Forum polskiego eksportu i logistyki

PROGRAM

17:30 – 18:00

Rejestracja i networking

18:00 – 18:10

Powitanie Gości

18:10 – 18:30

Prezentacja: Piotr Bujak – Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Główny Ekonomista, PKO Bank Polski

„Gospodarka i eksport w czasach niepewności”

18:30 – 19:30

Debata: Wyzwania i szanse dla przedsiębiorców

  • Jakie sektory mają największy potencjał do wzrostu eksportu i dlaczego?
  • Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając kraje ekspansji? Na jakich kierunkach eksportowych najłatwiej się przebić?
  • Jakimi narzędziami dysponuje państwo by stwarzać eksporterom odpowiednie warunki do rozwoju? Na ile istotne jest wsparcie finansowe?
  • Kluczowe determinanty, które wpływają na konkurencyjność przedsiębiorstw na międzynarodowych rynkach. Jakie czynniki decydują o sukcesie?
  • Jakie innowacyjne strategie marketingowe i sprzedażowe pomogły największym globalnym graczom eksportowym osiągnąć efekt skali?
  • Co należy wziąć pod uwagę w zakresie logistyki, planując eksport na rynki zagraniczne?

19:30 – 23:00

Kolacja oraz wieczór klubowy w restauracji „Szóstka”

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

PARTNERZY

PRELEGENCI

Dr hab. Jerzy W. Pietrewicz

Dr hab. Jerzy W. Pietrewicz

Prof. SGH,
Kierownik Zakładu Analizy Rynków,
Instytut Rynków i Konkurencji, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie

Jerzy W. Pietrewicz, absolwent SGH w Warszawie oraz II Letniej Szkoły Banku Światowego „The Economics of the Market” ( 1992, Wiedeń). Kierownik Zakładu Analizy Rynków w Instytucie Analizy Rynków i Konkurencji SGH, członek Rady Naukowej Ekonomia i Finanse SGH. W przeszłości, w latach 1995-2009, był między innymi wiceprezesem i prezesem Banku Ochrony Środowiska S.A., prezesem NFOŚiGW, w latach 2013-2015 sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pełnomocnikiem Rządu ds. Deregulacji Gospodarki. Autor i współautor ponad 100 prac naukowych, recenzji i ekspertyz z problematyki rynku i konkurencji, zrównoważonego rozwoju, globalizacji, funkcjonowania gospodarki i przedsiębiorstw, polityki pieniężnej i bankowości.

Andrzej Bułka

Andrzej Bułka

Prezes Zarządu,
Fracht FWO Polska

Andrzej Bułka, Prezes Zarządu Fracht FWO Polska Sp. z o.o. Z branżą TSL związany od 25 lat. W roku 2010 stanął na czele spółki Fracht FWO Polska jako jej dyrektor zarządzający, a od roku 2019 jest Prezesem zarządu firmy. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako oficer marynarki handlowej, a następnie rozwijał karierę zawodową w międzynarodowych firmach logistycznych. Absolwent Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Ukończył podyplomowe studia z psychologii przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Advanced Management Programme na IESE w Barcelonie. Ekspert ds. logistyki międzynarodowej, panelista i prelegent podczas konferencji i wydarzeń gospodarczych w kraju i zagranicą.

Adam Krzanowski

Adam Krzanowski

Prezes Zarządu, Współzałożyciel, Nowy Styl

Doświadczony przedsiębiorca, wielokrotnie doceniany za kompetencje biznesowe. Założona przez niego firma w 1992 roku była jednym z pierwszych producentów krzeseł obrotowych w Polsce. Odważne decyzje, inwestycje w rozwój i przejęcia firm branżowych za granicą, pozwoliły rozszerzyć działalność na kolejne kraje. Dziś Nowy Styl jest jednym z największych producentów mebli biurowych w Europie. Dla niego największym atutem Nowego Stylu są ludzie (obecnie ok. 3,5 tys. osób), którzy rozumieją wizję rozwoju firmy i identyfikują się z podobnymi wartościami.

Roman Przybylski

Roman Przybylski

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. inwestycji i rozwoju,
Grupa Kęty

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunek Zarządzanie Międzynarodowe. Brał udział w trzech edycjach (2013-2016) programu ICAN Elite Sales (Harvard Business Review Poland). W roku 2020 (lipiec-sierpień) ukończył program online Digital Disruption: Digital Transformation Strategies organizowany przez Cambridge Judge Business School, a w 2022 r. intensywny program stacjonarny Executive Program in Leadership: The Effective Use of Power organizowany przez Stanford University Graduate School of Business. Od marca 2003 r. zawodowo związany z Grupą Kapitałową Nowy Styl, gdzie zaczynał od stanowisk związanych z jej rozwojem międzynarodowym, a następnie jako International Operations Manager zajmował się szeroko rozumianą strategią oraz koordynacją działań operacji zagranicznych. W latach 2006-2009 pełnił kolejno funkcję członka zarządu Baltic Wood S.A. (spółka z grupy Nowy Styl) odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing, Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju Biznesu Nowy Styl odpowiedzialnego m.in. za integrację struktur handlowych z dotychczasowych spółek joint-venture oraz budowę i rozbudowę własnych sprzedażowych struktur zagranicznych, oraz Dyrektora Zarządzającego marki Nowy Styl odpowiedzialnego za cały obszar komercyjny (sprzedaż i marketing) tej głównej marki grupy. Od 2009 r. był Członkiem Zarządu, Dyrektorem Handlowym (CCO) Nowy Styl odpowiadającym za całość funkcji sprzedaży, marketingu oraz zarządzania produktem w grupie Nowy Styl i zarządzającym wszystkimi zespołami z tego obszaru zarówno w Polsce jak i w krajach Europy (m.in. Niemcy, Szwajcaria, Francja, Holandia, Anglia, Austria). Ponadto współodpowiedzialny był za procesy akwizycyjne, a następnie restrukturyzację i integrację przejmowanych spółek zagranicznych w ramach Grupy Kapitałowej (w Niemczech, Szwajcarii, Holandii oraz Francji). Od marca 2023 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Nowy Styl International.

Artur Wiza

Artur Wiza

Wiceprezes Zarządu,
Asseco Poland

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył studia ekonomiczne na kierunku Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w ComputerLand, odpowiadając za sprzedaż do klientów korporacyjnych. Od 1997 roku związany z polskim odziałem Hewlett-Packard Polska, gdzie kolejno odpowiadał za marketing produktów, rozwój rynku SMB, marketing i współpracę z partnerami handlowymi. Od 2000 roku Dyrektor Marketingu Hewlett Packard Polska odpowiedzialny za rynek Enterprise i Corporate. W latach 2002-2005 Przewodniczący Polskiej Rady Dyrektorów Marketingu przy The Conference Board. Od września 2006 roku do marca 2011 roku Członek Zarządu Getin Holding, odpowiedzialny za marketing, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną oraz relacje inwestorskie. Pełnił również funkcje rzecznika prasowego grupy Getin Holding, Getin Noble Banku oraz LC Corp (obecnie Develia). Był Członkiem Rad Nadzorczych spółek Fiolet Powszechny Dom Kredytowy, Panorama Finansów, SC Perfet Finance w Bukareszcie oraz LC Corp (obecnie Develia). Odpowiedzialny za Obszar Komunikacji Korporacyjnej (marketing, PR i relacje inwestorskie) – od 2012 roku jako Dyrektor Zarządzający, zaś od 1 marca 2018 roku jako Wiceprezes Zarządu Asseco Poland. Pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan oraz Przewodniczącego Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Członek Rady Nadzorczej w spółkach Krajowy Operator Chmury Medycznej oraz Asseco Cloud.

Lokalizacja