Obejrzyj webinar “Nieruchomości 2020” i dowiedz się kto zyska, a kto straci

Zapraszamy Państwa do obejrzenia webinaru pt. „Nieruchomości 2020”, który odbył się w czwartek, 14 maja o godzinie 15:00.

COVID-19 w dużym stopniu wpływa na gospodarkę, w szczególny sposób dotyka rynek nieruchomości. Czy z powodu koronawirusa nastąpi załamanie na rynku mieszkaniowym, czy może tylko drobna korekta? Czy Polacy wciąż są zainteresowani zakupem mieszkania i domu, mimo ogólnoświatowego kryzysu? Jak zwiększona sprzedaż internetowa oraz nowe technologie wpłyną na poszczególne gałęzie sektora real estate? Webinar „Nieruchomości 2020” odpowiada na te pytania.

Celem webinaru jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dla branży oraz wskazanie perspektywicznych kierunków rozwoju rynku nieruchomości mieszkaniowych, magazynowych, handlowych oraz biurowych w kontekście ostatnich wydarzeń, tj. pandemii COVID-19.

Partnerem Złotym była firma MAAT4, partnerami firmy: Budimex, HUB Logistics, SEGRO oraz MDDP.

Patronami Wspierającymi webinaru było Polskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości oraz Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Kto wystąpił podczas webinaru poświęconego zmianom na rynku nieruchomości? Do grona panelistów zostali zaproszeni uznani specjaliści z tej branży:

  • Bożena Krawczyk – Dyrektor ds. Inwestycji na Europę Centralną SEGRO

  • Michał Szopa – Dyrektor Sprzedaży APA Group

  • Bartłomiej Zagrodnik – Partner Zarządzający oraz Prezes Zarządu Walter Herz

Moderatorem webinaru był mecenas Grzegorz Skowroński – Partner kancelarii Wolf Theiss w Warszawie.

 

Główne tematy webinaru:

  • Wyzwania na rynku nieruchomości w dobie pandemii. W jakie obiekty warto inwestować?

  • Rozwój nowych modeli biznesowych na rynku biurowym. Jak przyciągnąć klientów w erze pracy zdalnej?

  • Czy polski rynek nieruchomości magazynowych pozostanie nadal najbardziej konkurencyjnym w regionie CEE?

  • Proptech stałym elementem rynku nieruchomości mieszkaniowych. Jak wykorzystywać potencjał technologii, by zwiększyć sprzedaż?

Kliknij poniżej, aby obejrzeć transmisję:

 

Pandemia COVID-19 okazała się nie lada wyzwaniem dla wszystkich sektorów gospodarki, nie pozostała także bez wpływu na rynek nieruchomości. Rynek mieszkaniowy, a także rynek nieruchomości magazynowych, handlowych i biurowych ciągle się rozwija. Mimo iż większość wstępnych rozmów i negocjacji odbywa się przez Internet, inwestycje w nieruchomości wymagają do sfinalizowania zobaczenia danego obiektu na własne oczy. Na szczęście w obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej udało się szybko wprowadzić nowe zasady, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkim osobom zainteresowanym zakupem nieruchomości. Dzięki temu, pomimo ogólnoświatowego kryzysu rynek nieruchomości notował bardzo dobre wyniki.

Okazuje się, że nowe trendy, takie jak np. praca zdalna (home offfice) lub praca w modelu hybrydowym czy też zwiększona aktywność konsumentów w obszarach e-commerce wpłynęły pozytywnie na rozwój branży. Wzrosła aktywność najemców, którym niestraszne były inwestycje w nieruchomości w tym trudnym czasie. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie przełożyła się także na terminowość realizowanych inwestycji w nieruchomości – większość z nich z transakcji zakupu odbyła się zgodnie z planem.