W poniedziałek, w godzinach wieczornych, w zaciszu Pałacu Sobańskich, przy Al. Ujazdowskich 13, odbyło się jubileuczowe spotkanie Executive Club p.n. “Polityka a biznes”.
Podczas tego szczególnego wydarzenia prelegentami byli wyjątkowi goście:

  • Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995-2005,
  • dr Jan Kulczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Holding S.A.,
  • Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny w Grupie Lotos S.A.
  • prof. dr hab. Witold Orłowski, ekonomista, Członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Szef Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta w latach 2001-2005.

Moderatorem spotkania był Jarek Sroka, wieloletni redaktor naczelny wiodących gazet gospodarczych, obecnie Członek Zarządu Kulczyk Holding S.A.

W swobodnej atmosferze, przeplatanej pełnymi poczucia humoru wypowiedziami, dyskutowano, w jaki sposób można wypracować najlepszy model relacji między polityką a biznesem.

Zgodnie uznano, że przedsiębiorcy powinni mieć większy wpływ na decyzje rządu, a ich opinie, wyrażane choćby na temat przyczyn współczesnego kryzysu, winny spotkać się z większą uwagą polityków. Obecny kryzys był jednym z głównych tematów spotkania. Były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski podkreślał, że to właśnie kryzys jest jedną z głównych trudności w podjęciu pełnego dialogu między światem polityki i biznesu.

W Europie Zachodniej już jakiś czas temu wypracowano transparentne formy takiej współpracy, co pozwala politykom wspierać nawet konkretne firmy, przez co gospodarka państw zachodnich dynamicznie się rozwija – zaznaczył Kwaśniewski.

Zarówno Jan Kulczyk, szef Rady Nadzorczej Kulczyk Holding, jak również Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu, byli zgodni co do tego, że dialog świata polityki i biznesu pozwoliłby stworzyć skuteczne rozwiązania dla obecnej sytuacji kryzysowej w naszym kraju. Słowa te potwierdził prof. Witold Orłowski, zwracając uwagę na fakt, że sytuacji kryzysowa Polski wynika z błędnego wykorzystania możliwości jakie daje demokracja, a także z braku dalekowzroczności.

[divider type=”classic-2″]

[huge_it_gallery id=”17″]