek PMI, IPMA oraz RICS. Absolwent Politechniki Poznańskiej.

Kamil Wyszkowski

Kamil Wyszkowski

Przedstawiciel i Dyrektor Wykonawczy, United Nations Global Compact Network Poland

Prawnik, specjalista prawa międzynarodowego. W latach 2009-14 był dyrektorem biura UNDP w Polsce. Od 2004 roku krajowy przedstawiciel i Dyrektor Generalny Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce. Ekspert w zakresie polityk ONZ i UE.

Piotr Zacharski

Piotr Zacharski

Ekspert IOŚ-PIB, Ośrodek Zrównoważonego Rozwoju

Absolwent Wydziału Mechanicznego, Wydziału Budownictwa oraz Studiów podyplomowych Polityka Ochrony Środowiska, Ekologia i Zarządzanie. W IOŚ-PIB pracuje w Ośrodku Zrównoważonego Rozwoju, gdzie zajmuje się projektami z zakresu energetyki, ciepłownictwa, najlepszych dostępnych technik BAT, samowystarczalności energetycznej gmin, niskiej emisji. Doświadczenie zawodowe zdobywał w przedsiębiorstwach zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej i ciepła. Ponadto w pracy zawodowej w KOBiZE zajmował się raportowaniem, monitorowaniem i weryfikacją emisji gazów cieplarnianych w ramach europejskiego systemu handlu emisjami EU-ETS. Pracował przy realizacji projektów mających na celu zmniejszenie strat energii na przesyle ciepła, samowystarczalności energetycznej gmin, adaptacji do zmian klimatów sektora energetycznego w miastach, przeciwdziałania zjawisku niskiej emisji (SMOG, CZYSTE POWIETRZE). Autor lub współautor publikacji związanych z ochroną środowiska w energetyce i adaptacją do zmian klimatu, analiz i projektów w zakresie niskiej emisji, kotłów małej mocy, transportu niskoemisyjnego.

Michał Ziajowski

Michał Ziajowski

Dyrektor Generalny, Precia Polska

Absolwent University of Minnesota, MBA oraz Politechniki Warszawskiej kierunek Budownictwo Hydrotechniczne. Karierę związał z największymi firmami z branży przemysłowej i automatyki. Obecnie zaangażowany w projekty automatyzacji produkcji energii w czołowych elektrowniach w Polsce.

Marek Jagieła

Marek Jagieła

Dyrektor Działu Sprzedaży Chemii Przemysłowej i Działu Rozwoju Rynku, BASF Polska

Dr inż. Jerzy Lejk

Dr inż. Jerzy Lejk

Prezes Zarządu,
Metro Warszawskie

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek

Rektor Akademii Leona Koźmińskiego

Profesor tytularny specjalizujący się w tematyce strategii transformacji cyfrowej organizacji, e-handlu oraz e-marketingu. Szczególnie interesuje się zmianami, jakie procesy digitalizacji wywołują w sektorze szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN, członkiem EFMD Advisory Board dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum. Od 2020 roku pełni funkcję Prezydenta International Advisory Board francuskiej uczelni ISC Paris. W latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Minister Cyfryzacji. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt anglo- i polskojęzycznych rozdziałów, artykułów naukowych, książek opublikowanych w najważniejszych czasopismach i wydawnictwach nauk o zarządzaniu w Polsce i na świecie, m.in. w Cambridge University Press, Emerald Publishing, Routledge, European Management Journal, Business Horizons, Jest autorem książki „Transformacja cyfrowa” (PWN, 2019) oraz redaktorem i współautorem podręcznika „E-marketing – planowanie, narzędzia i praktyka” (Poltext, 2018), wyróżnionego przez Polską Akademię Nauk. W latach 2012-2020 pełnił w Akademii Leona Koźmińskiego funkcję Prorektora ds. Współpracy Zagranicznej odpowiadając za całościową strategię umiędzynarodowienia oraz marketing uczelni. Jest także koordynatorem programu Koźmiński MBA Digital oraz studiów podyplomowych związanych z gospodarką cyfrową: Marketing Internetowy, Handel elektroniczny, Transformacja Cyfrowa Biznesu oraz Menedżer w Przemyśle 4.0. Był profesorem wizytującym w takich ośrodkach jak m.in.: ESCP Europe, SKEMA Business School i École de Management de Normandie (Francja), ISCTE (Portugalia), Nottingham Trent University (Wlk. Brytania), Soongsil University (Korea Płd.), Universidad del Pacifico (Peru), Univeristy of Reykjavik (Islandia). Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia publikacyjne i naukowe. W 2015 roku wyróżniony statuetką LUMEN wręczaną dla liderów zarządzania uczelnią. W 2017 roku wyróżniony statuetką Eduinspirator (FRSE) dla osób, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w otoczeniu. W 2020 roku wyróżniony nagrodą Gwiazda Umiędzynarodowienia w kategorii Badania naukowe przyznawaną przez fundację „Perspektywy”. W trakcie jego kadencji, Akademia Leona Koźmińskiego była wielokrotnie uznawana za najbardziej umiędzynarodowioną szkołę wyższą w Polsce. Grzegorz Mazurek ściśle współpracuje ze środowiskiem gospodarki elektronicznej, m.in. z Izbą Gospodarki Elektronicznej, Fundacją Digital Poland i Interactive Advertising Bureau. Realizował projekty m.in. dla takich marek jak: Nokia, Nikon, Polpharma, Egmont, PZU, Michelin, IKEA, Mars Corp., Vivus.

Andrzej Stanisław Augustyński

Andrzej Stanisław Augustyński

Przewodniczący Zarządu, Stowarzyszenie SIEMACHA

Inicjator powstania i Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, organizacji pożytku publicznego, działającej w zakresie wychowania, sportu i terapii; Prezes Zarządu Fundacji DEMOS; członek międzynarodowej organizacji Ashoka zrzeszającej przedsiębiorców społecznych. Od 1986 r. współpracuje z organizacjami społecznymi na Malcie. Jest znawcą i promotorem kultury maltańskiej. Od 1999 r. związany z krakowskim samorządem jako koordynator Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przestępczości Młodzieży, pełnomocnik i doradca społeczny Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży. W latach 2001 – 2011 członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej. W 2000 r. wspólnie z ojcem Kazimierzem Augustyńskim rozpoczął budowę wielofunkcyjnego kompleksu dla dzieci w Odporyszowie, w ramach którego działają: dom dziecka, placówka wsparcia dziennego, ośrodek wakacyjny i nowoczesne centrum sportowe. Ks. Andrzej Augustyński jest laureat wielu nagród i odznaczeń m.in. otrzymał nagrodę w plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w kategorii „Społeczeństwo”. W 2014 przyznano mu Nagrodę Grand Prix Amicus Hominum, Pro Publico Bono oraz medal „Zasłużony dla Województwa Małopolskiego Palatinatus Poloniae Minoris Meriti”. W 2012 roku otrzymał Medal św. Jerzego przyznany przez redakcję „Tygodnika Powszechnego”. W 2009 roku za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest autorem książek „Coca kocha colę”, „Czyja jest socjoterapia?”, „Wędrowiec” a także inicjatorem i wydawcą „Dziennikarstwo i polityka” oraz „Jan Wnęk. Między niebem a ziemią”.

Markus Baltzer

Markus Baltzer

Prezes Zarządu, Bayer CEE

Zbigniew Bochniarz

Zbigniew Bochniarz

Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego

Dr inż. Waldemar Szulc

Dr inż. Waldemar Szulc

Dyrektor Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

Dr n. med. Dorota Hryniewiecka-Firlej

Dr n. med. Dorota Hryniewiecka-Firlej

Prezes Zarządu Pfizer Polska, Internal Medicine Lead; Prezes Zarządu INFARMY

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ze specjalizacją i doktoratem z chorób wewnętrznych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. W życiu kieruje się zasadą, że ludzie są najważniejsi. Jej wyjątkowa umiejętność motywowania pracowników i zarządzania zmianą pozwala na osiąganie przez nich wysokiego stopnia zaangażowania oraz uzyskiwanie doskonałych wyników. Równolegle do aktywnego życia zawodowego Dorota Hryniewiecka-Firlej działa również społecznie.

Prof. Michał Kleiber

Prof. Michał Kleiber

Wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, Prezydent międzynarodowej organizacji The European Community on Computational Methods in Applied Sciences (ECCOMAS)

Jest specjalistą w zakresie zastosowań nowoczesnych technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie. Zajmuje się także problematyką prorozwojowej polityki państwa, a w szczególności strategią rozwoju edukacji, nauki i innowacyjności gospodarki. Jest autorem bądź współautorem ponad 240 prac naukowych oraz 7 książek opublikowanych w wydawnictwach o światowej renomie.

Marek Krupiński

Marek Krupiński

Dyrektor Generalny, UNICEF Polska

Pracę zawodową rozpoczął w połowie lat siedemdziesiątych w sektorze turystyki; następnie pracował w wydziale handlowym Polskich Linii Lotniczych LOT oraz kierował przedstawicielstwem LOT w Tunezji . W roku 1992 został powołany na stanowisko Dyrektora Biura Zarządu LOT, a następnie członka Zarządu PLL LOT SA. Po zmianach systemowych w Polsce został oddelegowany do Ministerstwa Obrony Narodowej jako pierwszy cywilny dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, odpowiedzialny za wdrożenie cywilnych struktur zarządzania. W latach 1996-2002 Dyrektor polskiego biura handlowego Aerospatiale – francuskiej grupy działającej w sektorze lotniczym. W latach 2003-2006, Dyrektor Zarządzający jednej z najbardziej znanych agencji reklamowych na polskim rynku, gdzie z sukcesem wdrożył program redukcji i restrukturyzacji zadłużenia. W latach 2006-2007 powrócił do LOT jako Wiceprezes ds. Handlowych i członek Zarządu. W połowie roku 2007 został powołany przez Radę Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF na stanowisko Dyrektora Generalnego.

Piotr Mirosław

Piotr Mirosław

Prezes Zarządu, Lyreco Polska

Piotr Mirosław posiada prawie 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą, marketingiem i operacjami w korporacjach międzynarodowych, na rynkach B2C oraz B2B, w różnych kulturach i strukturach organizacyjnych. Od 2014 roku kieruje Lyreco Polska, będącego liderem w branży produktów i usług dla miejsc pracy. Wcześniej szef polskiego oddziału Tech Daty, jednego z największych globalnych dystrybutorów IT. Przez kilka lat pełnił funkcję członka zarządu Philips Polska, kierując sprzedażą i marketingiem produktów konsumenckich w Polsce i Europie Centralnej. Był także Dyrektorem Sprzedaży i Dyrektorem Zarządzającym w LG Electronics. Absolwent Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz MBA Uniwersytetu w Illinois.

Prof. Witold Orłowski

Prof. Witold Orłowski

Ekonomista, wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

Założyciel Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych NOBE, 2002-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP, wykładowca z dziedziny makroekonomii, autor wielu książek naukowych i publikacji w tej dziedzinie. Od 2003 r. pełni funkcję Dyrektora Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Beata Pawłowska

Beata Pawłowska

Dyrektor Zarządzająca na Europę Centralną, Oriflame Poland

Beata Radomska

Beata Radomska

Prezes Executive Club

Absolwentka Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości. Ukończyła studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W latach 1995-1996 pracowała jako tłumacz języka niemieckiego w Hit Centrala Usługowa (obecnie Tesco), w latach 1996-1998 w austriackiej firmie brokerskiej Allfinanz (instytucji finansowej związanej z branżą ubezpieczeń i funduszy emerytalnych). Od 1998 do 2002 Manager ds. Sprzedaży w Skarbiec Emerytura i Skarbiec Serwis Finansowy. Od 2003 do 2005 Dyrektor ds. Rozwoju w grupie HRC. Od 2005 r. Prezes Zarządu Executive Club.

Barbara Rajkowska

Barbara Rajkowska

Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce

Urodziła się w 1972 roku. Prezesem Zarządu SOS Wioski Dziecięce w Polsce była od 2010 do 2016 roku, w marcu 2016 na prośbę Zarządu organizacji, jako osoba, która zna ją jak nikt inny, została jej Dyrektorem Krajowym. Ze Stowarzyszeniem i z SOS Wioską Dziecięcą w Karlinie, która powstała niedaleko jej miejsca zamieszkania związana jest od wielu, wielu lat. Z wykształcenia jest inżynierem środowiska, po licznych studiach podyplomowych z dziedziny zarządzania oraz autorką publikacji z zakresu prowadzenia robót budowlanych. Zawsze działała i pracowała na rzecz lokalnej społeczności. Pracowała jako kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Inwestycji Urzędu Miasta Świdwin, zarządzała wielkimi unijnymi budżetami integrując gospodarkę wodno- sciekową w dorzeczu Parsęty i budowała kanalizację sanitarną w aglomaracji Gryfino, teraz swój czas dzieli między pracę w jednej z dużych Spółek w Szczecinku a działaniem na rzecz Stowarzyszenia. Choć bardzo lubi swoją pracę i w zawodzie osiągnęła wiele, nie ukrywa, że pracuje zawodowo głównie po to by móc poświęcić się temu co najważniejsze, działalności na rzecz porzuconych i osieroconych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. To pod jej kierownictwem Stowarzyszenie, które kojarzy się głównie z SOS Wioskami Dziecięcymi, gdzie mieszkają porzucone i osierocone dzieci, otworzyło Programy Umacniania Rodziny, czyli programy profilaktyczne dla rodzin zagrożonych rozpadem, w gminach Karlino i Skórzec. W świetlicach środowiskowych Stowarzyszenia pedagodzy, psycholodzy i pracownicy socjalni robią wszystko by rodziny pozostały razem, a dzieci nie trafiały do opieki zastępczej . W Polsce jest aż 79 tysięcy dzieci, pozbawionych opieki rodzicielskiej, a 1.5 mln polskich dzieci żyje w biedzie. Ze względu na duże wyzwania społeczne do 2020 roku Stowarzyszenie chce objąć opieką aż 3000 dzieci, czyli dwa razy tyle ile jest pod opieką organizacji w tej chwili. To dla Barbary Rajkowskiej najważniejsze zadanie. Dlatego motywuje swój zespół do stałego poszukiwania źródeł finansowania, ściśle współpracuje też z wieloma firmami, którym społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest obca. Barbara Rajkowska aktywnie walczy także z obecnym w Polsce od lat kryzysem rodzicielstwa zastępczego, stale umacniając wizerunek tego sposobu na życie w oczach Polaków. Dzięki tym staraniom, prawie wszystkie domy w SOS Wioskach Dziecięcych są zapełnione potrzebującymi dziećmi wzrastającymi pod opieka troskliwych rodziców SOS. A jakość wsparcia jakie Rodzice SOS otrzymują od pedagogów, psychologów czy pracowników socjalnych Wiosek Dziecięcych jest bardzo wysoka. Dyrektor polskiego Stowarzyszenia, które jest członkiem SOS Kinderdorf Intenational jest też żywo zainteresowana niesieniem pomocy dzieciom na całym świecie. Dlatego wspiera także działania, na rzecz rozwoju SOS Wiosek Dziecięcych w Kamerunie.

Prof. Bolesław Rok

Prof. Bolesław Rok

Profesor nadzwyczajny, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego

Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego. Od trzydziestu lat związany z biznesem jako przedsiębiorca i doradca. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm dla Dziennika Gazety Prawnej, koordynator międzynarodowych projektów z zakresu innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pełnomocnik Zarządu ds. etyki w PGNiG SA. Członek m.in. Rady Programowej Instytutu Innowacyjna Gospodarka, Komisji Sędziowskiej Polish National Sales Awards, konkursu Dyrektor Marketingu Roku, Rady Nadzorczej mFundacji, Rady Programowej United Nations Global Compact, Sieci Sensownego Biznesu.

Karolina Sołowow

Karolina Sołowow

Przewodnicząca Rady Fundacji „Fabryki Marzeń”

Karolina Sołowow jest pomysłodawczynią i założycielką Fundacji Fabryki Marzeń, przewodniczącą Rady Fundacji. Zawsze przyświecał jej główny cel: pomoc potrzebującym dzieciom. Wywodzi się z rodziny, która chciała pomagać, mogła pomagać i pomaga. Były to działania wywołane impulsem, potrzebą serca. Od trzech lat wie, że działania charytatywne powinny być bardziej uporządkowane, stałe i pokazujące innym, że filantropia to wspaniała rzecz. Zachęcając innych, trzeba samemu dać przykład. Działalność Karoliny Sołowow początkowo skupiała się na poprawie komfortu życia dzieci z ubogich rodzin poprzez modernizacje łazienek. Po przeprowadzeniu 15 takich remontów, zadecydowała o wzmocnieniu skali pomocy i założeniu Fundacji Fabryki Marzeń, która zarejestrowana została we wrześniu 2015 roku.

Prof. Piotr Wachowiak

Prof. Piotr Wachowiak

Rektor, Szkoła Główna Handlowa

Od 26 lat ma związki z praktyką gospodarczą pracując na stanowiskach kierowniczych w różnych organizacjach, m.in. był zastępcą dyrektora Zarządu Domów Komunalnych Warszawa-Śródmieście, Dyrektorem Wydziału Budynków Komunalnych Urzędu Gminy Warszawa-Centrum oraz zastępcą dyrektora Zarządu Dzielnicy Żoliborz – członkiem Zarządu Dzielnicy i Kanclerzem SGH. Specjalizuje się w problematyce zarządzania ludźmi w organizacji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi badania naukowe na temat: polityki personalnej w przedsiębiorstwach działających w Polsce, negocjacji, pomiaru kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, MBA i podyplomowych. Autor lub współautor wielu publikacji na temat negocjacji, rozwiązywania konfliktów, zarządzania zasobami ludzkimi, pomiaru kapitału intelektualnego i zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwie, społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpracuje z firmami konsultingowymi oraz szkoleniowymi. Bierze udział w opracowywaniu ekspertyz dla przedsiębiorstw oraz w szkoleniach dla kadr menedżerskich.

Marek Wojtyna

Marek Wojtyna

Prezes Zarządu, Dyrektor Rynku Polska i Kraje Bałtyckie Danone

Kamil Wyszkowski

Kamil Wyszkowski

Przedstawiciel i Prezes Rady Global Compact Network Poland – Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ

Prawnik, specjalista prawa międzynarodowego. W latach 2009-14 był dyrektorem biura UNDP w Polsce. Od 2004 roku krajowy przedstawiciel i Dyrektor Generalny Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce. Ekspert w zakresie polityk ONZ i UE.

Katarzyna Zawodna-Bijoch

Katarzyna Zawodna-Bijoch

Prezes, spółka biurowa Skanska w CEE

Ireneusz Borowski

Ireneusz Borowski

Country Manager Poland, Dassault Systèmes

Ireneusz Borowski od lipca 2019 roku pełni funkcję Country Managera w Dassault Systèmes. Na tym stanowisku odpowiada za wzmocnienie lokalnej obecności i rozszerzenie pozycji rynkowej Dassault Systèmes w Polsce. Zajmuje się także wspieraniem klientów Dassault Systèmes w transformacji cyfrowej oraz rozwojem biznesu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Ireneusz Borowski dołączył do Dassault Systèmes w 2008 roku i do tej pory, piastując stanowisko Senior Managera Sales & Business Development Eastern Europe, przygotowywał plany rozwoju biznesu dla Polski, Czech, Słowacji, Węgier i zarządzał sprzedażą w Europie Wschodniej. Wcześniej, na stanowisku Senior Sales Manager w Europie Wschodniej, Partner Success Management EUROCENTRAL, kierował sprzedażą w kanałach pośrednich. Ireneusz Borowski rozpoczął karierę zawodową w 1998 roku w AutoR KSI, następnie pracował jako Account Manager i Special Program Manager w CNS Solutions. W 2000 roku dołączył do Premium Technology jako Product Manager i przez kolejne 8 lat był zaangażowany na różnych poziomach zarządzania. Ireneusz Borowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada dyplom w zakresie inżynierii pojazdów i maszyn ciężkich.

Prelegenci POPRZEDNIEJ EDYCJI

PANEL 1

Jan Styliński

Jan Styliński

Prezes Zarządu,
Polski Związek Pracodawców Budownictwa

Marta Midloch

Marta Midloch

Radca prawny, Partner współzarządzająca praktyką projektów infrastrukturalnych, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Hubert Nowak

Hubert Nowak

Prezes,
Urząd Zamówień Publicznych

Adam Poliński

Adam Poliński

Członek Zarządu, Dyrektor Infrastruktury, Unibep SA

Adam Poliński jako dyrektor Oddziału Infrastruktury Unibep SA pracuje od 31 stycznia 2019 r.. Wcześniej był on przez niemal 12 lat wiceprezydentem Białegostoku, w Unibep SA pracuje od września 2018 r. – objął stanowisko pełnomocnika zarządu Unibep SA ds. partnerstwa publiczno-prywatnego. Adam Poliński ukończył Wydział Ekonomiczny Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz studia podyplomowe z rachunkowości i finansów przedsiębiorstw. Od 1996 r. nauczyciel akademicki, współpracujący z firmami i samorządami w zakresie doradztwa finansowego. W latach 2006-2018 zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, nadzorujący m.in. Zarząd Dróg Miejskich, odpowiedzialny za przygotowanie i realizację inwestycji miejskich oraz pozyskanie na nie funduszy unijnych.

Tadeusz Sobotnik

Tadeusz Sobotnik

Dyrektor Biura Strategii, PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Paweł Średniawa

Paweł Średniawa

Prezes Zarządu, PBDI SA

Bartosz Tokarski

Bartosz Tokarski

Lider Praktyki Finansowej, EIB SA

Tomasz Żuchowski

Tomasz Żuchowski

p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Dr Jakub Majewski

Dr Jakub Majewski

Prezes,
Fundacja ProKolej

Krzysztof Celiński

Krzysztof Celiński

Prezes Zarządu,
Siemens Mobility

Adam Laskowski

Adam Laskowski

Członek Zarządu,
PKP Intercity SA

Dr inż. Jerzy Lejk

Dr inż. Jerzy Lejk

Prezes Zarządu,
Metro Warszawskie

Dr Libor Lochman

Dr Libor Lochman

Dyrektor Zarządzający Wspólnotą Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej

Kamil Wilde

Kamil Wilde

Wiceprezes,
Urząd Transportu Kolejowego

Maciej Ziomek

Maciej Ziomek

Associate Partner w Dziale Doradztwa Transakcyjnego, EY

Dariusz Kwieciński

Dariusz Kwieciński

Prezes Zarządu,
Fujitsu Polska

Dariusz Kwieciński ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży IT. Od momentu dołączenia do Fujitsu w 2006 roku obejmował stanowiska managerskie m.in.: Service Manager, Service Director, Head of Services i Country Head of Sales w Polsce. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Podkreśla, że celem Fujitsu Polska jest wsparcie polskich firm w transformacji cyfrowej, szczególnie w trzech podstawowych dla poszukiwania innowacji obszarach: Data Protection, End User Services i Data Center Transformation.

PANEL 3

Wiktor Piwkowski

Wiktor Piwkowski

Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa

Przemysław Janiszewski

Przemysław Janiszewski

Wiceprezes Zarządu,
Polimex-Mostostal SA

Maciej Kopański

Maciej Kopański

Dyrektor Inwestycyjny, BaltCap; Członek Zarządu, IZIM

Andrzej Losor

Andrzej Losor

Dyrektor Rozwoju Sprzedaży i Marketingu, Górażdże Cement SA

Jordan Zafirow

Jordan Zafirow

Adwokat, counsel w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Wojciech Znojek

Wojciech Znojek

Managing Director, VP Sales, SABUR

Co-founder of SABUR Sp. z o.o. For over 25 years he has been associated with the IT and automation industries. In the company, he is responsible for contacts with the company's foreign partners, the sale of their products and solutions successfully introduced to the Polish market, and the development of the distribution network. He has many years of and diverse experience in implementing infrastructure, industrial and building automation systems. He attaches great importance to reliability in running a business, the principles of sustainable development and pro-employee activities. He is a member of the Industry and Program Council of the Faculty of Mechatronics of the Warsaw University of Technology, and works in several business organizations. A graduate of the Faculty of Electrical Engineering at the Warsaw University of Technology.

Mariusz Pełechaty

Mariusz Pełechaty

Prezes Zarządu, Koda Bots

Dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski

Dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski

Prezes Zarządu,
INPHOTECH

Naukowiec, przedsiębiorca, wizjoner. Założyciel grupy InPhoTech i prezes zarządu spółki InPhoTech, wiodącej polskiej firmy technologicznej wdrażającej do przemysłu innowacyjne rozwiązania światłowodowe. Uzyskał tytuł doktora nauk fizycznych na Politechnice Warszawskiej(2000) i doktora habilitowanego na Uniwersytecie Jagiellońskim (2017). Przez ponad 10 lat pracował w Belgii jako profesor wizytujący na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim (VUB). Współautor kilkunastu patentów, ponad 120 publikacji naukowych, kierownik i uczestnik blisko 40 krajowych i międzynarodowych projektów badawczych i przemysłowych. Koordynator tematyki wykorzystania światłowodów w przemyśle w platformie europejskiej European Photonics Alliance. Był wiceprzewodniczącym Krajowych Inteligentnych Specjalizacji ds. fotoniki i konsultantem Banku Światowego w zakresie fotoniki. Ekspert w obszarze nowych technologii i propagator osiągnięć polskiej nauki na arenie międzynarodowej. Prelegent i ekspert podczas wielu polskich i zagranicznych konferencji naukowych oraz wydarzeń biznesowo-gospodarczych. Uhonorowany m.in. tytułem ‘Osobowość Innowacyjna 2016’ przez Krajową Izbę Gospodarczą.

CASE STUDY

Magnus Penker

Magnus Penker

CEO & President Innovation 360 , Director-Level Consultant

Magnus Penker jest przedsiębiorcą i znanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie innowacji, cyfryzacji i transformacji biznesu. Wprowadził na rynek 10 startupów oraz przejął, przekształcił i sprzedał ponad 30 małych i średnich przedsiębiorstw w całej Europie. Przez ostatnie 8 lat prowadził praktyczne i teoretyczne analizy, aby rozwijać InnoSurvey™, wiodącą metodologię i globalną bazę danych innowacji, wykorzystywaną do analizowania i udzielania porad firmom, liderom biznesowym i naukowcom na całym świecie. Magnus Penker jest prezesem i założycielem Grupy Innovation360, która obecnie prowadzi konsultacje m. in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwajcarii, Turcji, Danii, Norwegii, Niemczech, Portugalii, Dubaju i Katarze. Niektóre obszary specjalizacji - Zarządzanie innowacjami - Modelowanie biznesowe i strategia - Przełomowe technologie - Cyfryzacja, e-biznes i omni-channel - Transformacja biznesowa Wykształcenie - MBA, Henley Business School, Wielka Brytania - Licencjat z inżynierii komputerowej, Chalmers University of Technology, Szwecja - Studia doktoranckie w Royal Institute of Technology, Szwecja - Projekty badawcze i studia na Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität, Niemcy

Adam Kostrzewa

Adam Kostrzewa

Dyrektor Zarządzający, Pion Projektów Ekologicznych, Bank Ochrony Środowiska SA

Adam Kostrzewa ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie operacji i konsultingu, które zdobywał w takich firmach jak m.in. BGK, Aviva, a także w EY, TPA, MDDP oraz w sektorze publicznym - NCBR. Swoje umiejętności rozwijał głównie w środowisku polskim i międzynarodowym, a jego wiedza i zróżnicowane praktyczne doświadczenie branżowe pochodzą z regionu CEE. Specjalizuje się w zakresie doradztwa zarządczego, finansów korporacyjnych, prowadzenia projektów M&A i strategicznych, koordynacji wszystkich działań związanych z projektami inwestycyjnymi/dezinwestycyjnymi.

Filip Polit

Filip Polit

Menadżer Sprzedaży Krajowej, FlexSim InterMarium

Grzegorz Słomkowski

Grzegorz Słomkowski

Członek Zarządu,
Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA

Grzegorz Słomkowski posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z zakresu zarządzania finansami i zarządzania ogólnego, zdobyte zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i polskich firmach. Rozpoczął karierę w firmie LG wraz z wejściem firmy na rynek polski, uczestnicząc w tworzeniu pierwszych struktur firmy i pierwszych zakładów produkcyjnych. Następnie kontynuował pracę w dziale Management Consulting Deloitte & Touche. Pracował w projektach związanych z wdrażaniem zintegrowanych systemów zarządzania IT, głównie w sferze finansów oraz w restrukturyzacjach i doradztwie organizacyjnym. Przez kilkanaście lat odpowiadał, początkowo za finanse jako dyrektor finansowy, a następnie za całość zarządzania spółką jako Prezes Zarządu japońskiego koncernu JVCKENWOOD w Polsce oraz w regionie. Pełnił również funkcje zarządcze w strukturach europejskich i światowych koncernu. Grzegorz Słomkowski przez 8 lat był Przewodniczącym Rady Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego - ZIPSEE CYFROWA POLSKA - branżowej organizacji pracodawców o charakterze non-profit zrzeszającej największe firmy z branży RTV i IT działające w Polsce. Przez cztery lata był Prezesem Zarządu firmy dystrybuującej wysokotechnologiczne folie przemysłowe Clearplex amerykańskiego koncernu MADICO. Certyfikowany doradca zarządzania zmianą i strategią spółek, doradca startupów technologicznych. Uczestniczył w budowaniu firm startupów z zakresu telematyki i ubezpieczeń. Grzegorz Słomkowski jest absolwentem: Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej / London Business School / HEC Paris / NHH Bergen, Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, MBA University of Illinois, Akademii Psychologii Przywództwa Politechniki Warszawskiej.

Ryszard Hordyński

Ryszard Hordyński

Dyrektor ds. strategii i komunikacji, Huawei Polska

Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego zdobytego zarówno w pracy projektowej jak i zarządczej w dużych strukturach. Pracował zarówno dla firm konsultingowych, telekomunikacyjnych i informatycznych jak i w administracji rządowej i dla Spółek Skarbu Państwa. Od lutego 2019 dołączył do Huawei Polska gdzie pełni rolę Dyrektora ds. Strategii i Komunikacji. Wcześniej pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego w PFRN, członka zarządu Aplikacji Krytycznych oraz pełnomocnika Ministra Rozwoju i Finansów ds. Informatyzacji. Przez 7 lat pracował w firmie A.T. Kearney, w której realizował szereg projektów w branży telekomunikacyjnej, infrastrukturalnej oraz medialnej. Przez 7 lat pełnił rolę Dyrektora Strategii Techniki oraz Dyrektora Strategii i Architektury systemów informatycznych w Orange Polska. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału FtiMS na kierunku informatyka stosowana.

Nancy Giordano

Nancy Giordano

Jedna z najlepszych futurystek na świecie, gościnny wykładowca na Singularity University i kurator TEDx w Austin

Strateg futurystyczny i korporacyjny, gościnny wykładowca na Singularity University a od 10 lat kurator TEDx w Austin w Teksasie (pierwsza licencja na świecie). Uznana za jedną z najlepszych futurystek na świecie, spędziła swoją karierę na budowaniu, kształtowaniu i rozwijaniu portfolio dużych światowych marek o łącznej wartości 50 miliardów dolarów. Jej wykłady pomagają firmom zrozumieć przenikanie się technologii, biznesu i społeczeństwa, dzięki czemu mogą ulepszyć strategię zarządzania w przyszłości. Dzięki karierze w trzech czołowych globalnych agencjach reklamowych i założeniu własnej firmy zajmującej się inspiracją strategiczną Play Big Inc., ma bogatą historię doradztwa i uczenia się w jednych z najlepszych firm na świecie, w tym: Nestle, Brinker International, The Coca Cola Company, Sprint and Acumen.

Nancy Giordano

Nancy Giordano

Jedna z najlepszych futurystek na świecie, gościnny wykładowca na Singularity University i kurator TEDx w Austin

Strateg futurystyczny i korporacyjny, gościnny wykładowca na Singularity University a od 10 lat kurator TEDx w Austin w Teksasie (pierwsza licencja na świecie). Uznana za jedną z najlepszych futurystek na świecie, spędziła swoją karierę na budowaniu, kształtowaniu i rozwijaniu portfolio dużych światowych marek o łącznej wartości 50 miliardów dolarów. Jej wykłady pomagają firmom zrozumieć przenikanie się technologii, biznesu i społeczeństwa, dzięki czemu mogą ulepszyć strategię zarządzania w przyszłości. Dzięki karierze w trzech czołowych globalnych agencjach reklamowych i założeniu własnej firmy zajmującej się inspiracją strategiczną Play Big Inc., ma bogatą historię doradztwa i uczenia się w jednych z najlepszych firm na świecie, w tym: Nestle, Brinker International, The Coca Cola Company, Sprint and Acumen.

Nancy Giordano

Nancy Giordano

Jedna z najlepszych futurystek na świecie, gościnny wykładowca na Singularity University i kurator TEDx w Austin

Strateg futurystyczny i korporacyjny, gościnny wykładowca na Singularity University a od 10 lat kurator TEDx w Austin w Teksasie (pierwsza licencja na świecie). Uznana za jedną z najlepszych futurystek na świecie, spędziła swoją karierę na budowaniu, kształtowaniu i rozwijaniu portfolio dużych światowych marek o łącznej wartości 50 miliardów dolarów. Jej wykłady pomagają firmom zrozumieć przenikanie się technologii, biznesu i społeczeństwa, dzięki czemu mogą ulepszyć strategię zarządzania w przyszłości. Dzięki karierze w trzech czołowych globalnych agencjach reklamowych i założeniu własnej firmy zajmującej się inspiracją strategiczną Play Big Inc., ma bogatą historię doradztwa i uczenia się w jednych z najlepszych firm na świecie, w tym: Nestle, Brinker International, The Coca Cola Company, Sprint and Acumen.

Nancy Giordano

Nancy Giordano

Jedna z najlepszych futurystek na świecie, gościnny wykładowca na Singularity University i kurator TEDx w Austin

Strateg futurystyczny i korporacyjny, gościnny wykładowca na Singularity University a od 10 lat kurator TEDx w Austin w Teksasie (pierwsza licencja na świecie). Uznana za jedną z najlepszych futurystek na świecie, spędziła swoją karierę na budowaniu, kształtowaniu i rozwijaniu portfolio dużych światowych marek o łącznej wartości 50 miliardów dolarów. Jej wykłady pomagają firmom zrozumieć przenikanie się technologii, biznesu i społeczeństwa, dzięki czemu mogą ulepszyć strategię zarządzania w przyszłości. Dzięki karierze w trzech czołowych globalnych agencjach reklamowych i założeniu własnej firmy zajmującej się inspiracją strategiczną Play Big Inc., ma bogatą historię doradztwa i uczenia się w jednych z najlepszych firm na świecie, w tym: Nestle, Brinker International, The Coca Cola Company, Sprint and Acumen.

Peter Cochrane

Peter Cochrane

Profesor University College London, guru doradztwa technologiczno – biznesowego dla rządów i organizacji na całym świecie

Profesor uniwersytecki i szanowany na całym świecie guru doradztwa technologiczno – biznesowego dla rządów i organizacji. Od ponad 40 lat zawodowo zajmuje się nauką, technologią i inżynierią, a jego głównym celem jest rozwiązywanie problemów i tworzenie bogactwa poprzez zastosowanie nowych technologii i rozwiązań biznesowych. W karierze zawodowej zarządzał zespołami do 2500 osób o budżecie przekraczającym 1 miliard funtów jako CTO, CEO i dyrektor w firmach w Wielkiej Brytanii i USA, m.in. jako CTO w British Telecom. Znany z nieszablonowego myślenia konsultant, autor blogów, artykułów i książek na temat technologii, biznesu i zarządzania szybkimi zmianami. W swojej karierze zajmował się także światłowodami, sieciami stacjonarnymi i mobilnymi, sztucznym życiem i opieką zdrowotną, a także e-commerce i modelowaniem biznesowym. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE) oraz IEEE Millennium Medal.

Grzegorz Kaczorowski

Grzegorz Kaczorowski

Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego, Urząd M. St. Warszawy

Juliusz Tetzlaff

Juliusz Tetzlaff

Dyrektor Departamentu Mieszkalnictwa, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Łukasz Wypych

Łukasz Wypych

Menedżer ds. Inwestycji, GULERMAK Agir Sanayi Insaat ve Taahhut A.S. Oddział w Polsce

Łukasz Wypych jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Zarządzanie i Marketing. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze transportu, nabyte podczas pracy w renomowanych firmach doradczych. Autor i współautor około 100 biznesplanów i studiów wykonalności projektów inwestycyjnych. Z Gülermak związany od 2017 r., odpowiedzialny m.in. za szeroko rozumiany business development w obszarze PPP na rynkach międzynarodowych oraz reprezentowanie firmy w procesach dialogu technicznego i konkurencyjnego w postępowaniach PPP.

Leszek Hołda

Leszek Hołda

Członek Zarządu,
PKP Energetyka SA

Cezary Saganowski

Cezary Saganowski

Prezes Zarządu,
Egis Poland

Radosław Łoś

Radosław Łoś

Koordynator Projektów, APA Group

Rafał Zgorzelski

Rafał Zgorzelski

Członek Zarządu, Polskie Koleje Państwowe SA

Menedżer z kilkunastoletnim stażem pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w przedsiębiorstwach z branży logistycznej, energetycznej i zbrojeniowej. Zasiadał w organach zarządczych oraz nadzorczych spółek kapitałowych. W przeszłości prowadził również własną firmę doradztwa biznesowego. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie historii – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich i Podyplomowych Studiów Zarządzania Sprzedażą w Praktyce w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Posiada także tytuł Executive MBA. Od 14 sierpnia 2020 r. Członek Zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A. Bezpośrednio przed objęciem tej funkcji pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie odpowiadał za nadzór nad spółkami sektora kolejowego oraz przedsiębiorstwami komunikacji samochodowej. Zasiadał także w Radzie Nadzorczej Polskich Kolei Państwowych S.A. Promotor idei patriotyzmu ekonomicznego.

Dr hab. Roman Szwed

sunse pit lore kome.

Dr hab. Roman Szwed

Przewodniczący Rady Nadzorczej Atende SA

Absolwent Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, na którym obronił doktorat i habilitował się. Ma na swoim koncie znaczący dorobek naukowy, w tym kilkadziesiąt publikacji z zakresu fizyki jądrowej wysokich energii. Jest laureatem wielu nagród rektorskich oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Kierował Ośrodkiem Komputerowym Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i grantem, w ramach którego Polska została podłączona do Internetu. W latach 1991-2012 pracował w ATM, w tym od 1993 do 2012 r. na stanowisku Prezesa. Po wydzieleniu z ATM spółki ATM Systemy Informatyczne (obecnie Atende) objął funkcję Prezesa Zarządu w nowopowstałej firmie. W czasie swej kariery zawodowej Roman Szwed został nagrodzony licznymi wyróżnieniami i nagrodami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Jest członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii oraz członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności.

Katarzyna Byczkowska

Katarzyna Byczkowska

Prezes Zarządu, BASF Polska

Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej (Magister inżynierii chemicznej) oraz studia MBA na Uniwersytecie w Calgary. Przez 10 lat pracowała dla Dow Chemical na różnych stanowiskach w Warszawie i Londynie, a karierę w BASF rozpoczęła w 2005 roku jako Kierownik Sprzedaży na Europę Północną, w Wielkiej Brytanii. Następnie pełniła funkcje komercyjne w Ludwigshafen, w Niemczech (2006-2007) oraz w Warszawie, gdzie objęła stanowisko Dyrektora Handlowego EUC i Rosji (2008-2012). W latach 2013-2017 została oddelegowana do Barcelony, gdzie pełniła rolę Vice President, Sales & Regional Market Development Iberia. Lata 2017-18 spędziła we Wiedniu jako Head of Controlling and Projects na Europę Centralną. Po powrocie do Polski w maju 2018 roku Katarzyna Byczkowska objęła stanowisko Dyrektor Zarządzającej BASF Polska, spółki, która jest wśród największych krajowych oddziałów koncernu BASF w Europie. Obecnie BASF Polska to ponad 870 pracowników i blisko 860 milionów EURO obrotu (2019).

Wojciech Hann

Wojciech Hann

Prezes Zarządu,
Bank Ochrony Środowiska SA

Wojciech Hann koordynuje działalność banku oraz nadzoruje obszar zarządczy. Absolwent studiów fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA (finanse) na University of Rochester (USA). Ma 25-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu przedsiębiorstw. Doradzał przy pięćdziesięciu transakcjach w sektorze energetycznym, bankowym, maszynowym, budowlanym i innych, w Polsce i zagranicą. W latach 2016 - 2019 był członkiem Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, nadzorującym Obszar Sprzedaży i Produktów. W 2016 roku był dyrektorem zarządzającym departamentu rynków kapitałowych Ipopema Securities. Wcześniej, jako Partner w Deloitte, był odpowiedzialny za tworzenie i realizację projektów doradztwa w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowej w sektorze energetycznym. Pracował w UniCredit Markets & Investment Banking / CA IB , gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora departamentu Energy&Utilities.

Prof. dr hab. Roman Niżnikowski

Prof. dr hab. Roman Niżnikowski

Członek Państwowej Rady Ochrony Środowiska, Katedra Hodowli Zwierząt, Instytut Nauk o Zwierzętach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Nauki rolnicze, zootechnika i rybactwo, ochrona i pielęgnacja środowiska (w tym krajobrazu), systemy chowu, genetyczne i środowiskowe uwarunkowania produkcji zwierzęcej. Studia ukończył w 1977 roku w SGGW. Stopień doktora r. 1981, dr hab. w r. 1989, tytuł profesora w r. 1996. Był promotorem w 13 przewodach doktorskich, 93 magisterskich. Od 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej NFOŚiGW (od 20.11.2015 do 24.02.2020 jej przewodniczący). W latach 2017-2018 był członkiem Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Lublinie. Od 2017 r. jest przewodniczącym Rady Naukowej IOŚ – PIB, członkiem Rady Naukowej IZ – PIB oraz Rady Naukowej IUNG – PIB. Od 2021 r. jest członkiem PROŚ . Kierował 24 projektami. Jest autorem 604 publikacji. Posiada odznaczenia państwowe, resortowe oraz statuetki okolicznościowe.

Dr Jacek Pawlak

Dr Jacek Pawlak

Prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe

Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych – lata 1982-1987) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (studia doktoranckie na kierunku „Instytucje Finansowe i Strategie Gospodarcze Firm” – lata 2003-2006) . Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskany na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego (2012). Rozprawa doktorska: „Fuzje i przejęcia jako strategia alternatywna dla rozwoju organicznego przedsiębiorstw – badania długookresowych efektów ekonomicznych na przykładzie sektora motoryzacyjnego”. Jacek Pawlak, po 5 latach spędzonych w Toyota Motor Europe na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Projektów Strategicznych Toyoty w Europie, w 2012 roku został pierwszym w historii Polakiem zarządzającym polskim oddziałem koncernu.

Wojciech Rosa

Wojciech Rosa

Członek Zarządu, Polpharma

Ukończył studia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia MBA prowadzone przez GFKM z Erasmus University Rotterdam. Swoja karierę rozpoczął od pracy naukowej specjalizując się w matematyce finansowej oraz strategiach inwestycji kapitałowych. W roku 2003 rozpoczął pracę w Grupie Polpharma jako kontroler finansowy Jednostki Biznesowej Chemia w Starogardzie Gdańskim. W kolejnych latach pełnił kluczową dla obszaru krajowych i międzynarodowych operacji przemysłowych rolę jako Dyrektor Kontrolingu Operacyjnego. W roku 2017 objął stanowisko Dyrektora Finansów Korporacyjnych i odpowiada za finanse Grupy Polpharma w Polsce.

Jędrzej Kowalczyk

Jędrzej Kowalczyk

Prezes Zarządu, Fanuc Polska

Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Gdańskiej. Z polskim oddziałem FANUC związany od stycznia 2009 roku. Początkowo zatrudniony jako inżynier serwisu robotów, w 2010 r. awansował na szefa serwisu robotów, by w 2012 r. stać się doradcą klientów w zakresie robotyzacji produkcji. Szeroka wiedza, pasja i zaangażowanie w pracę przyczyniły się do szybkiego awansu na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za koordynowanie sprzedaży wszystkich produktów spółki na rynku krajowym, a w kwietniu 2015r. zaowocowały nominacją na stanowisko prezesa zarządu spółki FANUC Polska. Za główny cel swoich działań uważa aktywne wspieranie polskich producentów w poprawie konkurencyjności rynkowej poprzez zapewnianie im niezawodnych technologii produkcyjnych wraz ze wsparciem polskich inżynierów.

Marcin Petrykowski

Marcin Petrykowski

Prezes Zarządu, Atende SA

Marcin Petrykowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, w trakcie którego kierował i zarządzał strategicznym rozwojem oraz działalnością operacyjną globalnych instytucji rynku kapitałowego oraz finansowego. Od maja 2021 w niewykonawczej roli Regionalnego Starszego Doradcy doradza europejskiemu funduszowi inwestycyjnemu z obszaru infrastruktury Vauban Infrastructure Partners, w zakresie Europy Środowej i Wschodniej. W latach 2014 – 2021 był zatrudniony w S&P Global Ratings Europe Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce, gdzie jako Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Oddziału odpowiadał za działalność komercyjną firmy w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka, w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Polsce. Równolegle, w latach 2016-2019, pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącego Komitetu Audytu w spółce MCI Capital S.A., notowanym na GPW funduszu private equity. Wcześniej, w latach 2007-2014, pracował w firmie J.P. Morgan Europe Limited z siedzibą w Londynie oraz w J.P. Morgan Europe Limited Oddział w Polsce Sp. z o.o. gdzie jako Dyrektor Wykonawczy oraz Wice Dyrektor Oddziału w Polsce, zarządzał obszarem globalnych usług rynku kapitałowego dla instytucji finansowych w regionie Europa Środkowa i Wschodnia, Rosja, kraje WNP oraz Izrael, równolegle współzarządzając oddziałem firmy w Polsce. Karierę zawodową rozpoczął w roku 2002, pozostając do roku 2007 zatrudnionym przez Citibank Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A., gdzie po ukończeniu programu ‘Management Associate’ obsługiwał globalnych klientów Citibank z siedzibą w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej w zakresie usług bankowości korporacyjnej. Marcin Petrykowski jest członkiem Rady Nadzorczej spółki STARTUPBASIS POLSKA sp. z o.o., członkiem Rady Fundacji im. Lesława A. Pagi, wykładowcą akademickim studiów podyplomowych z obszaru Fintech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oraz do końca czerwca 2021 członkiem Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham). Wykształcenie oraz tytuł magistra zdobył w 2002 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Równolegle, w trakcie kariery zawodowej, odbył szereg kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych w Polsce oraz za granicą.

Michał Skorupa

Michał Skorupa

Prezes Zarządu, E.ON Foton Sp. Z o.o., Grupa E.ON Polska S.A.

Michał Skorupa posiada ponad osiemnastoletnie doświadczenie w sprzedaży, tworzeniu i wdrażaniu strategii oraz procesów korporacyjnych, a także w budowaniu zespołów w różnych obszarach Spółki. Od dziesięciu lat związany zawodowo z energetyką, a od ponad sześciu z fotowoltaiką oraz energią odnawialną na poziomie krajowym, jak i zagranicznym. Jako ekspert tej branży bierze czynny udział w opiniowaniu aktów prawnych oraz ustaw dedykowanych energetyce. Od lipca 2019 zarządza firmą E.ON Foton Sp. z o.o. a z Grupą E.ON Polska (wcześniej innogy Polska S.A.), jest związany od 2011 roku, gdzie między innymi pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej. Z powodzeniem rozwija biznes w obszarze strategii, sprzedaży oraz operacji dzięki czemu Spółka E.ON Foton znajduje się w czołówce firm w Polsce w sektorze OZE. Dzięki doświadczeniu oraz sukcesom zawodowym zasługuje na miano lidera i stratega. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, gdzie w 2017 roku zdobył tytuł Master of Business Administration (MBA).

dr inż. Wojciech Kamieniecki

dr inż. Wojciech Kamieniecki

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej (Multimedia Polska S.A., Nordisk Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A.) i fotowoltaicznej (Mielec PV S.A.). Ekspert w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili. Współtwórca Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i uzyskania statusu Państwowego Instytutu Badawczego przez NASK. Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw. W listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Finansów. Od 30 lipca 2019 r. Dyrektor NCBR.

Roman Kantorski

Roman Kantorski

Prezes Polskiej Izby Motoryzacji

Urodził się w Warszawie w 1947 r. Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W latach 1971-81 pracownik Instytutu Pojazdów PW, gdzie zajmował się m.in. badaniami samochodów we współpracy z najwybitniejszymi twórcami polskiej motoryzacji (prof. L. Jaśkiewicz, doc. K. Pionnier). Od 1983 r. prowadzi w Warszawie Autoryzowaną Stację Obsługi Fiat - jeden z pierwszych prywatnych autoryzowanych serwisów Fiata w Polsce. Od 1989 r. jest członkiem Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie. Członek Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej. Od 1994 roku członek Rady Polskiej Izby Motoryzacji, a od roku 2001 był jej wiceprzewodniczącym. Prezesem PIM jest od kwietnia 2003 r.

Jarosław Michalak

Jarosław Michalak

Group Development Partner, Michelin

Piotr Maciak

Piotr Maciak

Prezes Zarządu, Nordkalk

Absolwent wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej Doświadczenie zawodowe: Od 1991 roku pracuje na stanowiskach kierowniczych w obszarze sprzedaży i zarządzania w dużych międzynarodowych organizacjach w segmencie B2B i B2C (Henkel, General Electric, Miele, Lafarge, Ursa). W Nordkalk pracuje od 10 lat, w tym od 9 lat zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Nordkalk Sp. o.o. Od 2016 roku pełni obowiązki Dyrektora Handlowego w Regionie Centralnej Europy (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Słowacja). Osiągnięcia zawodowe: Zmiana modelu organizacyjnego oraz sprzedażowego w Nordkalk. Odpowiedzialny za projekt wapna granulowanego (nazwa handlowa Nordkalk AtriGran) prowadzony z sukcesem od 2009 r. Od kilku lat koncentruje się na rozwoju sprzedaży i inwestycjach na Ukrainie, głównie w obszarze produktów dla rolnictwa.

Michał Brzozowski

Michał Brzozowski

Dyrektor Zarządzający / Członek Zarządu, Metroplan Polska

Posiada szerokie doświadczenie w realizacji dużych, międzynarodowych projektów przemysłowych, zwłaszcza w zakresie rozwoju nowych lokalizacji, consultingu logistycznego, planowania i projektowania nowej infrastruktury produkcyjno-logistycznej, optymalizacji kosztów oraz kompleksowego zarządzania projektem. Zainteresowany wdrażaniem nowych strategii zarządzania i struktur organizacyjnych, a także negocjacjami i radzeniem sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami, w których znalezienie nowych rozwiązań wymaga opracowania innowacyjnych sposobów podejścia i procedur. Zarządzał wieloma dużymi projektami na trzech kontynentach - w Europie, Ameryce i Azji, spotykając się z ogromnym zadowoleniem klientów. Odpowiada również za kierowanie zespołem architektów, inżynierów i konsultantów budownictwa oraz logistyki w polskim oddziale Metroplan Group w dwóch biurach, we Wrocławiu i w Warszawie. Absolwent Logistyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.

Marcin Ujejski

Marcin Ujejski

Prezes Zarządu, Blue Timber

Wiesław Hałucha

Wiesław Hałucha

Prezes Zarządu Alventa SA

Absolwent Wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Grupą Kapitałową na SGH w Warszawie oraz studiów MBA na Uniwersytecie Minnesota. Od 2003 roku związany zawodowo z „Alventa” S.A. Twórca Grupy Kapitałowej „Alventa Invest”. Radca w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Jakub Borkowski

Jakub Borkowski

Business Development Director and 5G Wireless Solution Architect for CEE&Nordic Region, Huawei

Napędza rozwój biznesu produktów radiowych w regionie CEE&Nordic. Po ukończeniu studiów i obronie doktoratu w Finlandii, Jakub pracował przy projektach planowania i budowy sieci komórkowych ponad 10 lat w wielu krajach. Następnie, wspólnie z Huawei, pracował przez kilka lat przy zarzadzaniu dużych projektów outsourcingowych typu managed service i transformacji operatora wirtualnego Virgin Media w Wielkiej Brytanii. Aktualnie, wspólnie ze swoim zespołem wspiera operatorów w modernizacji sieci komórkowych oraz ostatnio – we wdrożeniach i startach sieci 5G.

Zsolt Fekete

Zsolt Fekete

Prezes Zarządu, Algotech Polska

Michał Góźdź

Michał Góźdź

Członek Zarządu ITEO Voice Solution, Ekspert ds. Technologii Głosowych

Odpowiedzialny za rozwój produktów głosowych w iteo, w tym autorskiego bota głosowego - Hellobota.Przez 14 lat zarządzał procesami sprzedaży i obsługi w UPC Polska, potem tworzył strategię Omnichannel i wybierał narzędzia do jej realizacji dla Tauron Polska Energia.

Piotr Sekulski

Piotr Sekulski

Product and Technology Director | Consumer Segment Director, Allegro

Tomasz Uflewski

Tomasz Uflewski

Enterprise Business Manager, Europe East - HMD Global

Od ponad 20 lat związany z branżą Telco, ICT, IT Przez wiele lat zarządzał w Orange Polska sprzedażą B2B do największych klientów korporacyjnych. Był zaangażowany w tworzenie nowych produktów i usług. Uczestniczył w procesach transformacji grupy oraz tworzeniu nowych struktur sprzedażowych. Brał aktywny udział w tworzeniu i wprowadzeniu na rynek spółki Integrated Solutions – dziś jednego z największych integratorów w Polsce Współpracował z firmami z branży CyberSecurity, doradzając klientom w obszarze bezpieczeństwa i przetwarzania danych oraz budowania bezpiecznego środowiska pracy i wymiany informacji. Aktualnie związany z firmą HMD Global, która odpowiada za produkcje i sprzedaż telefonów NOKIA oraz wprowadza własne rozwiązania z zakresu Enterprise Mobility Managment (EMM) oraz IoT Connectivity oferując klientom korporacyjnym pełne i bezpieczne środowisko pracy zdalnej.

Krzysztof Szubert

Krzysztof Szubert

Prezes Zarządu NCBR Investment Fund ASI S.A., Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021

Jarosław Tkaczyk

Jarosław Tkaczyk

General Manager i CFO Mindento

Michał Grzegorzewski

Michał Grzegorzewski

Head of Solution Architects and Services Delivery, Fujitsu Polska

Ewa Mochocka

Ewa Mochocka

Associate Partner, EY-Parthenon

Ewa świadczy usługi z zakresu pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji. Posiada blisko 20- letnie doświadczenie w zakresie doradztwa finansowego w szczególności w obszarze pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw. W swojej karierze Ewa doradzała przy wielu procesach pozyskiwania finansowania, w tym transakcjach finansowania projektów typu greenfield i brownfield, a także procesach restrukturyzacji, obsługując klientów z różnych branż, takich jak w szczególności energetyka (w tym projekty związane z energetyką odnawialną), infrastruktura, produkcja, handel detaliczny, dystrybucja czy usługi finansowe. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada certyfikaty ACCA i PMP.

Paweł Strączyński

Paweł Strączyński

Wiceprezes Zarządu, Pekao SA

Paweł Strączyński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydziału Gospodarki Narodowej, kierunku: finanse i bankowość oraz Master of Business Administration – Executive MBA o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem. Posiada bogate doświadczenie menedżerskie. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Tauron Polska Energia S.A. oraz był Członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Wcześniej był Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Pracował także w zarządach m.in.: Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., ZOWER Sp. z o.o., PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A., Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Jastrzębiu-Zdroju i Polskiej Grupy Biogazowej S.A.

Jacek Kubas

Jacek Kubas

Zastępca Dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju

Michał Popiołek

Michał Popiołek

Prezes Zarządu, mInvestment Banking

Absolwent finansów i bankowości w SGH oraz IESE Business School w Barcelonie. Od 25 lat jest związany z obszarem bankowości inwestycyjnej ( Bank Handlowy i Polski Bank Inwestycyjny). Z mBankiem związany od 22 lat , gdzie od 2008 pełnił funkcje Dyrektora Departamentu Finasowania Strukturalnego i Mezzanine. Ponadto, członek Rady Nadzorczej mBanku Hipotecznego oraz Prezes mInvestment Banking S.A. Od 2017 zarządza pionem Bankowości Globalnej i Inwestycyjnej

Łukasz Pobudejski

Łukasz Pobudejski

Dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego, BNP Paribas Bank Polska

Andrzej Stosio

Andrzej Stosio

Partner, Współkierujący Departamentem Bankowości i Finansów, Kancelaria Clifford Chance

Andrzej Stosio jest adwokatem. Specjalizuje się w bankowości i rynkach kapitałowych, z perspektywy transakcyjnej i regulacyjnej. Doradzał licznym instytucjom finansowym i korporacjom w zakresie różnych rodzajów finansowania, w tym w związku z finansowaniami z elementami ESG. Doradzał również w związku ze skomplikowanymi restrukturyzacjami zadłużenia, emisjami obligacji, produktami rynków finansowych, systemami clearingowymi i rozliczeniowymi, zabezpieczeniami, zarządzaniem ryzykiem kredytowym oraz liniami gwarancyjnymi. Według niezależnych międzynarodowych rankingów kancelarii prawnych, w tym Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500 EMEA oraz IFLR1000, Andrzej należy do grona wiodących prawników w sektorze bankowości i finansów, dłużnych rynków kapitałowych oraz restrukturyzacji i upadłości w Polsce.

Dr hab. Mikołaj Pindelski

Dr hab. Mikołaj Pindelski

Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie

Tomasz Gontarz

Tomasz Gontarz

Członek Zarządu PKP Intercity S.A., Doradca społeczny Prezesa Rady Ministrów ds. transportu i infrastruktury

Pełnił stanowisko kierownicze w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie był odpowiedzialny za projekty kolejowe, m.in. za Program Kolej+ oraz Program Przystankowy. Wcześniej m.in. pracował jako prawnik w PKO Banku Polskim S.A. Od 2018 roku społeczny Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego ds. rozwoju infrastruktury kolejowej. Od marca 2021 roku społeczny Doradca Prezesa Rady Ministrów ds. infrastruktury i transportu. Od września 2020 roku w PKP Intercity pełni funkcję Członka Zarządu ds. strategii i rozwoju.

Monika Morawiecka

Monika Morawiecka

Prezes Zarządu, PGE Baltica

Od 2006 roku związana z PGE. W lutym 2019 roku została Prezesem Zarządu PGE Baltica, spółki z Grupy Kapitałowej PGE koordynującej budowę pierwszych morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Od 2010 roku, pełniąc funkcję dyrektora Departamentu Strategii, odpowiadała za strategię całej Grupy Kapitałowej, była odpowiedzialna za analizy otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego PGE oraz proponowanie długoterminowych planów rozwoju Grupy zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej, jak i OZE. W latach 2013-2018 była także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, wiodącej organizacji sektora energetycznego w Polsce. Wcześniej pracowała m.in. w firmach doradczych, realizując różnorodne projekty w sektorze elektroenergetycznym, gazowym i ciepłowniczym. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, a także posiadaczką międzynarodowego dyplomu Master of International Management, przyznawanego przez europejskie stowarzyszenie szkół ekonomicznych CEMS.

Paweł Nowak

Paweł Nowak

Dyrektor Generalny, Goodvalley

Marek Łuczak

Marek Łuczak

Prezes Zarządu, Syngenta Polska

Tomasz Piszczatowski

Tomasz Piszczatowski

Manager Segmentu Rolnictwo, Lafarge Polska

Tomasz Piszczatowski , Kierownik Segmentu Rolnictwo, związany z Lafarge od 2008. Poprzednio pełnił funkcję Kierownika ds. Kluczowych Klientów oraz Specjalisty ds. Sprzedaży Produktów Agrarnych w Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. Obecnie zarządza również segmentem nawozów w Polcalc – czołowego producenta nawozów wapniowych należącego do Lafarge w Polsce. Ukończył studia z zakresu ochrony środowisku na Politechnice w Białymstoku.

Halina Szymańska

Halina Szymańska

Prezes Zarządu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Łukasz Dominiak

Łukasz Dominiak

Dyrektor ds. Public i Government Relations

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Dyrektor ds. Public i Government Relations w Smithfield Polska, z którym związany jest od 2019 roku. Do jego głównych zadań należy reprezentacja firmy na szczeblu centralnym i lokalnym, działania w zakresie public affairs oraz media relations. Jest odpowiedzialny za kooperację z administracją krajową oraz koordynację współpracy międzynarodowej, w tym aktywną współpracę z Komisją Europejską oraz unijnymi organizacjami branżowymi sektora mięsnego UECBV, AVEC i CLITRAVI. W organizacji kieruje również zespołem ds. Zrównoważonego Rozwoju, którego założenia oparte są o cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Jest aktywnym członkiem zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, w której do 2019 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego, odpowiedzialnego za rozwój polskiej branży drobiarskiej, w kraju i zagranicą. Do jego zadań należało m.in. pozyskiwanie nowych rynków, realizacja projektów promocyjnych oraz współpraca międzynarodowa, w tym kooperacja z IPC (Internationl Poultry Council) czy podmiotami unijnymi. Wcześniej związany ze Związkiem Polskie Mięso, gdzie pełnił rolę Dyrektora Biura Zarządu i Specjalisty ds. Rynku i Stosunków Międzynarodowych. Doświadczenie zdobywał także w firmie brokerskiej REFCO na giełdzie towarowej Chicago Mercantile Exchange w USA.

Jakub Olipra

Jakub Olipra

Ekonomista w Credit Agricole Bank Polska

Absolwent ekonomii w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Od 2015 r. ekonomista w Departamencie Analiz Makroekonomicznych banku Credit Agricole, gdzie odpowiada za analizy dotyczące sektora rolno-spożywczego. W 2016 r. został wyróżniony w konkursie Narodowego Banku Polskiego na najlepsze propozycje reform polskiej gospodarki za pracę pt. „Uwolnić potencjał polskiej wsi”. Laureat czołowych miejsc w konkursie Rzeczpospolitej na najcelniejsze prognozy cen surowców rolnych.

Władysław Grochowski

Władysław Grochowski

Prezes i współwłaściciel, Arche SA

Absolwent szkoły filmowej , urodzony optymista kochający ludzi i świat. Tworzy polską sieć ( kolekcję) hoteli, głównie w obiektach zabytkowych. Na każdy jest inny pomysł. Łączenie elementów starych z nowoczesnymi powoduje, że powstaje nowa wartość, nowe życie obiektu, a gość otrzymuje pozytywne emocje. Stara się aby to co robi miało sens, a praca sprawiała mu przyjemność. Podejmuje się trudnych projektów, co daje wiele siły , ale uczy również pokory. Mówi, że we wszystkim ma dużo szczęścia. W życiu, w firmie, w relacjach pomaga mu zaufanie. Pracownicy i klienci firmy obdarzają go zaufaniem, a on stara się nikogo nie zawieść. Uważa, że wszyscy ludzie są uczciwi, tak ich odbiera i oni tacy są. Przewodnim jego hasłem, które wprowadził również do firmy „Arche” jest: łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim, zmieniamy siebie. Z żoną Leną założyli Fundację Leny Grochowskiej, która zapewnia mieszkania i pracę dla repatriantów z Kazachstanu. Fundacja organizuje również konkursy sztuki nieprofesjonalnej „szukamy Nikifora”, plenery i wystawy malarstwa, kolonie dla dzieci z Ukrainy, oraz pracę dla osób niepełnosprawnych w pracowniach ceramicznej i krawieckiej.

Monika Michalska

Monika Michalska

Commercial Manager, Geocycle Polska

Monika Michalska od 8 lat w strukturach Lafarge w Polsce, specjalizuje się w paliwach alternatywnych i tematyce odpadowej. W Geocycle odpowiada za zakup paliw alternatywnych oraz odpadów dla Cementowni Małogoszcz i Cementowni Kujawy. Jest absolwentką Inżynierii Środowiska na AGH w Krakowie i studiów podyplomowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zdobywała m.in. w Ministerstwie Środowiska w dep. Gospodarki odpadami, gdzie poznała specyfikę branży od strony regulacyjnej i administracyjnej. W social mediach znana jako Pani od odpadów, gdzie prowadzi działalność edukacyjną nt. segregacji odpadów i racjonalnego podejścia do ekologii.

Jakub Tyczkowski

Jakub Tyczkowski

Prezes Zarządu, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA

Mgr inż. MBA. Uczestniczył w rozpoczęciu działalności grupy Tractebel w Polsce w sektorze gospodarki odpadami. Był odpowiedzialny m.in. za rozwój nowych projektów i w ramach grupy został powołany na stanowisko Członka Zarządu firmy Recykling Centrum System gdzie był zaangażowany w tworzenie struktur zbiórki i relacji handlowych z przetwarzającymi odpady surowcowe. Zajmował stanowisko Dyrektora Handlowego w SUWO – pierwszej w Polsce firmie przetwarzającej na skalę przemysłową odpadów niebezpiecznych na paliwa alternatywne dla cementowni. Tworzył od podstaw struktury handlowe w tej firmie. Od 2001 roku związany z Rekopol Organizacja Odzysku. W 2014 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. Rekopol bierze udział w rozmowach dot. modelu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, a w tym patrzy na zagadnienia opakowań z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju gospodarki jaki i celów środowiskowych mając na względzie Eko-Projektowanie jako jedną z dróg do szukania równowagi pomiędzy tymi obszarami.

Michał Mikołajczyk

Michał Mikołajczyk

Prokurent, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA

prawnik, wolontariusz i pracownik Polskiego i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, studia podyplomowe w zakresie CSR na Akademii L. Koźmińskiego. Od 2004 roku związany z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Autor wielu projektów i akcji promujących segregację odpadów i świadome zakupy np. ogólnopolskiej kampanii „Dzień bez Śmiecenia”. Organizator przedsięwzięć z zakresu „zielonego CSR-u” prowadzonych wspólnie przez przedsiębiorców, samorząd, firmy gospodarki odpadami, organizacje pozarządowe. Od 2009 roku dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, od 2014 prokurent. Uczestnik prac nad Circural Economy Package prowadzonych przez BusinessEurope w Brukseli oraz nad koncepcją gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w Polsce. Prelegent i panelista licznych konferencji i seminariów dotyczących m.in. Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta i Agendy ONZ 2030.

Artur Michalski

Artur Michalski

Zastępca Prezesa Zarządu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Mgr inż. Artur Michalski jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej (1999). Ukończył specjalistyczne studia podyplomowe, m.in. Międzyuczelniane Podyplomowe Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW i SGH, Podyplomowe Studium Kompensacje Przyrodnicze Natura 2000 (SGGW), a także Studium Relacje Międzynarodowe i Dyplomacja oraz Podyplomowe Studium Polityka Ochrony Środowiska – Ekologia i zarządzanie. Jest autorem lub współautorem kilkunastu publikacji naukowych, a także działa społecznie w organizacjach ekologicznych, m.in. w Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Edyta Ziajowska

Edyta Ziajowska

Commercial Director, Edenred Polska

Grzegorz Brodziak

Grzegorz Brodziak

Dyrektor Zarządzający, Goodvalley

Andrzej Korpak

Andrzej Korpak

Prezes Zarządu Opel i PSA Manufacturing Poland, Grupa Stellanis

Paweł Stefański

Paweł Stefański

Prezes Zarządu, Balluff

Prof. dr hab. Wojciech Paprocki

Prof. dr hab. Wojciech Paprocki

Dyrektor Instytutu Infrastruktury, Transportu i Mobilności, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Michał Chodecki

Michał Chodecki

BTS Development Director, Panattoni Development Europe

Mariusz Samordak

Mariusz Samordak

Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Ekologii, Taksonomii i Analiz, Bank Ochrony Środowiska SA

Mariusz Samordak przez ostatnie 4 lata pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, a wcześniej przez 11 lat w doradztwie (Deloitte, PwC), głównie w sektorze energetycznym. Jest absolwentem studiów doktoranckich i magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studiów magisterskich Uniwersytetu im. Johanna Gutenberga w Moguncji oraz posiada tytuły CFA i ACCA IFRS Diploma. Ukończył szereg szkoleń z zakresu finansów i zarządzania.

Romuald Jaworski

Romuald Jaworski

Strategic Development Manager, Rohlig Suus Logistics

Beata Stelmach

Beata Stelmach

Doradca Zarządu, ABC Czepczyński

Odpowiedzialna za strategię rozwoju firmy z uwzględnieniem ESG oraz relacje z biznesem w skali międzynarodowej. Beata posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. W okresie transformacji, pracując w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zaangażowana była w budowę rynku kapitałowego i wprowadzanie nowoczesnych standardów giełdowych i inwestycyjnych. Zdobyte doświadczenie wykorzystała jako konsultant Banku Światowego na rzecz tworzenia regulacji giełdowych w Rosji i Ukrainie. Stała też na czele Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. W latach 2011-2013 pełniła funkcję podsekretarza stanu w MSZ odpowiadając za dyplomację ekonomiczną i promocję Polski w świecie. W biznesie związana była m.in. z przemysłem energetycznym, zbrojeniowym oraz sektorem nowoczesnych technologii. Stała na czele GE w regionie Polski i krajów bałtyckich, a w ostatnim czasie pełniła funkcję Prezesa PZL Świdnik – producenta śmigłowców, należącego do globalnego koncernu Leonardo. W branży finansowej od lat zasiada w radach nadzorczych, m.in. Banku BPH, HSBC Bank Polska, a obecnie Banku Millennium. Od lat angażuje się w inicjatywy mające na celu wsparcie i pomoc kobietom w rozwoju ich kariery zawodowej. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artur Kulczyński

Artur Kulczyński

Lider zespołu ds. Systemów Magazynowych, Rossmann

Marcin Malicki

Marcin Malicki

Logistics Consultant, Metroplan Polska

Tomasz Jajeśnica

Tomasz Jajeśnica

Kierownik Zakładu Produkcyjnego Akumulatorów Chłodu ICE-ON, MAR-BUD

Prof. Jacek Kijeński

Prof. Jacek Kijeński

Profesor Zwyczajny, Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii, Politechnika Warszawska

Wybitny specjalista w dziedzinie chemii i technologii chemicznej w zakresie kierunków i strategii rozwoju przemysłu chemicznego, katalizy, przemysłowej syntezy organicznej i recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej, profesor Instytutu Chemii Przemysłowej. Prezes SITPChem w latach 2002r. – 2018r., Wiceprzewodniczący i Członek Prezydium Komitetu Chemii PAN (2002 – 2018) , Ekspert NCN i NCBiR, Koordynator Polskiej Platformy Technologicznej Wodoru i Ogniw Paliwowych,  Ekspert Panelu Głównego Foresight Polska 2020. 250 publikacji, 55 patentów, kilkanaście projektów procesowych. Konsultant sektora wielkiej syntezy chemicznej. Przewodniczący Komitetu Biopaliw i Biokomponentów Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Maciej Iwaniuk

Maciej Iwaniuk

Associate Partner, EY

Od wielu lat związany z tematem Przemysłu 4.0 jako lider tego obszaru dla regionu EMEIA (Europa, Bliski Wschód, Indie i Afryka) w EY. Praktyk, posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zastosowania technologii w przemyśle, zdobyte podczas licznych projektów zrealizowanych dla międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał największym przedsiębiorstwom produkcyjnym w branży automotive, spożywczej oraz chemicznej. Członek globalnego zespołu Smart Factory pracującego nad koncepcjami i rozwiązaniami w obszarze Przemysłu 4.0 dla przedsiębiorstw.

Robert Jacek Moritz

Robert Jacek Moritz

Prezes Zarządu, ALTA SA

Robert Jacek Moritz: prezes giełdowej spółki ALTA (od 2005 r.), twórca Miasteczka Siewierz Jeziorna – nowej dzielnicy dla 10 000 mieszkańców budowanej od podstaw wedle zasad zrównoważonego rozwoju. Pionier nowego urbanizmu i stosowania metody charette w Polsce. W swoich działaniach kieruje się zawsze analizą wpływu podejmowanych przedsięwzięć biznesowych na społeczeństwo i środowisko. Pomysłodawca „Eksperymentu Jawność”, czyli prowadzenia jednego ze swoich projektów inwestycyjnych przy zachowaniu zasad pełnej jawności i upublicznienia wszystkich dokumentów związanych z procesem uzyskiwania zgody urbanistycznej. Robert Jacek Moritz studiował w Instytucie Transportu Politechniki Warszawskiej. W latach 90-tych kierował firmą kurierską Servisco (obecnie DHL), a także firmą spedycyjną Hellmann Moritz. W 2019 r. został wyróżniony jako „Wizjoner odpowiedzialnego biznesu” przez organizację „Executive Club”.

Piotr Uściński

Piotr Uściński

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

26 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Uścińskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Piotr Uściński (ur. 1977) ukończył inżynierię komputerową i elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (2004) i Akademię Menedżerską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2006, podyplomowo). Jest także absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie podyplomowo ukończył kierunek Psychologia biznesu (2010). Ukończył również studia MBA. Przez 17 lat był samorządowcem na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Starosta wołomiński w latach 2010-2014. Prowadził własną działalność gospodarczą i zarządzał spółkami prawa handlowego. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. W resorcie rozwoju i technologii odpowiada za budownictwo, zagospodarowanie przestrzenne i mieszkalnictwo. Żonaty, ojciec córki i syna.

Mirella Lechna-Marchewka

Mirella Lechna-Marchewka

Radca Prawny, Wspólnik, Kancelaria Wardyński i Wspólnicy

Remigiusz Pyszka

Remigiusz Pyszka

Country Sales Director, SoftwareONE

Anna Szymańska

Anna Szymańska

Radca Prawny, Partner w warszawskim biurze Dentons

Anna Szymańska, radca prawny, partner w warszawskim biurze Dentons, kieruje Praktyką Obronności i Bezpieczeństwa w Zespole Prawa Zamówień Publicznych i Kontraktów Rządowych. Od 2005 roku specjalizuje się w zagadnieniach prawa zamówień publicznych, PPP, koncesji na roboty budowlane i usługi oraz prawie handlowym i cywilnym, z uwzględnieniem prawa kontraktowego. Posiada szerokie doświadczenie w reprezentowaniu zarówno wykonawców jak i zamawiających w postępowaniach przetargowych, w tym również w postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz w postępowaniach skargowych przed sądami powszechnymi. W kręgu zainteresowań Anny znajdują się, między innymi, projekty z związane z infrastrukturą, obroną i bezpieczeństwem, energią, budownictwem, utylizacją odpadów, transportem, usługami finansowymi, medycyną i farmacją, rewitalizacją i telekomunikacją. Anna jest członkiem Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych oraz wykładowcą Podyplomowego Studium Zamówień Publicznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Maciaszek

Piotr Maciaszek

Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Współpracy Międzynarodowej KUKE

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, w której odbył i ukończył aplikację radcowską. Związany zawodowo z KUKE od prawie 18 lat, od ponad 4 lat odpowiada za biznes KUKE z gwarancjami Skarbu Państwa i kieruje kilkunastoosobowym zespołem strukturyzującym i zabezpieczającym transakcje eksportowe i proeksportowe realizowane przez polskich przedsiębiorców, w tym w szczególności związane z finansowaniem o charakterze inwestycyjnym w Polsce i zagranicą.

Przemysław Wierzbicki

Przemysław Wierzbicki

Adwokat, Partner, KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki sp. k.

Przemysław Wierzbicki jest partnerem w Kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki sp.k., adwokat z prawie 20-letnim doświadczeniem procesowym obejmującym przede wszystkim spory cywilne oraz gospodarcze. Doradza w sprawach z zakresu zamówień publicznych, zwłaszcza w realizacjach zamówień infrastrukturalnych. Reprezentował klientów w ponad stu postępowaniach przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny oraz syndyk. Członek Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacyjnych w Polsce, INSOL Europe oraz International Bar Association. Honorowy Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. W latach 2004-2007 arbiter z listy przewodniczących przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.

Hubert Meronk

Hubert Meronk

CEO Siemens Mobility Polska

Ukończył studia informatyczne w Norwegii i USA. Doświadczenie managerskie oraz zawodowe zdobywał również pracując na czołowych stanowiskach dla CapGemeni w Norwegii, VingCard w USA oraz w Polsce Banku PKO BP, Banku BOŚ Bank, Polskie Linie Lotnicze LOT. Posiada dużą wiedzą z zakresu kolejnictwa, modelowania procesów, budowania oraz wdrażania strategii cyfryzacji i systemów informatycznych na rynku polskim. W latach 2017-2022 był członkiem zarządu w Metrze Warszawskim. Posiada także cenne doświadczenie samorządowe jako radny w gminie Konstancin-Jeziorna w komisji poświęconej zagadnieniom smart city. Od stycznia 2022 r. jako prezes Siemens Mobility Sp. z o.o.

dr. inż. Mariusz Urbański

dr. inż. Mariusz Urbański

Dyrektor, Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Sławomir Rożek

Sławomir Rożek

Członek Zarządu, Director of Data Analytics & Data Engineering COMATIQ i SIM

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze najnowszych technologii związanych z analizą, przetwarzaniem, archiwizowaniem danych między innymi w zakresie systemów automatyki budynkowej i systemów sterowania w budynkach użyteczności publicznej, budynkach biurowych, halach magazynowych. Założyciel firmy technologicznej SIM, która 30 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne realizując zlecenia dla kilkuset Klientów z Polski i całego świata m.in. Indonezji, Grecji, Niemiec, Norwegii czy Stanów Zjednoczonych. Współtwórca marki Comatiq - zaawansowanego systemu inteligentnego sterowania oświetleniem dedykowanego do zastosowań profesjonalnych.

 Aneta Andruszkiewicz

Aneta Andruszkiewicz

Dyrektor personalna, Unibep SA

ABSOLWENTKA
- 1992-1997 Uniwersytet Warszawski Filia w Białymstoku Wydział Ekonomiczny - kierunek Ekonomia
- 2003-2004 Uniwersytet w Białymstoku Wydział Ekonomiczny Podyplomowe studia w zakresie Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw
- 2006-2007 Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku Podyplomowe Studia w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi
- 2011-2012 Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie Podyplomowe Studia w zakresie Trener Grupowy
Przez 11 lat związana była z PMB S.A. –zaczynając od stanowiska stażystki, po objęcie stanowiska Zastępcy Kierownika Działu Personalnego. Przez 3 lata pełniła funkcję Dyrektora Personalnego w Grupie Kapitałowej Mispol. W okresie 04.2012- 04.2014 pełniła funkcję Kierownika Działu Personalnego w Plum Sp. z o.o. Natomiast od 05.2014 r. na stanowisku Dyrektor Personalny zarządza obszarem HR w Grupie UNIBEP.
PROFIL ZAWODOWY
Długoletnie doświadczenie w zakresie HR- zarówno zarządzania w obszarze administracji kadrowo-płacowej / prowadzenie administracji kadrowej, naliczanie wynagrodzeń, rozliczenia z ZUS i US, opracowywanie regulaminów pracy, wynagrodzeń, systemów premiowych/, a także doświadczenie w zakresie zarządzania i wdrażania projektów w obszarze miękkiego HR/ szkolenia, rekrutacje, tworzenie bazy opisów stanowisk pracy, wartościowanie stanowisk pracy/; Bardzo dobra znajomość prawa pracy, zagadnień w obszarze podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, zarówno w odniesieniu do krajowych osób fizycznych, jak i zagranicznych osób fizycznych; Wysokie umiejętności organizacyjne oraz negocjacyjne; Wysokie zdolności interpersonalne;

 Cezary Łysenko

Cezary Łysenko

Dyrektor Dywizji Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA

W Budimex SA od 2006 roku. Absolwent Politechniki Białostockiej, którą ukończył w 1996 r. jako magister inżynier budownictwa drogowego i lotniskowego, absolwent kilku programów menadżerskich w Europie i Stanach Zjednoczonych w latach 2011 -2015. Od 2021 absolwent Advanced Management Program w prestiżowej IESE Bussines School w Barcelonie. Od 2006 roku zrealizował wiele kontraktów dróg szybkiego ruchu i autostrad jako kierownik budowy i dyrektor kontraktu. W strukturach organizacyjnych Budimex S.A. jako dyrektor rejonu od roku 2009 do 2018, później dyrektor oddziału północnego infrastruktury. Od stycznia 2020 odpowiada za dyrekcję budownictwa infrastrukturalnego, a od 2021 również odpowiedzialny za ekspansję Budimex’u na rynkach zagranicznych. 

Artur Popko

Artur Popko

Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA

Od 2004 roku związany z Grupą Budimex (Budimex Dromex), gdzie pełnił funkcję kierownika budowy, a następnie kontraktu. W roku 2009 awansował na stanowisko Dyrektora Rejonu. Od roku 2011 dyrektor Budownictwa Komunikacyjnego. W 2014 objął funkcję dyrektora Budownictwa Infrastrukturalnego Budimeksu SA. Od 2019 roku Wiceprezes i Dyrektor Operacyjny Budimeksu. Jest współtwórcą dywizji budownictwa infrastrukturalnego Budimex. W opinii inwestorów Budimex jest w czołówce najlepszych wykonawców drogowych w Polsce. Osiemdziesiąt procent kontraktów drogowych Budimex realizuje przed terminem. Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej o specjalności Budownictwo Komunikacyjne. W latach 2000 – 2002 pracował jako Inżynier Budowy w Przedsiębiorstwie Drogowo-Mostowym Olecko, następnie do 2004 roku kierował realizacją jednego z największych projektów infrastrukturalnych – budową autostrady A2 z ramienia firmy NCC Polska.

Jakub Adamski

Jakub Adamski

EY Polska, Strategia i Transakcje, Dział Doradztwa w sektorach Transportu i Infrastruktury, Menadżer

Specjalizuje się w doradztwie biznesowym, finansowym i transakcyjnym dla prywatnych i publicznych klientów z wielu sektorów, w tym przede wszystkim sektora transportu i infrastruktury. Posiada doświadczenie w zakresie restrukturyzacji, opracowania strategii, polityki transportowej, pozyskania finansowania ze źródeł komercyjnych, Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz UE. Swoją wiedzą wspiera klientów działających między innymi w sektorze kolejowym. Doradzał większości podmiotów Grupy PKP, prywatnym operatorom intermodalnym w projektach dotyczących zarówno infrastruktury, jak i taboru kolejowego. Zaangażowany w strategiczne projekty realizowane na zlecenie Rządu RP oraz Komisji Europejskiej dotyczące sektora kolejowego, lotniczego oraz żeglugi śródlądowej.

Ireneusz Merchel

Ireneusz Merchel

Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na Politechnice Radomskiej ukończył Zarządzanie Spółkami Kapitałowymi w transporcie. Pracę zawodową na kolei rozpoczął w latach 70-tych, zdobywając doświadczenie na kolejnych stanowiskach. W latach 1998-2016 dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie. Od marca 2016 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Odpowiada za realizację największego w historii programu modernizacji linii kolejowych, obejmującego ponad 230 projektów o łącznej wartości prawie 77 mld zł.

Waldemar Gajeski

Waldemar Gajeski

Dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG

Waldemar Gajeski – dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, absolwent Politechniki Poznańskiej. Od początku związany z budownictwem mostowym w Polsce. Pracuje w polskim oddziale austriackiego koncernu STRABAG od 2003 roku, w której dał podwaliny prężnie rozwijającej się dyrekcji. Dyrekcja Mostowa STRABAG wybudowała wiele ważnych obiektów mostowych w Polsce w ramach drogowych inwestycji infrastrukturalnych, w tym mosty przez Wisłę w Toruniu I Krakowie., w ciągach dróg ekspresowych i autostrad. Dyrekcja Mostowa STRABAG realizuje obecnie zadanie budowy trzech mostów kolejowych przez Wisłę w ramach modernizacji linii kolejowej E30 w Krakowie

Dr Guy Standing

Dr Guy Standing

Profesor School of Oriental and African Studies, University of London, członek Academy of Social Sciences.

Guy Standing jest profesorem School of Oriental and African Studies, University of London, członek Academy of Social Sciences. Wcześniej był profesorem bezpieczeństwa ekonomicznego na University of Bath i profesorem ekonomii pracy na Monash University, był również dyrektorem programu bezpieczeństwa społeczno-ekonomicznego w Międzynarodowej Organizacji Pracy ONZ. Jest współzałożycielem i honorowym współprzewodniczącym Basic Income Earth Network. Napisał między innymi A Precariat Charter: From Denizens to Citizens (2014); The Precariat: The New Dangerous Class (2011), Workafter Globalization: Building Occupational Citizenship (2009) oraz Basic Income – A Transformative Policy for India (2015).

Jolanta Wiewióra

Jolanta Wiewióra

Dyrektor zarządzająca HR i komunikacją w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zanim jako dyrektor zarządzający HR i komunikacją dołączyła do BGK, przez 10 poprzednich lat pracowała w Banku Zachodnim WBK. Najpierw jako HR biznes partner, a następnie dyrektor HR współtworzyła strategię zarządzania zasobami ludzkimi i pracowała nad jej sukcesywną implementacją. Przez dwa ostatnie lata pracy w BZ WBK odpowiadała za transformację kulturową banku, przez ostatni rok - także za komunikację HR. Wcześniej z sukcesem realizowała projekty związane z określaniem ról dyrektora regionu i oddziału. W swojej karierze współpracowała zarówno z jednostkami sprzedaży, jak i wsparcia. Przez wszystkie lata swojej pracy zarządzała rozproszonymi zespołami: najpierw menedżerów i ekspertów ds. HR, potem także specjalistów ds. komunikacji. Pierwsze szlify merytoryczne i menedżerskie zdobywała w międzynarodowych strukturach The Coca-Cola Company. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest też certyfikowanym trenerem oraz diagnostą MBTI – złożonej metody badawczej określającej profile osobowości. Jej największą pasją jest praca z ludźmi. Od wielu lat angażuje się w projekty wolontariackie – między innymi przez kilka lat, jako członek Rady Fundacji banku BZ WBK. Od prawie 20 lat działa społecznie w Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami”, które zajmuje się integracją dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. Aktualnie jest przewodniczącą Rady Fundacji BGK im. JK Steczkowskiego, w której przez kilka lat była członkiem.Jest przekonana, że transformacja kulturowa firm oparta na wartościach prowadzi każdy zespół do sukcesu pod warunkiem, że obok wypracowania strategii takiej zmiany transformację zaczynamy przede wszystkim od siebie.

Andrzej Grzymała

Andrzej Grzymała

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju, Jakości i Bezpieczeństwa, Lyreco Polska

Członek Międzynarodowego Zespołu Projektowego odpowiedzialnego za przygotowanie Globalnej Polityki Zakupowej opartej na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz Product Compliance dla oddziałów Lyreco na całym świecie. Wdrażający, wraz ze swoim polskim zespołem, pilotowe dla Lyreco Group projekty product compliance i zrównoważonej oceny dostawców. W Lyreco Polska od 2004, wchodząc w skład Kadry Zarządzającej Spółki. Wcześniej zdobywał doświadczenie w BRE Banku (mBank) oraz Inter Polska w obszarze zarządzania organizacją.Doktor nauk ekonomicznych, specjalizującym się w zintegrowanych systemach zarządzania. Absolwent UMCS w Lublinie i Politechniki Warszawskiej. Równolegle do aktywnego życia zawodowego, realizuje się jako wykładowca uniwersytecki w obszarze systemów zarządzania, etyki i CSR.

Ewa Mochocka

Ewa Mochocka

Associate Partner, EY-Parthenon

Ewa świadczy usługi z zakresu pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji. Posiada blisko 20- letnie doświadczenie w zakresie doradztwa finansowego w szczególności w obszarze pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw. W swojej karierze Ewa doradzała przy wielu procesach pozyskiwania finansowania, w tym transakcjach finansowania projektów typu greenfield i brownfield, a także procesach restrukturyzacji, obsługując klientów z różnych branż, takich jak w szczególności energetyka (w tym projekty związane z energetyką odnawialną), infrastruktura, produkcja, handel detaliczny, dystrybucja czy usługi finansowe. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada certyfikaty ACCA i PMP.

Piotr Maciak

Piotr Maciak

Prezes Zarządu Nordkalk Sp. z o.o. / Dyrektor Handlowy Regionu Centralnej Europy

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Od 1991 roku pracuje na stanowiskach kierowniczych w obszarze sprzedaży i zarządzania w dużych międzynarodowych organizacjach, głownie w segmencie materiałów budowlanych. W Nordkalk pracuje od 12 lat, w tym od 11 lat zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Nordkalk Sp. o.o. Od 2019 roku pełni obowiązki v-ce prezesa grupy Nordkalk odpowiedzialnego za region Europy Centralnej.

Małgorzata Malinowska

Małgorzata Malinowska

Dyrektor ds. współpracy z Klientami Korporacyjnymi.  Lyreco Polska S.A.

Związana ze sprzedażą B2B od ponad 25 lat. Z wykształcenia filolog i metodyk.  Z zamiłowania propagatorka i edukatorka rynku w ramach zrównoważonej współpracy z ukierunkowaniem na wzajemne korzyści i interesy wszystkich interesariuszy. Aktywna uczestniczka konferencji i spotkań biznesowych np. POLZAK, CCIFP, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fair Trade i inne. Z puli różnych studiów podyplomowych ostatnie uczyniły z niej absolwentkę studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w zakresie CSR lub lepiej rozumianego zwrotu „gospodarka pozytywnego wpływu”.  Wraz z zespołem przyczyniła się do zdobycia przez Lyreco ogólnopolskich nagród CSR/ESG: Lider Odpowiedzialnego Biznesu, Lider Etyki czy też najbardziej ekologiczna flota dekady.

Wiesław Szafrański

Wiesław Szafrański

Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych. Polregio

Jarosław Broda

Jarosław Broda

Prezes Zarządu Baltic Power Orlen

Od czerwca 2021 Prezes Zarządu spółki Baltic Power odpowiadającej za budowę pierwszej morskiej farmy wiatrowej Grupy ORLEN. Doświadczony manager i lider, ekspert o obszarze energetyki oraz systemowych innowacji. Specjalizuje się w szeroko pojętym rozwoju biznesu począwszy od fuzji i przejęć, przygotowaniu oraz realizacji inwestycji infrastrukturalnych, jak i we wdrażaniu innowacji. Wcześniej związany m.in. z Tauron, gdzie jako wiceprezes odpowiadał za realizację zielonego zwrotu. Ponadto odpowiadał za nadzór nad portfelem inwestycyjnym o wartości sięgającej 4 mld PLN rocznie i nadzorował kluczowe projekty inwestycyjne, taki jak budowa i restrukturyzacja projektu Jaworzno 910. Wcześniej przez ok. 10 lat związany z GDF Suez (Engie), gdzie pełnił funkcje menadżerskie w Polsce i Europie.

Michał Janik

Michał Janik

Warsaw Site Senior Director, AstraZeneca Pharma Poland

Renata Bem

Renata Bem

Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska i członek Zarządu

Z UNICEF związana od ponad 10 lat w różnych rolach.  Od 4 lat z ramienia Zarządu nadzoruje i wspiera działania zespołów fundraisingu indywidualnego i biznesowego oraz marketingu i komunikacji.  Inicjatorka zmian w strukturze i działaniu organizacji w Polsce, w tym w zakresie współpracy z biznesem.   Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania strateg. Przez wiele lat tłumaczka ze specjalizacją prawniczą, podatkową i biznesową, współpracująca z największymi kancelariami doradztwa prawnego i podatkowego oraz firmami i przedsiębiorstwami z różnych sektorów. Negocjowała umowy dla konsorcjów tłumaczeniowych i koordynowała ich pracę.

Jacek Kostrzewa

Jacek Kostrzewa

Prezes Zarządu Skotan

Dr hab. Halina Brdulak

Dr hab. Halina Brdulak

Profesor Nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Profesor Nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Katedra Zarządzania Międzynarodowego, Przewodnicząca Komisji Rektorskiej ds. Społecznej Odpowiedzialności SGH, Przewodnicząca Rady Klimatycznej przy UNGC, członkini Rady UNGC

EWA Kowalska-Ocneanu

EWA Kowalska-Ocneanu

Chief Sustainability, WSP Polska Sp. z o.o.

Ewa jest Szefem Działu Zrównoważonego Rozwoju WSP Polska z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w działaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem i środowiskiem, głównie w sektorze budownictwa, sieci handlowych i nieruchomości. Ewa pracowała dla wielu firm międzynarodowych, doradzając w zakresie zielonego budownictwa, zrównoważonego rozwoju, zarządzania odpadami, efektywności energetycznej i CSR. Ewa jest asesorem BREEAM International, audytorem BREEAM In-Use, BREEAM Accredited Professional oraz asesorem BREEAM Communities. Pomaga Klientom w osiąganiu zielonych certyfikatów w Polsce i w regionie Europy Środkowej. Ewa ma doświadczenie w zarządzaniu projektami i jest zaangażowana bezpośrednio w ponad 30 projektów obejmujących obiekty biurowe, przemysłowe, handlowe i mieszkaniowe.

Robert Adamczyk

Robert Adamczyk

Główny specjalista środowiskowy w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR)

W Banku zajmuje się due diligence oraz analizą ryzyk ESG projektów energetycznych, przemysłowych oraz infrastrukturalnych w krajach operacji Banku. Robert jest ekspertem Europejskiej Platformy Zrównoważonego Rozwoju (EU Platform for Sustainable Finance) opracowującej Europejską Taksonomie oraz ekspertem grupy roboczej dot. raportowania bioróżnorodności w ramach raportów finansowych (TNFD - Task Force for Nature-related Financial Dislcosure). Robert pracował nad wytycznymi dot. raportowania ESG wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych (GPW), oraz Gieldy y w Bukareszcie, a obecnie pracuje na podobnymi wytycznymi la Praskiej Giełdy. Robert jest również ekspertem EFRAG-u dot. standardów raportowania pod dyrektywę CSRD. Do 2004 roku Robert, był Dyrektor Działu Ochrony Środowiska w WS Atkins Polska (Atkins), dział który założył w 1997 roku. Robert jest absolwentem Kings College London oraz Imperial College London i od 1993 roku. W swojej karierze zawodowej uczestniczył w kilkuset audytach i analizach środowiskowych w tym ocen oddziaływania na środowisko na zlecenie inwestorów branżowych, finansowych, Skarbu Państwa oraz międzynarodowych instytucji finansowych. Robert jest wiodącym audytorem IEMA (Institute of Environmental Managment and Assessment) oraz assessorem środowiskowym i member RICS Europe (Royal Instituation of Charted Surveyors). Robert specjalizuje się w implementacji wymogów Unii Europejskiej, miedzy innymi wymogów dyrektywy IED oraz prowadzeniu procesu Ocen Oddziaływania na Środowisko inwestycji pod kontem wymogów międzynarodowych instytucji finansowych jak i Dyrektyw Unii Europejskiej.

Remigiusz Kopoczek

Remigiusz Kopoczek

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Katarzyna Mroczkowska

Katarzyna Mroczkowska

Marketing Lead for Central, East and South Europe, HMD Global
Dassault Systèmes

Manager z ponad 15 letnią praktyką w marketingu i reklamie między innymi w branży Telco, IT. Doświadczenie zdobywała pracując dla międzynarodowych korporacji jak Nokia czy Microsoft gdzie odpowiadała za całość komunikacji i kampanie konsumenckie 360 oraz działania B2B. Jako mentor pracowała ze startupami edu-tech. Aktualnie zarządza marketingiem w regionie CEE oraz Europie południowej w HMD Global OY. Firma odpowiada za produkcję i sprzedaż telefonów NOKIA oraz oferuje własne rozwiązania z zakresu Enterprise Mobility Managment (EMM) oraz IoT Connectivity proponując klientom korporacyjnym pełne i bezpieczne środowisko pracy zdalnej. HMD Global obok oferty nowoczesnych i trwałych urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwa stawia na zrównoważony rozwój i ekologię.

Ewa Mochocka

Ewa Mochocka

Associate Partner, EY-Parthenon

Ewa świadczy usługi z zakresu pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji. Posiada blisko 20- letnie doświadczenie w zakresie doradztwa finansowego w szczególności w obszarze pozyskania finansowania oraz restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw. W swojej karierze Ewa doradzała przy wielu procesach pozyskiwania finansowania, w tym transakcjach finansowania projektów typu greenfield i brownfield, a także procesach restrukturyzacji, obsługując klientów z różnych branż, takich jak w szczególności energetyka (w tym projekty związane z energetyką odnawialną), infrastruktura, produkcja, handel detaliczny, dystrybucja czy usługi finansowe. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada certyfikaty ACCA i PMP.