PROGRAM
- Wymóg zeroemisyjności, a trendy w ekologicznym budownictwie. Czy circular economy zaadoptuje się w branży budowlanej?
- Budownictwo przyjazne użytkownikom. Czy przy zastosowaniu „ zielonych” materiałów budowlanych można wciąż utrzymać przewagę konkurencyjną?
- Jak zachować odpowiedzialność względem otoczenia i minimalizować negatywny wpływ inwestycji na środowisko naturalne od przygotowania projektu przez proces budowy, aż po eksploatację?
- Postrzeganie zielonych inwestycji przez rynek ubezpieczeniowy – czy inwestorzy i wykonawcy mogą liczyć na korzystne propozycje rynków finansowych?
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
Organizator
patroni honorowi
Partner strategiczny
Partner Główny
partnerzy
partnerzy Wigilii
patroni medialni
GOŚĆ SPECJALNY
Piotr Uściński
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
26 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Uścińskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Piotr Uściński (ur. 1977) ukończył inżynierię komputerową i elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (2004) i Akademię Menedżerską w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2006, podyplomowo). Jest także absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie podyplomowo ukończył kierunek Psychologia biznesu (2010). Ukończył również studia MBA. Przez 17 lat był samorządowcem na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Starosta wołomiński w latach 2010-2014. Prowadził własną działalność gospodarczą i zarządzał spółkami prawa handlowego. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. W resorcie rozwoju i technologii odpowiada za budownictwo, zagospodarowanie przestrzenne i mieszkalnictwo.
Prelegenci
Adam Ambrozik
Dyrektor ds. Korporacyjnych,
VELUX Polska
Prawnik, ekonomista, absolwent podyplomowych studiów na IESE Business School. W firmie VELUX odpowiada za obszar regulacji prawnych, współpracę z sektorem publicznym oraz organizacjami pracodawców i innymi organizacjami biznesowymi. Wcześniej pracował w Ministerstwie Skarbu Państwa jako Radca Ministra oraz Dyrektor Departamentu Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej. Odpowiedzialny był za nadzór nad spółkami w restrukturyzacji. Członek rad nadzorczych, m.in. Orlen, Polimex - Mostostal, PAIIZ. Pracował również w grupie kapitałowej Iberia Motor Capital Group, na stanowisku Wiceprezesa Zarządu i menadżera ds. korporacyjnych. Doświadczenia dobywał również w organizacji pozarządowej Pracodawcy RP, gdzie na stanowisku Zastępcy Dyrektora Generalnego odpowiadał za cały merytoryczny obszar aktywności organizacji.
Nicolas Dépret
Prezes Zarządu, Eurovia Polska
Od 1997 roku związany z Grupą Eurovia. Ukończył Ecole Spéciale des Travaux Publics, du Bâtiment et de l’Industrie w Paryżu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Niemczech, gdzie przez 3 lata kierował projektami z zakresu budowy dróg. Od roku 2000 wspierał rozwój działalności Eurovia w Polsce, zarządzając działem technicznym, potem pełniąc funkcję dyrektora operacyjnego oraz członka zarządu. W latach 2014-2017 odpowiadał za działalność delagatur Eurovia w Rumunii, Chorwacji oraz w krajach bałtyckich. Od 2013 roku, zarządza obszarem bezpieczeństwa w Grupie Eurovia w krajach Środkowej i Południowej Europy. Od roku 2017 pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółek Eurovia w Polsce. Czynnie uczestniczy w pracach ogólnopolskich organizacji drogowych takich jak OiGD, PZPB, PSWNA i Kongres Drogowy, włączając się w działania na rzecz rozwoju branży drogowej w Polsce.
Robert Jacek Moritz
Prezes Zarządu, ALTA SA
Robert Jacek Moritz: prezes giełdowej spółki ALTA (od 2005 r.), twórca Miasteczka Siewierz Jeziorna – nowej dzielnicy dla 10 000 mieszkańców budowanej od podstaw wedle zasad zrównoważonego rozwoju. Pionier nowego urbanizmu i stosowania metody charette w Polsce. W swoich działaniach kieruje się zawsze analizą wpływu podejmowanych przedsięwzięć biznesowych na społeczeństwo i środowisko. Pomysłodawca „Eksperymentu Jawność”, czyli prowadzenia jednego ze swoich projektów inwestycyjnych przy zachowaniu zasad pełnej jawności i upublicznienia wszystkich dokumentów związanych z procesem uzyskiwania zgody urbanistycznej. Robert Jacek Moritz studiował w Instytucie Transportu Politechniki Warszawskiej. W latach 90-tych kierował firmą kurierską Servisco (obecnie DHL), a także firmą spedycyjną Hellmann Moritz. W 2019 r. został wyróżniony jako „Wizjoner odpowiedzialnego biznesu” przez organizację „Executive Club”.
Wiktor Piwkowski
Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa
Adam Targowski
Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie CEE
Adam Targowski pełni funkcję Dyrektora ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska realizującej inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zespół Adama jest odpowiedzialny za wyznaczanie projektom celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także certyfikację budynków biurowych. Jest odpowiedzialny m.in. zawsparcie zespołów projektowych w zagadnieniach związanych z Health & Wellbeing, polegającymi na tworzeniu zdrowej i komfortowej przestrzeni biurowej, jak również kształtowaniu przestrzeni publicznej, zgodnie z ideą placemakingu – w taki sposób, aby były przyjazne dla ludzi i otwarte dla lokalnych społeczności. Zespół Adama współpracuje z najemcami w działaniach mających na celu podnoszenie świadomości w zakresie efektywnego wykorzystywania przestrzeni biurowych oraz nowych technologii. W ostatnim czasie jest również skupiony na działaniach mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Skanska do 2045 roku. Adam Targowski dołączył do zespołu Skanska w 2013 roku jako Project Leader. Jego wcześniejsze doświadczenie jest związane ze współpracą z firmą Go4Energy przy świadczeniu usług doradczych i szkoleniowych w zakresie kształtowania strategii zrównoważonego rozwoju, racjonalnego gospodarowania energią oraz certyfikacji projektów. Od 1 stycznia 2016 odpowiada za obszar zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest także aktywnym członkiem organizacji zajmujących się promocją zrównoważonego budownictwa w regionie CEE: RICS, Urban Land Institute i Polish Green Building Council, gdzie jest członkiem Rady Doradczej.
Bartosz Tokarski
Lider Praktyki Finansowej, EIB SA