13 września 2013 r. w Sobieniach Królewskich członkowie i partnerzy Executive Club zebrali się, by wziąć udział w premierowym „Executive Golf&Air Experience”. Turniej i akademia golfa otworzyły cykl wydarzeń łączących sport i biznes, które jako nowa formuła spotkań klubowych wejdą na stałe do kalendarza Executive Club.

Golf z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów w Polsce. Executive Club dołożył swoją cegiełkę do promocji tej dyscypliny. W „Executive Golf&Air Experience” wzięło udział ponad stu gości, reprezentujących zarządy firm polskich i zagranicznych. Nie zniechęciła ich ani kapryśna pogoda, ani przesądy dotyczące daty, a pomysł na nowy rodzaj spotkań okazał się strzałem w dziesiątkę.

_mg_0672

 Równolegle odbyły się dwie formy sportowych zajęć. Gracze zaawansowani, czujący się już pewnie w golfie, brali udział w turnieju rozgrywanym w formule Texas Scramble. Po losowaniu dwuosobowych teamów, czterdziestu uczestników turnieju rywalizowało na 18 dołkowym polu aż do zmierzchu. Losowy dobór par wpisał się świetnie w ideę łączącą Executive Club i specyfikę gry w golfa – nawiązano wiele nowych znajomości. I od razu zostały poddane testowi współzawodnictwa, ze znakomitymi efektami.

Dla gości, którzy nie czuli się na siłach wziąć udział w turnieju, przygotowano akademię golfa. Pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów uczyli się najważniejszych elementów gry. Zapoznali się z zasadami golfa, ćwiczyli swing i dłuższe strzały na driving range (niemal z narażaniem życia;). Swoich sił uczestnicy akademii próbowali także w chippingu i puttingu, które wymagały nie mniejszej koncentracji. Dla ostudzenia golfowych emocji zaprosiliśmy ich również na loty widokowe nad Wisłą samolotem Cesna 182. Wieczorna część spotkania upłynęła pod znakiem podsumowań i rozdania nagród. Goście specjalni, a także uczestnicy turnieju, Tadeusz Drozda oraz Mariusz Czerkawski, opowiedzieli o swoich doświadczeniach sportowych i biznesowych w dyskusji z Bartoszem Soroczyńskim, Prezesem firmy Oracle Polska.

W rytm fanfar przygrywanych przez zespół „Rozweselacze” rozdane zos_mg_1392tały nagrody dla zwycięzców turnieju i wyróżnienia dla uczestników konkursów w ramach akademii. W kategorii brutto w turnieju zwyciężyli Bartosz Soroczyński i Mariusz Czerkawski, II miejsce zdobyli Michał Goli oraz Wojciech Piskorz, a III miejsce zajęli Roman Kruszyński i Łukasz Wojdyński. W kategorii netto laureatami zostali: I miejsce – Con Murphy i Jacek Lewandowski; II miejsce Dariusz Wiatr i Piotr Buczkowski; III miejsce Marek Goschorski i Barbara Kozicka. Wyróżnienie za Longest Drive w turnieju otrzymał Radosław Frańczak. Nagrody i dyplomy zwycięzcom turnieju oraz laureatom akademii wręczyli Prezes Executive Club Beata Radomska oraz Przewodniczący Rady Klubu, Marek Michałowski. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Executive Club dziękuje partnerom „Executive Golf&Air Experience” – partnerowi strategicznemu firmie Oracle Poland oraz firmom Hawe SA, PIKA i Qumak, a także sponsorowi nagród firmie Lease Plan.