Jak ochronić firmę? Na to pytanie odpowie webinar “Cyberbezpieczeństwo”.

Kolejny, siódmy już webinar tematyczny Executive Club miał miejsce 28 maja o godzinie 15:00. Debata skupiła się na technologiach, które mają kluczowe znaczenie w walce z cyberprzestępczością.

W ciągu ostatnich lat w Polsce znacznie wzrosła cyberprzestępczość. Przyczynił się do tego gwałtowny rozwój metod oraz technologii, dzięki którym można ukryć swoją tożsamość (np. podszyć się pod pracownika banku lub urzędu) i uzyskać dzięki temu nieuprawniony dostęp do wrażliwych danych. Webinar Cyberbezpieczeństwo został zorganizowany w trosce o to, by zwiększyć skuteczność ochrony danych w firmie. Walka z cyberprzestępcami jest możliwa dzięki ciężkiej pracy Wydziału Wsparcia Zwalczania Cyberprzestępczości. O wiele ważniejsze jest jednak zapobieganie cyberprzestępczości – tutaj odpowiedzialność spoczywa na przedsiębiorcach. To oni powinni wdrożyć w firmie takie rozwiązania, które minimalizują szansę na wyciek wrażliwych danych.

O czym mówiono podczas siódmej edycji webinarów EC? Prelegenci webinaru „Cyberbezpieczeństwo” pochylili się nad zagadnieniami związanymi z zarządzaniem zasobami informatycznymi i ochroną danych w firmie, a także implementacją rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tworząc ten webinar, chcieliśmy zbudować bazę trwałej i przydatnej wiedzy oraz inspiracji, które okażą się pomocne dla przedsiębiorców w ich codziennej działalności.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z webinaru „Cyberbezpieczeństwo”, którą transmitowaliśmy „na żywo” na YouTube oraz na naszych kanałach społecznościowych – LinkedIn oraz Facebook. Partnerem Głównym webinaru była firma Atende, Partnerem Złotym firma Cisco Poland, partnerem firma Budimex, a patronem Executive Magazine.

Kliknij poniżej, aby obejrzeć transmisję:

Kto wystąpił podczas webinaru poświęconego zagadnieniom związanym z zapobieganiem i zwalczaniem cyberprzestępczości? Do grona panelistów zostali zaproszeni:

  • Andrzej Kozłowski – Redaktor Naczelny, CyberDefence24
  • Juliusz Brzostek – Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa, NASK
  • Artur Czerwiński – Dyrektor Techniczny, Cisco Poland
  • Jakub Jagielak – Business Development Manager, Cybersecurity, Atende SA

Eksperci poruszyli następujące zagadnienia:

  • Jakie rozwiązania IT są dziś potrzebne, by jak najlepiej zabezpieczyć systemy przed zagrożeniem, aby możliwe było zapobieganie cyberprzestępczości?
  • Jak reagować w warunkach szybko zmieniających się zagrożeń? Kluczowe działania, które firmy muszą podjąć w celu ochrony danych.
  • Praca zdalna – najważniejsze zasady cyberbezpieczeństwa dla osób pracujących z domu.
  • Optymalizacja ryzyka w dobie gospodarki cyfrowej. Czy rozwiązania chmurowe są w stanie przeciwdziałać atakom hakerskim i zapewnić przedsiębiorcom należytą ochronę danych?

Internet zdominował wiele aspektów działalności polskich przedsiębiorstw. Dziś nikogo nie dziwi załatwianie ważnych spraw kadrowych za pomocą e-maila, ani też przeprowadzanie rekrutacji zdalnej. W obliczu cyfrowej rewolucji tym bardziej wzrosło znaczenie zapobiegania cyberprzestępczości. Wiedza na temat dostępnych narzędzi ochrony danych może się okazać kluczowa dla być albo nie być firmy. To właśnie od niej zależy cyberbezpieczeństwo firmy. Cyfrowa transformacja biznesu wymaga skutecznej strategii zapobiegania i zwalczania cyberprzestępczości, a także sprawdzonych narzędzi do zarządzania środowiskiem IT. Niezwykle ważny jest wybór dostawcy systemów cyberbezpieczeństwa oraz regularne monitorowanie, czy wdrożony system działa sprawnie.