
Celem konkursu jest promowanie osób i firm związanych z sektorem infrastruktury i budownictwa, które wyróżniają się na tle innych wysokim poziomem wykonawstwa oraz efektywnością ekonomiczną. Diamenty ukazują wartość dodaną, jaką wnoszą inwestycje infrastrukturalne i budowlane w rozwój polskiej gospodarki. Udział w konkursie to możliwość zaprezentowania dokonań i działalności spółki, a także szansa na prezentację marki wśród najważniejszych reprezentantów branży.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 marca 2023 r. w ramach XIV edycji konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo”.
KATEGORIE NAGRÓD
Realizacja charakteryzująca się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonania oraz znacząco wyróżniająca się na tle konkurencji.
Nagroda przyznawana w dwóch dziedzinach:
- Budownictwo kubaturowe
- Infrastruktura drogowa
Podmiot oferujący zaawansowane rozwiązania technologiczne, mające na celu poprawę wydajności oraz jakości wykonywanej pracy, prowadzący badania rozwojowe w dziedzinie budownictwa i oraz działań pokrewnych.
Podmiot oferujący produkty budowlane, wyróżniające się pod względem jakości oraz technologii, które w znaczący sposób wpływają na efektywność prowadzonych prac budowlanych.
Podmiot prowadzący inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi
i społecznymi, realizujący swoje działania w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju.
Podmiot wyróżniający się najwyższymi standardami usług doradczych lub prawnych, wyspecjalizowany we współpracy z sektorem infrastruktury i budownictwa.
Podmiot wyróżniający się wzorową współpracą w dziedzinie finansowania inwestycji w obszarze infrastruktury i budownictwa.
Podmiot wyróżniający się dużą aktywnością w sektorze kolejowym w obszarze wzrostu przychodów, podnoszenia jakości świadczonych usług, a także rozbudowy sieci połączeń kolejowych.
Podmiot wyróżniający się dużą aktywnością w obszarze wzrostu przychodów, realizacji kluczowych inwestycji, ekspansji na nowe rynki, a także wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
Nagroda za biegłość w praktykach biznesowych, ponadprzeciętną jakość zarządzania firmą oraz podejmowanie decyzji przyczyniających się do wzrostu przychodów, a także wartości zarządzanej spółki.
Kapituła Konkursu

Dr inż. Wioleta Barcewicz
Członek Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Dr Inż. Andrzej Maciej Czapczuk
V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD oraz Prezes Zarządu spółki prawa szwedzkiego TASBUD SVERIGE AB

Nicolas Dépret
Prezes Zarządu,
Eurovia Polska i Warbud
Od 1997 roku związany z Grupą Eurovia. Ukończył Ecole Spéciale des Travaux Publics, du Bâtiment et de l’Industrie w Paryżu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Niemczech, gdzie przez 3 lata kierował projektami z zakresu budowy dróg. Od roku 2000 wspierał rozwój działalności Eurovia w Polsce, zarządzając działem technicznym, potem pełniąc funkcję dyrektora operacyjnego oraz członka zarządu. W latach 2014-2017 odpowiadał za działalność delagatur Eurovia w Rumunii, Chorwacji oraz w krajach bałtyckich. Od 2013 roku, zarządza obszarem bezpieczeństwa w Grupie Eurovia w krajach Środkowej i Południowej Europy. Od roku 2017 pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółek Eurovia w Polsce. Czynnie uczestniczy w pracach ogólnopolskich organizacji drogowych takich jak OiGD, PZPB, PSWNA i Kongres Drogowy, włączając się w działania na rzecz rozwoju branży drogowej w Polsce.

Barbara Dzieciuchowicz
Prezes Zarządu, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa

Rafał Kaszubowski
Prezes Zarządu,
EIB

Prof. dr hab. inż. Michał Kleiber
Przewodniczący Rady Executive Club, Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. Unesco, Kawaler Orderu Orła Białego
Jest specjalistą w zakresie zastosowań nowoczesnych technik komputerowych w badaniach naukowych, technice i medycynie. Zajmuje się także problematyką prorozwojowej polityki państwa, a w szczególności strategią rozwoju edukacji, nauki i innowacyjności gospodarki. Jest autorem bądź współautorem ponad 240 prac naukowych oraz 7 książek opublikowanych w wydawnictwach o światowej renomie.

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński
Prezes,
Polska Izba Inżynierów Budownictwa (kadencja 2018–2022)

Prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda
Dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej, SGGW

Zbigniew Kotlarek
Prezes Zarządu,
Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy

Dr inż. Jerzy Lejk
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny,
Metro Warszawskie

Hubert Meronk
Prezes Zarządu,
Siemens Mobility w Polsce

Prof. dr hab. inż. Piotr Olszewski
Profesor, Instytut Dróg i Mostów, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska

Wiktor Piwkowski
Sekretarz Generalny, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Beata Radomska
Prezes,
Executive Club

Prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski
Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych

Maciej Runkiewicz
Prezes Zarządu,
Kajima Poland

Agnieszka Strzemińska
Prezydentka, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Dr inż. Mariusz Urbański
Dyrektor Naczelny,
Instytut Badawczy Dróg i Mostów

Jan Styliński
Prezes Zarządu,
Polski Związek Pracodawców Budownictwa

Prof. dr hab. inż. Elżbieta Szmigiera
Profesor, Instytut Inżynierii Budowlanej, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska
Finaliści poprzedniej edycji
Realizacja Roku – Budownictwo Kubaturowe
Realizacja Roku – Infrastruktura Drogowa
Realizacja Roku – Budownictwo Hydrotechniczne
Lider Technologii


Lafarge jest jednym z wiodących producentów cementu, kruszyw i betonu na polskim rynku. Oferuje szeroki wachlarz usług oraz rozwiązań dla budownictwa, infrastruktury, przemysłu paliwowego oraz gazownictwa. Jest częścią globalnego koncernu LafargeHolcim, a w Polsce działa od ponad 20 lat. Lafarge w Polsce posiada 60 zakładów na terenie całego kraju, m.in.: cementownie, kopalnie i przeładownie kruszyw oraz wytwórnie betonu i zatrudnia ponad 1 500 osób. Dzięki połączeniu wiedzy eksperckiej oraz innowacyjnych rozwiązań oferuje kompleksowe podejście do projektów budowlanych na każdym etapie ich realizacji. Firma koncentruje się na Kliencie, dąży do ciągłego rozwoju oraz stawia na nieustanne doskonalenie produktów, rozwiązań i usług. Lafarge w Polsce utrzymuje najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i etyki. Realizuje politykę zrównoważonego rozwoju, łącząc działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Rozwiązania firmy posiadają certyfikację zgodną ze standardem ISO 14001 oraz certyfikatem BES 6001.


Lider Zielonego Budownictwa
Doradca Roku
Podmiot Finansujący Roku
Spółka Kolejowa Roku
Spółka Budowlana Roku
Poprzednie edycje
XII edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo

19 lutego w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się szósta edycja Konferencji „Infrastruktura Polska” organizowana przez Executive Club z udziałem liderów najważniejszych spółek z branży infrastruktury. Zwieńczeniem wydarzenia pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju była uroczysta gala z rozdaniem nagród – „Diamentów polskiej infrastruktury”.
Bez kategoriiPrzyszłość polskiej infrastruktury oczami ekspertów
Kontakt
Współpraca Partnerska:
Mirosław Witkowski
miroslaw.witkowski@executiveclub.pl
tel: +48 510-105-474
Karla Głodek
karla.glodek@executiveclub.pl
tel: +48 530-306-046
Uczestnictwo:
Małgorzata Topolska
malgorzata.topolska@executiveclub.pl
tel: +48 570-105-450
Media i Patronaty:
Anastazja Lach
anastazja.lach@executiveclub.pl
tel: +48 509-031-577